Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Radomska

20:03 / 27-03-2017

Radom: pół miliona na remont zabytków sakralnych

Radomscy radni przeznaczyli w sumie pół miliona złotych na remont tamtejszych zabytków sakralnych. Ponad sto tysięcy złotych trafi do ojców bernardynów, którzy od 17 lat prowadzą renowację klasztoru, który jest jedynym zabytkiem klasy zerowej w mieście.

15:09 / 25-03-2017

Abp Depo: Europa straciła pamięć o swoich korzeniach chrześcijańskich

– Europa straciła pamięć o swoich korzeniach chrześcijańskich – mówił abp Wacław Depo, który celebrował dziś Mszę świętą w radomskiej katedrze z okazji 25-lecia powstania diecezji radomskiej. Zainaugurowano również wielką modlitwę adoracyjno-wynagradzającą pod nazwą „Jerycho Różańcowe”. Na koniec został odczytany akt zawierzenia Kościoła radomskiego Matce Bożej.

13:55 / 21-03-2017

„Miłość krzyża” – Rekolekcje ze św. Janem Pawłem II i św. Augustynem

„Miłość krzyża” – to temat rekolekcji wielkopostnych, które w parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Radomsku w dniach 18-20 marca b.r. wygłosił ks. Mariusz Frukacz, redaktor Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

15:01 / 16-03-2017

Radom: poprawia się stan zdrowia dziecka zostawionego w Oknie Życia

Poprawił się stan zdrowia noworodka, którego pozostawiono w oknie życia w Radomiu. – Dziecko trafiło od razu do szpitala. Było znacznie wychłodzone. Obecnie życiu dziewczynki nie zagraża niebezpieczeństwo – powiedział ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

13:04 / 16-03-2017

Diecezja radomska świętuje 25 lat istnienia

Abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, będzie przewodniczył Mszy świętej z okazji 25-lecia istnienia diecezji radomskiej. Uroczystość odbędzie się 25 marca w radomskiej katedrze. Początek o godzinie 11.00. Tego dnia zostania zainaugurowana wielka modlitwa adoracyjno-wynagradzającą pod nazwą „Jerycho Różańcowe”. Ponadto każdy dekanat otrzyma różaniec poświęcony w Fatimie oraz świecę.

15:53 / 14-03-2017

Dziewczynka w Oknie Życia w Radomiu

W radomskim oknie życia znaleziono dzisiaj rano noworodka. Opiekujące się tym miejscem siostry Matki Bożej Miłosierdzia nadały dziewczynce imię Faustyna. Dziecko zostało również ochrzczone.

13:36 / 09-03-2017

Jeśli się nawrócimy, Bóg nam przebaczy

Znany charyzmatyk o. John Bashobora przebywał dzisiaj w Radomiu. Prowadził zamknięte rekolekcje w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Spotkanie zgromadziło 2 tysiące osób.

11:55 / 09-03-2017

Diecezja radomska: przygotowania do Forum Młodych

Większe zaangażowanie młodzieży w duszpasterstwo parafialne, będzie jednym z celów Forum Młodych, które przygotowuje Kościół radomski. Okazuje się, że wielu wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, nie było związanych z grupami formacyjnymi w parafiach i nadal chce aktywnie uczestniczyć w życiu Kościoła. Dyskutowali o tym uczestnicy spotkania, które odbyło się w Duszpasterstwie Akademickim w Radomiu.

09:39 / 06-03-2017

Bp Tomasik: Ks. Blachnicki chciał zjednoczyć dzieci i młodzież z Chrystusem

Ks. Blachnicki szukał form, jak dzieci i młodzież bardziej zjednoczyć z Chrystusem – powiedział bp Henryk Tomasik, który wieczorem, 5 marca przewodniczył Mszy świętej w radomskiej katedrze. Tego dnia wierni modlili się w 30. rocznicę śmierci ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

09:37 / 06-03-2017

Nagroda św. Kazimierza dla ks. Edwarda Poniewierskiego

64-letni ks. Edward Poniewierski został tegorocznym laureatem nagrody św. Kazimierza. Uroczystość jej wręczenia odbyła się w niedzielę, 5 marca w Ośrodku Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska w Radomiu. Wyróżnienie przyznawane jest za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochronę dóbr kultury, popularyzację dziedzictwa kulturowego i historii miasta Radomia. Święty Kazimierz od 1983 roku jest patronem miasta.

1 2 3 296
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.