Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Radomska

21:02 / 18-10-2017

Rycerze Kolumba w Polsce z nagrodą Viventi Caritate

Rycerze Kolumba w Polsce otrzymali tegoroczną nagrodę Viventi Caritate. Uroczystość odbyła się w środę wieczorem w radomskiej katedrze. Mszy świętej w intencji biskupa Jana Chrapka z racji 16. rocznicy jego tragicznej śmierci i pracowników służby zdrowia przewodniczył biskup Henryk Tomasik. W liturgii uczestniczyła rodzina biskupa Chrapka: brat Marek i siostra Barbara ze Zgromadzenia Sióstr Michalitek oraz wszyscy kapelani radomskich szpitali.

17:14 / 18-10-2017

Skarżysko-Kamienna: 5 lat potrwa peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego (zapowiedź)

Co najmniej 5 lat potrwa peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego w sanktuaryjnej parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Uroczystość zostanie zainaugurowana 22 października o godzinie 18.00 z udziałem bp. Henryka Ciereszko – apostoła Bożego Miłosierdzia z archidiecezji białostockiej. Mszy świętej będzie przewodniczył biskup Henryk Tomasik.

15:20 / 18-10-2017

Radom: Koła Różańcowe przekażą ofiary na dokończenie budowy kościoła na Sri Lance

Koła różańcowe z diecezji radomskiej przekażą ofiary na dokończenie budowy kościoła św. Antoniego na Sri Lance. Inicjatywa wpisuje się w rozpoczynający się w niedzielę Tydzień Misyjny.

15:06 / 18-10-2017

Wspólny projekt polskiej i włoskiej diecezji na ŚDM w Panamie

Diecezja radomska wraz z włoską Avezzano zorganizują wspólny wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. Miejscem docelowym dla uczestników spotkania z papieżem będzie diecezja Chitree.

08:54 / 18-10-2017

16. rocznica tragicznej śmierci bp. Jana Chrapka

Kościół radomski wspomina dziś 16. rocznicę śmierci biskupa Jana Chrapka. Jako drugi biskup radomski dał się poznać jako doskonały duszpasterz, otwarty na nowe potrzeby społeczne i ludzi najbardziej potrzebujących. Za tragicznie zmarłego biskupa w katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny o godz. 18.00 zostanie dziś odprawiona msza święta. Będzie jej przewodniczył bp Henryk Tomasik.

12:03 / 16-10-2017

Skarżysko-Kamienna: modlitwa w intencji rodziców przeżywających śmierć dziecka

Wszyscy dotknięci dramatem straty dziecka modlili się w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Po liturgii pochowano dwoje nienarodzonych dzieci w Grobie Dziecka Utraconego, który mieści się na terenie cmentarza na Łyżwach. Grób jest inicjatywą miejscowych Rycerzy Kolumba.

09:46 / 16-10-2017

Prezes FDNT krytycznie o musicalu „Człowiek z La Manchy”

Ks. Dariusz Kowalczyk, prezes Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia skrytykował musical „Człowiek z La Manchy” w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego. Został on wystawiony na deskach Teatru Powszechnego w Radomiu, podczas 40-lecia istnienia tej placówki kulturalnej.

14:31 / 15-10-2017

Radom: 75. rocznica stracenia przez niemieckich okupantów pracowników Fabryki Broni

Radomianie upamiętnili 75. rocznicę stracenia przez niemieckich okupantów pracowników Fabryki Broni. Przy pomniku znajdującym na terenie dawnego zakładu przy ulicy 1950 Roku, złożono kwiaty i zapalono znicze. Wcześniej została odprawiona msza święta w kościele Chrystusa Nauczyciela w Radomiu.

13:19 / 14-10-2017

Bp Tomasik o krytyce dotyczącej „Różańca do granic”

Są wartości, które mogą nas zjednoczyć – uważa biskup radomski Henryk Tomasik, odnosząc się do akcji „Różaniec do granic”. Jednocześnie biskup wyraził zdumienie z powodu opinii, które próbowały ośmieszyć inicjatywę osób świeckich.

12:52 / 14-10-2017

Ks. Adamczyk: antykoncepcja niszczy miłość małżeńską i płodność kobiety

Antykoncepcja niszczy miłość małżeńska i płodność kobiety – mówił ks. Sławomir Adamczyk, diecezjalny duszpasterz rodzin podczas szkolenia dla małżeństw, które odbyło się 14 października w sali konferencyjnej Kurii Diecezji Radomskiej.

1 2 3 308
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.