Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Radomska

15:45 / 11-12-2017

Bp Tomasik: szukać form wychowania w trzeźwości i ograniczyć dostęp do alkoholu

Trzeba poszukiwać form wychowania w trzeźwości, ale także ograniczyć dostęp do alkoholu. To opinia biskupa Henryka Tomasika, który odniósł się do propozycji zakazu sprzedaży alkoholu w radomskich sklepach od godz. 22 do 6 rano. Wniosek w tej sprawie wpłynął do biura Rady Miejskiej. Jego autorem jest radny Kazimierz Woźniak z ugrupowania Radomianie Razem.

15:56 / 08-12-2017

Bp Turzyński: otwórzmy nasze serca Kościołowi na Wschodzie

– Otwórzmy nasze serca – zachęca biskup Piotr Turzyński w związku ze zbliżającym się XVIII Dniem Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. W niedzielę w parafiach w całej Polsce prowadzona będzie zbiórka do puszek na ten cel.

15:55 / 08-12-2017

2 tys. rozmów rocznie w telefonie zaufania Litania Braterskich Serc

Prawie 2 tys. rozmów rocznie przeprowadzają wolontariusze telefonu zaufania Linia Braterskich Serc (LBS) w Radomiu. Wśród najczęściej pojawiających się problemów są uzależnienia dzieci od gier komputerowych i internetu oraz hazard, który przyczynia się do wielu rodzinnych problemów. Dodajmy, że pod koniec listopada wolontariusze LBS otrzymali nagrodę „Ubi Caritas” za bezinteresowną pomoc przez pięć dni w tygodniu.

15:25 / 06-12-2017

Radom: jest wniosek w sprawie zakazu sprzedaży alkoholu w nocy

Do Rady Miejskiej w Radomiu wpłynął wniosek, by zakazać sprzedaży alkoholu w sklepach od godz. 22 do godz. 6 rano. Dotyczy to głównie lokali, które znajdują się w blokach mieszkalnych. Z Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wynika, że ponad 4 tys. dorosłych radomian ma problem z alkoholem. Z kolei dzieci, które wychowują się w rodzinach alkoholików, szacuje się na ok. 8,2 tys.

08:50 / 06-12-2017

Bp Turzyński: Adwent to okazja do uporządkowania ludzkiej duszy

Adwent to piękny i niezwykły czas oczekiwania na Boże Narodzenie. To również okazja do uporządkowania ludzkiej duszy – powiedział bp Piotr Turzyński, który był gościem Radia Plus Radom.

15:50 / 01-12-2017

Sienno: włamanie na plebanię

Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali 36-latka, który w nocy włamał się do budynku plebanii w Siennie w diecezji radomskiej. W trakcie zdarzenia złodziej natknął się na proboszcza, od którego zażądał wydania 10 tys. zł. Księdzu udało mu się wszcząć alarm.

14:17 / 23-11-2017

Odpust zupełny u skaryszewskich klarysek

Stolica Apostolska wydała dekret, na mocy którego wierni nawiedzający kaplicę w klasztorze sióstr klarysek w Skaryszewie koło Radomia, mogą otrzymać odpust zupełny. Decyzja Watykanu ma związek z rozpoczętym Jubileuszowym Rokiem bł. Salomei, pierwszej polskiej klaryski. Skaryszewska wspólnota klarysek to jedyny klasztor klauzurowy w diecezji radomskiej.

16:02 / 22-11-2017

Restauracja zaprosiła ubogich na obiad

Radomska restauracja zaprosiła ubogich na obiad. Inicjatywa nawiązuje do obchodzonego w niedzielę Światowego Dnia Ubogich, który ustanowił papież Franciszek.

13:43 / 21-11-2017

Bp Tomasik o rekolekcjach biskupów: to czas refleksji nad własnym życiem duchowym

To czas modlitwy i refleksji nad własnym życiem duchowym – powiedział bp Henryk Tomasik, który uczestniczy w rekolekcjach Episkopatu Polski na Jasnej Górze. Dni skupienia pod hasłem „Według miary daru Chrystusowego” prowadzi w tym roku ks. prałat Paweł Ptasznik z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

21:41 / 19-11-2017

Radom: wizyta biskupa Tomasika w schronisku dla bezdomnych

Biskup Henryk Tomasik spotkał się w niedzielę wieczorem z podopiecznymi schroniska dla bezdomnych w Radomiu. Placówkę prowadzi Caritas Diecezji Radomskiej. Wizyta ordynariusza radomskiego odbyła się z okazji trwającego I Światowego Dnia Ubogich, który ustanowił papież Franciszek.

1 2 3 311
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.