Abp Michalik zaprasza młodzież do Przemyśla na celebrację Niedzieli Palmowej

pab, Przemyśl, 2016-03-02

Celebracja Niedzieli Palmowej w archikatedrze przemyskiej będzie jednym z etapów przygotowania do Światowych Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka w Krakowie. Do udziału w tym wydarzeniu zaprasza abp Józef Michalik. „Trzeba nasze serca czynić gościnnymi dla Pana Jezusa i otwartymi na pielgrzymów ze świata” – zachęca metropolita przemyski.

W archidiecezji przemyskiej od dwudziestu lat uroczyste celebrowanie Niedzieli Palmowej odbywa się podczas Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej (SMAP) i trwa trzy dni. Każdego roku uczestniczy w nim od 3,5 do 5 tys. osób. W tym roku, ze względu na spotkanie z Ojcem Świętym w Krakowie, SMAP będzie zorganizowany od 20 do 25 lipca w ramach „Dni w Diecezjach”. Weźmie w nich również udział młodzież z zagranicy.

W ośmiu miastach, które naprzemiennie są gospodarzami SMAP-u, zorganizowano lokalne centra ŚDM. „Bardzo się cieszę, że wielka praca – duchowa i techniczna – wykonywana jest w tych ośrodkach i, jak słyszę, w coraz większej ilości parafii oraz w ruchach, stowarzyszeniach i wspólnotach modlitewnych” – pisze abp Michalik.

Jednym z punktów przygotowania do lipcowych obchodów, będzie „mini-SMAP”. Jego centralne uroczystości odbędą się w Niedzielę Palmową w Przemyślu. O godz. 11.00 na Placu Niepodległości, na którym stoi pomnik św. Jana Pawła II, zostaną poświęcone palmy. Następnie ulicami Starego Miasta przejdzie procesja do archikatedry. Tam zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem abpa Józefa Michalika. Spotkanie zakończy agapa na parkingu seminaryjnym.

Dzień wcześniej o godz. 19.00 w archikatedrze odbędzie się nabożeństwo adoracji krzyża.

„Przez refleksję i modlitwę trzeba sięgać do źródeł życia wewnętrznego, aby nasze serca czynić gościnnymi dla Pana Jezusa i otwartymi na pielgrzymów ze świata” – zachęca abp Michalik.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook