Radomska

18 lutego 2019 | 14:07

Bp Tomasik: oddzielanie Kościoła od państwa to obrażanie ludzi wierzących

Hasło o oddzielaniu Kościoła od państwa jest obrażaniem ludzi wierzących – powiedział biskup Henryk Tomasik. Ordynariusz radomski mówił o tym na antenie Radia Plus Radom. Okazją do rozmowy była m.in. zapowiedź renegocjacji konkordatu przez Roberta Biedronia w przypadku jego wygranej w wyborach do polskiego parlamentu.

15 lutego 2019 | 10:13

Bp Tomasik modlił się przy grobie św. Jana Pawła II

– Modlimy się za naszą ojczyznę, aby nigdy nie wyeliminowała Chrystusa z życia społecznego, politycznego i z serc Polaków – mówił biskup Henryk Tomasik podczas Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II w Rzymie. Wcześniej ordynariusz radomski odwiedził w rzymskim szpitalu 3-letnią Marysię ze Świdnika, która choruje na złośliwy nowotwór mózgu. Bp Tomasik z ojcem dziewczynki spotkał się w czasie polskiej liturgii przy grobie papieża-Polaka.

29 stycznia 2019 | 12:53

Bp Turzyński pod wrażeniem ŚDM w Panamie

– Skończyły się Światowe Dni Młodzieży w Panamie, ale owoce tego wydarzenia będą długo w naszych sercach – powiedział Radiu Plus Radom biskup Piotr Turzyński, uczestnik tego wydarzenia. Razem z nim przebywał także biskup Henryk Tomasik i ponad 90 osób z diecezji radomskiej. Spotkanie z papieżem Franciszkiem nazwał “wydarzeniem religijnym wielkiej treści”.

21 stycznia 2019 | 18:59

Młodzi o Dniach w Diecezjach: to było wielkie święto wiary i radości

– To było wielkie święto wiary i radości. – Młodzież z diecezji radomskiej w ten sposób podsumowała zakończone Dni w Diecezjach, które były integralną częścią Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Młodzi przebywali w parafii św. Atanazego w Villa De Los Santos, leżącej w diecezji Chitré i udali się do stolicy kraju. Tam zostali rozlokowani w parafii św. Łukasza.

18 stycznia 2019 | 14:28

Diecezja radomska: włamanie na plebanię

Złodzieje włamali się na plebanię parafii św. Mikołaja w Żeleźnicy koło Przedborza w diecezji radomskiej. Informację potwierdziła komisarz Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

17 stycznia 2019 | 15:26

Jedlnia: powstaje Centrum Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu

W Jedlni Kolonii koło Radomia powstaje kaplica Centrum Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu im. św. Jana Pawła II. – To będzie miejsce całodobowej adoracji w intencji rodzin – mówi ks. Sławomir Płusa, prezes fundacji “Płomień Eucharystyczny” i przewodniczący Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym.

15 stycznia 2019 | 23:30

Żądanie rozdziału Kościoła od państwa jest olbrzymim nieporozumieniem

Domaganie się rozdziału Kościoła od państwa jest olbrzymim nieporozumieniem – powiedział w Radiu Plus Radom marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Projekt ustawy o rozdziale Kościoła od państwa przygotowały środowiska lewicowe.

15 stycznia 2019 | 12:35

Ponad 80 osób z diecezji radomskiej udało się na ŚDM do Panamy

Ponad 80 osób z diecezji radomskiej, w tym 34 uczestników ze wspólnot neokatechumenalnych, wyleciało dzisiaj do Panamy na Światowe Dnia Młodzieży. Razem z nimi udał się biskup Piotr Turzyński, który dzisiaj rano celebrował mszę święta w kaplicy na lotnisku w Warszawie. Na wydarzenia centralne doleci też bp Henryk Tomasik.

15 stycznia 2019 | 10:45

Wzajemny szacunek trzeba podnieść na wyższy poziom

Biskup radomski Henryk Tomasik złożył kondolencje po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. – Rodzinie pana prezydenta Adamowicza składam wyrazy ludzkiego współczucia i łączę się ze wszystkimi w modlitwie – powiedział ordynariusz radomski.

14 stycznia 2019 | 22:58

Bp Tomasik: z bólem słuchamy głosów o rozdziale Kościoła od państwa

– Tworzymy jedną Polskę, dlatego z bólem słuchamy głosów o rozdziale Kościoła od państwa – mówił biskup radomski Henryk Tomasik na noworocznym spotkaniu z samorządowcami w Przysusze. Ordynariusz radomski nawiązał także do wydarzeń w Gdańsku. W spotkaniu uczestniczyli m.in. marszałek Senatu Stanisław Karczewski, posłowie i samorządowcy z powiatu przysuskiego.

1 2 3 332
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.