Radomska

12:12 / 25-02-2018

Bp Tomasik odwiedził misjonarzy na Kubie

Bp Henryk Tomasik przebywał w kilkudniową wizytą na Kubie. Odwiedził tam ks. Jacka Małeckiego, misjonarza z diecezji radomskiej, który pracuje w parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Rodas w diecezji Cienfuegos.

17:22 / 23-02-2018

Diecezja radomska współfinansowała zakup 3 samochodów dla misjonarzy

Zakup dwóch samochodów terenowych dla misjonarzy w Afryce sfinansowała w ubiegłym roku diecezja radomska. Trzecie auto w tym roku trafi na Kubę. Mówił o tym ks. Bernard Kasprzycki, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Radomskiej z okazji zbliżającego się Dnia Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, który będziemy obchodzić w najbliższą niedzielę.

16:07 / 21-02-2018

Mirosław Baka zagra postać ks. Romana Kotlarza w filmie „Klecha”

Mirosław Baka zagra postać ks. Romana Kotlarza w powstającym filmie fabularnym „Klecha”. Wcześniej w tej roli występował Ireneusz Czop, który musiał opuścić plan filmowy. Premiera obrazu zaplanowana została na 17 października 2018 roku, w 90. rocznicę urodzin niezłomnego kapłana i męczennika czasów komunizmu i jednocześnie dzień po 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyła na Stolicę Piotrową.

15:02 / 21-02-2018

Powstanie film dokumentalny o dziejach Mariówki i o. Honoracie Koźmińskim

Powstanie film dokumentalny o dziejach Mariówki, gdzie swój dom generalny mają siostry służki. – Wstępna koncepcja przewiduje pokazanie dziejów tego miejsca, od czasów bł. Honorata Koźmińskiego, założyciela tego zgromadzenia – wyjaśnia Mieczysław Bartłomiej Vogt, który w swoim dorobku ma takie dokumentalne obrazy jak: „Jeden drugiego brzemiona noście” (Jan Paweł II i Solidarność), „Opus Dei – dzieło Boga”, czy „Raport o stratach wojennych Warszawy”.

15:30 / 19-02-2018

Rycerze Kolumba z Radomia i Kozienic dotarli do Betlejem

Rycerze Kolumba, którzy pieszo pokonują miejsca związane z działalnością Jezusa Chrystusa, dotarli do Betlejem. Do Radomia wracają w najbliższą sobotę.

16:53 / 16-02-2018

Bp Tomasik prosi rodziców o większe zaangażowanie w przygotowaniu młodzieży do bierzmowania

Biskup radomski Henryk Tomasik prosi rodziców o pomoc w przygotowaniu młodzieży do sakramentu bierzmowania. Pisze o tym w liście na Wielki Post, który zostanie odczytany w najbliższą niedzielę w kościołach diecezji radomskiej. W dużej części jest on poświęcony znaczeniu Ducha Świętego w życiu człowieka.

16:19 / 15-02-2018

Ministerialne wsparcie dla cystersów z Wąchocka

Ponad 1,1 mln zł otrzymali cystersi z Wąchocka na remont dachów Domu Opata i kościoła. Zadanie będzie realizowane w dwóch etapach. Wsparcie pochodzi z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które właśnie rozstrzygnęło konkurs „Ochrona Zabytków na 2018 rok”. Cysterski klasztor od roku znajduje się na prestiżowej liście zabytków „Pomnik Historii”.

15:05 / 14-02-2018

Radom: wkrótce Zimowy Apel Młodych z abp. Rysiem

Arcybiskup Grzegorz Ryś z Łodzi weźmie udział w Zimowym Apelu Młodych, który odbędzie się 24 lutego w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. Spotkanie będzie jednocześnie promocją Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

11:09 / 14-02-2018

Diecezja radomska: „24 godziny dla Pana”

Kościół radomski odpowiada na apel papieża Franciszka i organizuje z 9 na 10 marca adorację Najświętszego Sakramentu. W ramach inicjatywy duszpasterskiej „24 godziny dla Pana” będzie możliwość adoracji i spowiedzi sakramentalnej.

11:08 / 14-02-2018

Mariówka: ośrodek zdrowia sióstr służek z kontraktem NFZ

Pacjenci ze skierowaniem będą mogli nieodpłatnie skorzystać z ośrodka rehabilitacji, który prowadzą siostry służki w Mariówce koło Przysuchy. Placówka podpisała bowiem kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

1 2 3 315
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.