Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Radomska

10:09 / 23-06-2017

Bp Tomasik dziękuje za posługę wspólnot albertyńskich

Święty Brat Albert jest żywym drogowskazem, który wskazuje właściwą ścieżkę do dobrego odczytania Ewangelii – powiedział biskup radomski Henryk Tomasik, który celebrował wieczorem 22 czerwca Mszę świętą w kościele pod wezwaniem świętego na radomskim Prędocinku. Odbyły się tam diecezjalne uroczystości ku czci założyciela wspólnot zakonnych albertynek i albertynów.

23:09 / 21-06-2017

Powstaje nowy film „Klecha” – o ks. Romanie Kotlarzu

2 sierpnia rozpoczną się zdjęcia do filmu fabularnego „Klecha”. Obraz będzie dotyczył wydarzeń z Protestu Radomskich Robotników w czerwcu 1976 r. Jednym z bohaterów tego zrywu był ks. Roman Kotlarz, który był prześladowany przez Służbę Bezpieczeństwa i zmarł na skutek pobicia przez „nieznanych sprawców”. W filmie wystąpi plejada znakomitych aktorów, m.in. Artur Żmijewski, Danuta Stenka, Adam Ferency, Wojciech Pszoniak i Jan Peszek.

15:04 / 20-06-2017

Radom: Diecezjalne Forum Młodych przygotowaniem do Synodu Biskupów

Targi Wspólnot w centrum Radomia, koncert Siewców Lednicy oraz Apel Młodych, połączony z koncertem „Nieziemskie Granie” – to wszystko odbędzie się w ramach wrześniowego Forum Młodych. W zamyśle organizatorów spotkanie będzie duchowym przygotowaniem do przyszłorocznego Synodu Biskupów o młodzieży. Zapisy ruszyły 16 czerwca.

14:20 / 20-06-2017

Bp Tomasik: św. Brat Albert wzorem miłości bliźniego i pomagania ubogim

Święty Brat Albert jest wzorem realnej miłości bliźniego, poszukiwania form pomocy ubogim oraz życia według Ewangelii – powiedział w Radiu Plus Radom bp Henryk Tomasik. 22 czerwca w kościele pod wezwaniem świętego na radomskim Prędocinku, odbędą się diecezjalne uroczystości ku czci założyciela wspólnot zakonnych albertynek i albertynów. W diecezji radomskiej istnieją 3 parafie, których patronem jest św. Brat Albert: w Radomiu na os. Prędocinek oraz w Skarżysku-Kamiennej i Starachowicach.

12:18 / 18-06-2017

Szydłowiec: Festival BODY, czyli kontynuacja ŚDM

Festival BODY, czyli wspólnie wielbienie Boga przez młodych, odbył się wieczorem 17 czerwca w Rynku Wielkim w Szydłowcu. Spotkanie było nawiązaniem do ostatnich Światowych Dni Młodzieży. Każdy z uczestników otrzymał symbole związane z tematyką spotkania. Były to: chleb, obraz Matki Bożej Częstochowskiej i latarka, która ma rozświetlać drogi życia młodych osób. W programie imprezy były śpiewy i tańce lednickie.

15:05 / 17-06-2017

Twórcy filmu o ks. Kotlarzu apelują o przekazywanie pamiątek z epoki

Twórcy powstającego filmu fabularnego „Klecha” zwrócili się z apelem o zebranie różnych przedmiotów z lat 60. i 70. tych ubiegłego wieku, mogących pełnić rolę rekwizytów na planie filmowym. Obraz będzie opowiadał o ks. Romanie Kotlarzu, jednym z bohaterów protestu robotniczego w czerwcu 1976 r. Jeszcze w tym miesiącu poznamy obsadę filmu, którego producentem i reżyserem jest Jacek Gwizdała.

15:23 / 13-06-2017

List pasterski biskupa Tomasika o przygotowaniu do sakramentu małżeństwa

Biskup radomski Henryk Tomasik z niepokojem patrz na szybko rozpadające się związki małżeńskie oraz na istniejące związki niesakramentalne. Pisze o tym w Liście Pasterskim, który jest poświęcony przygotowaniu do sakramentu małżeństwa. W diecezji radomskiej, od września tego roku rusza pogłębiona formacja chrześcijańska dla narzeczonych.

17:37 / 12-06-2017

Bp Turzyński: szkoła to nie tylko przekazywanie informacji, ale również wychowywanie

Do podjęcia misji spoglądania w jutro i budowania przyszłości następnego pokolenia – zachęcał rodziców i nauczycieli biskup Piotr Turzyński, krajowy duszpasterz nauczycieli i wychowawców, który 12 czerwca celebrował Mszę świętą z okazji 150. rocznicy utworzenia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kozłowie koło Radomia.

19:49 / 08-06-2017

Diecezja radomska gotowa na nowe zasady przygotowania do małżeństwa

Diecezja radomska jest gotowa do wprowadzenia nowych zasad dotyczących przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa. Od 23 września ruszy program duszpasterski zatytułowany „Droga do szczęśliwego małżeństwa”. Dyskutowali o tym księża dziekani podczas spotkania, które odbyło się dzisiaj w Kurii Biskupiej w Radomiu.

21:34 / 04-06-2017

Tysiąc osób na marszu dla życia i rodziny w Radomiu

Tysiąc osób wzięło udział w szóstym Marszu dla Życia i Rodziny w Radomiu. W programie była Msza święta w kościele farnym oraz festyn na Placu Jagiellońskim. Uczestnicy marszu zgodnie podkreślali, że należy walczyć o prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

1 2 3 301
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.