Bp Szal: zostaliśmy nabyci za niezwykłą cenę

pab, Przemyśl, 2016-03-24

Jesteśmy nabyci za coś niezwykłego, za niezwykłą cenę. Tą ceną jest krew Chrystusa – powiedział bp Adam Szal, który przewodniczył Mszy Wieczerzy Pańskiej w bazylice archikatedralnej w Przemyślu. Eucharystię koncelebrowali również: abp Józef Michalik i bp Stanisław Jamrozek.

W homilii biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej przypomniał, że tylko Chrystus „prawdziwie i rzeczywiście gładzi nasze grzechy”. - W ten sposób Pan Bóg okazuje nam swoje miłosierdzie. To krwią Chrystusa wszyscy jesteśmy oczyszczeni i oswobodzeni, to przez krew Chrystusa możemy otrzymać zbawienie – powiedział.

Bp Szal podkreślił, że motywem ofiary Jezusa była miłość posunięta aż do miłości nieprzyjaciół. - Jako nowy naród wybrany, jako nowa owczarnia jesteśmy nabyci za coś niezwykłego, za niezwykłą cenę. Tą ceną jest krew Chrystusa. I tak, jak Izaakowi na górze Moria, tak jak Izraelitom w Egipcie, tak i nam krew Baranka przynosi ocalenie – mówił.

Kaznodzieja stwierdził, że dowodem wiary ludzi w tę tajemnicę jest ich obecność na Mszy św. - Oby ta wiara promieniowała nasze codzienne życie cały rok, oby nie było niedzieli bez Eucharystii, oby każda Eucharystia była związana z łączeniem się z Chrystusem poprzez komunię świętą – zachęcał bp Szal.

Bezpośrednio po homilii bp Szal dokonał obrzędu umycia nóg dwunastu mężczyznom, jako nawiązanie do gestu Jezusa, który umył nogi Apostołom podczas Ostatniej Wieczerzy.

Po Mszy św. Najświętszy Sakrament został procesyjnie przeniesiony do Ciemnicy, gdzie będzie adorowany do Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek wieczorem.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook