Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Przemysko-Warszawska (greckokatolicka)

22:31 / 08-03-2017

Abp Popowicz: spowiedź jest balsamem dla naszego ciała i duszy

Istnieje tendencja traktowania spowiedzi jak zła koniecznego. A spowiedź jest balsamem dla naszego chorego ciała i chorej duszy – powiedział w rozmowie z KAI abp Eugeniusz Popowicz, metropolita przemysko-warszawski Kościoła greckokatolickiego.

13:04 / 27-02-2017

Grekokatolicy rozpoczynają dzisiaj Wielki Post

Wierni Kościoła greckokatolickiego rozpoczęli dzisiaj okres Wielkiego Postu, który potrwa 7 tygodni. Cechą charakterystyczną tego okresu w obrządku wschodnim jest to, że Msze święte odprawia się tylko w soboty i niedziele, a w pozostałe dni inne nabożeństwa pokutne.

11:01 / 26-02-2017

Dzisiaj w Kościele greckokatolickim przypada niedziela przebaczenia win

Niedzielą przebaczenia win lub seropustną nazywana jest dzisiejsza niedziela w Kościele greckokatolickim. Jest to to ostatni dzień przed Wielkim Postem, który grekokatolicy rozpoczną jutro.

21:20 / 19-01-2017

Chrześcijanie wschodni świętowali Jordan, czyli uroczystość Objawienia Pańskiego

Prawosławni i grekokatolicy obchodzili uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie nazywaną Jordanem. W Przemyślu w uroczystościach wraz z grekokatolikami wziął udział m.in. metropolita przemyski obrządku łacińskiego abp Adam Szal.

11:51 / 07-01-2017

Biskupi greckokatoliccy: Boże Narodzenie powinno rodzić w nas dobre uczynki

Jak radość świętowania Bożego Narodzenia przekształca się na dobre uczynki, nie takie „przy okazji”, na fali przedświątecznych emocji, ale regularne, zrodzone przez solidarność z innymi – takie pytanie stawiają biskupi Kościoła greckokatolickiego w Polsce w liście pasterskim na tegoroczne Boże Narodzenie.

12:15 / 06-01-2017

Abp Popowicz w orędziu na Boże Narodzenie: z narodzeniem Jezusa Bóg daje nam nową nadzieję

Z narodzeniem Jezusa Bóg daje nam nową nadzieję, jakże odmienną od tej, którą nieraz dają nam ludzie. Boża obietnica nigdy nie zawodzi – mówi w bożonarodzeniowym orędziu do wiernych abp Eugeniusz Popowicz, metropolita przemysko-warszawski Kościoła greckokatolickiego. Wierni tego Kościoła, podobnie jak i innych Kościołów wschodnich, dzisiaj obchodzą wigilię Bożego Narodzenia.

08:14 / 06-01-2017

Kościół greckokatolicki obchodzi dziś Wigilię Bożego Narodzenia

Zgodnie z kalendarzem juliańskim, Kościół greckokatolicki obchodzi dzisiaj Wigilię Bożego Narodzenia. Wieczorem wierni gromadzą się w rodzinach na wieczerzy, a później idą do cerkwi na nabożeństwo.

09:45 / 24-12-2016

Boże Narodzenie w Kościele greckokatolickim

Kościół greckokatolicki w Polsce Boże Narodzenie obchodzi – podobnie jak prawosławny – 7 stycznia, a świętowanie trwa trzy dni. Różnica wynika z faktu, że Kościół greckokatolicki w liturgii stosuje kalendarz juliański, a nie gregoriański, tak jak Kościół rzymskokatolicki.

20:41 / 28-11-2016

Kościół greckokatolicki rozpoczął Post Filipowy – czas przygotowania do Bożego Narodzenia

W Kościele greckokatolickim okres przygotowania do Bożego Narodzenia trwa 40 dni. Nazywa się on Postem Filipowym od imienia apostoła, którego wspomnienie wypada w przeddzień rozpoczęcia postu.

12:52 / 06-07-2016

Biskupi greckokatoliccy apelują o modlitwę

Patriarcha Światosław i biskupi Kościoła greckokatolickiego apelują o modlitwę za ofiary konfliktu polsko-ukraińskiego.

1 2 3 20
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.