Kalwaria Pacławska: rozpoczęło się 10. Zimowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych

pab, Warszawa, 2016-02-16

Pod hasłem „Układ otwarty” w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla rozpoczęło się 10. Zimowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych. Bierze w nim udział 140 osób, które przyjechały głównie z Podkarpacia oraz z Warszawy, Wrocławia i Dąbrowy Górniczej.

„Układ otwarty to układ miłości trwający między Bogiem, Jezusem i Duchem Świętym. W tą relację możesz być wpisany właśnie Ty, do tego Bóg nieustannie Cię zaprasza. Na miłości bowiem opiera się cała wiara. Każdy z nas jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Taka też jest relacja z Bogiem. On chce być blisko nas, tęskni i zawsze czeka aż będziemy gotowi odpowiedzieć na Jego pukanie” – tak organizatorzy wyjaśniają temat tegorocznego Zimowego FSM-u.

Zimowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych ma zupełnie inny charakter niż FSM letni. Ze względów lokalowych, bierze w nim udział mniej osób, nie ma koncertów, znanych gości i oczywiście noclegów na polu namiotowym. Jest za to więcej czasu na rozmowę z Bogiem i z innymi ludźmi.

Jedną z tegorocznych atrakcji będzie gra miejska, w której uczestnicy wykonują zadania na punktach wyznaczonej trasy. „Wszyscy zostaniemy podzieleni na kilkunastoosobowe grupy. Każda grupa dostanie swoją mapę trasy. Po drodze spotkamy stanowiska, na których czekają zadania do wykonania oraz punkty do zdobycia. Najlepsza grupa dostanie oczywiście nagrodę” – zapowiadają organizatorzy.

ZFSM rozpoczął się w poniedziałek 15 lutego i potrwa do soboty 20 lutego. Rekolekcje prowadzi o. Marcin Drąg OFMConv.

Organizatorem spotkania jest krakowska prowincja franciszkanów oraz Klasztor i Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook