Przemyśl: ulicami miasta przeszła Droga Krzyżowa

pab, Przemyśl, 2016-02-19

W czwartek wieczorem mieszkańcy Przemyśla przeszli ulicami miasta, uczestnicząc w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Trasa wiodła z archikatedry na wzgórze Zniesienie, gdzie góruje nad miastem Krzyż Zawierzenia.

Został on ustawiony w jubileuszowym roku milenijnym, upamiętniając zawierzenie miasta Bożemu Miłosierdziu.
Przez całą drogę krzyż nieśli żołnierze 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla. W modlitwie uczestniczyli również funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Nabożeństwo prowadziła parafia pw. św. Józefa – księży salezjanów. Przy wszystkich stacjach do rozważań wprowadzały fragmenty pieśni pasyjnych zagrane przez członków Salezjańskiej Orkiestry Dętej „Augustino”.

– Śmierć naszego Pana była najwyższym aktem miłosierdzia Bożego, bo Pan nas odkupił przez swoją śmierć i swoje zmartwychwstanie. Patrzy teraz na nas, na cały Przemyśl i chce, żebyśmy się do Niego z wielką ufnością zbliżali – powiedział na zakończenie nabożeństwa biskup pomocniczy Stanisław Jamrozek.
– Pan nas niósł na ramionach, kiedy dźwigał swój krzyż, bo On się obarczył naszym cierpieniem, dźwigał nasze choroby. Za to Mu dziękujemy, ale też sami zawsze starajmy się być miłosierni dla siebie, dla ludzi – dodał.
Biskup zachęcał do uczynków miłosierdzia i modlitwy, żeby Bożego miłosierdzia nigdy nie zabrakło dla wszystkich mieszkańców miasta. – Dziękuję wam za obecność, bo na przemyślan zawsze można liczyć – powiedział.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook