Radomska

15:17 / 12-12-2018

Niech towarzyszy nam wdzięczność wobec ludzi, którzy przeciwstawili się złu

Niech towarzyszy nam wdzięczność wobec ludzi, którzy mieli odwagę przeciwstawić się złu – powiedział na antenie Radia Plus Radom biskup Piotr Turzyński, nawiązując do 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. W czwartek 13 grudnia, będzie obchodzony w Kościele w Polsce dzień modlitw za ofiary tego czasu. Znakiem pamięci o tragicznych wydarzeniach będzie zapalenie symbolicznego światełka w oknie o godz. 19.30 w ramach akcji „Ofiarom Stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”.

16:04 / 10-12-2018

Bp Tomasik: budujmy wspólnotę Kościoła poprzez odważne wyznanie wiary

Napełnieni Duchem Świętym budujemy wspólnotę Kościoła w całym świecie poprzez odważne wyznanie wiary – powiedział na antenie Radia Plus Radom biskup radomski Henryk Tomasik, nawiązując do rozpoczętego nowego roku duszpasterskiego w Kościele katolickim, który przebiega pod hasłem: “W mocy Bożego Ducha”. W tym okresie wierni są zachęcani do odkrywania darów i charyzmatów Ducha Świętego.

14:13 / 06-12-2018

Radom: Caritas zachęca w Adwencie do akcji charytatywnych

Caritas Diecezji Radomskiej zachęca parafie do organizowania akcji charytatywnych w czasie Adwentu. Jednym z popularnych działań podejmowanych przez Parafialne Zespoły Caritas jest tzw. “Drzewko adwentowe”. Przy okazji Caritas złożyła podziękowania i życzenia wszystkim duszpasterzom i wolontariuszom niosącym konkretny wymiar miłosierdzia potrzebującym w parafiach w racji przypadającego jutro Dnia Wolontariusza.

10:45 / 04-12-2018

Diecezja radomska: strażacy proszą biskupa o wsparcie edukacyjnej kampanii

Radomscy strażacy wystąpili do biskupa radomskiego Henryka Tomasika o pomoc w rozpowszechnianie kampanii „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa”. Każdego roku w sezonie jesienno-zimowym z powodu zatrucia tlenkiem węgla ginie kilkadziesiąt, a poszkodowanych zostaje kilkaset osób.

15:10 / 03-12-2018

Ks. Poniewierski: ks. Roman Kotlarz został zamordowany

Ksiądz Roman Kotlarz został zamordowany – te słowa biskupa Edwarda Materskiego, wypowiedziane w 2007 roku, przywołał ks. Edward Poniewierski, postulator procesu beatyfikacyjnego ks. Kotlarza, w czasie pierwszej sesji procesu w radomskiej katedrze.

06:30 / 02-12-2018

Proces beatyfikacyjny ks. Romana Kotlarza oficjalnie rozpoczęty

– Świadek Chrystusa nie ogranicza się jedynie do praktykowania wiary w zaciszu własnego domu – mówił biskup radomski Henryk Tomasik w czasie Mszy św. w katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu. 1 grudnia rozpoczął się proces beatyfikacyjny ks. Romana Kotlarza – niezłomnego kapłana i męczennika czasów komunizmu. Uroczysta liturgia była transmitowana przez Radio Plus Radom.

13:15 / 29-11-2018

Diecezja radomska: trzy Kościoły promują Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Radomska Caritas, Diakonią Kościoła ewangelicko-augsburskiego i Eleos Kościoła prawosławnego zorganizowały wspólną konferencję prasową, podczas której zachęcano do wsparcia Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Akcja rusza w pierwszą niedzielę Adwentu.

22:30 / 27-11-2018

Rusza proces beatyfikacyjny ks. Romana Kotlarza

Kościół radomski odlicza ostatnie dni do rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego ks. Romana Kotlarza – niezłomnego kapłana i męczennika czasów komunizmu. Pierwsza sesja odbędzie się 1 grudnia po mszy świętej w radomskiej katedrze. Początek o godzinie 11.00.

14:40 / 27-11-2018

Radom: rusza Patrol Medyczny dla Bezdomnych

W Radomiu rusza Patrol Medyczny dla Bezdomnych. To wspólny projekt Caritas Diecezji Radomskiej, Straży Miejskiej i Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

15:47 / 25-11-2018

Bp Tomasik do młodzieży: bądźcie mocni w wierze

Dzisiaj trzeba być zdecydowanym wyznawcą Jezusa Chrystusa – powiedział bp Henryk Tomasik, który celebrował Mszę świętą w kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu. W liturgii uczestniczyli członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, którzy w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata obchodzą święto patronalne. Do grona stowarzyszenia przyjęto 49 osób.

1 2 3 330
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.