Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Radomska

18:12 / 21-05-2017

Bp Tomasik: problem imigrantów stał się zagadnieniem politycznym

Obowiązkiem chrześcijanina jest pomoc potrzebującemu – przypomina bp Henryk Tomasik. Biskup radomski nawiązał wypowiedzi premier Beaty Szydło, która mówiła ostatnio, że Unia Europejska musi wypracować skuteczną politykę migracyjną, zaś niekończące się przyjmowanie imigrantów do Europy nie jest rozwiązaniem.

20:00 / 19-05-2017

Bp Tomasik do prawników: pokój jest ciszą porządku

Za ludzi, którzy stoją na straży prawa, modlił się dzisiaj biskup Henryk Tomasik. 19 maja przypada liturgiczne wspomnienie św. Iwo Helory z Bretanii, patrona prawników. Z tej okazji biskup radomski celebrował Mszę świętą w kościele katedralnym w Radomiu.

14:17 / 19-05-2017

Radom: nawet o 1/3 spadła liczba potrzebujących, którzy korzystają ze wsparcia Caritas

Nawet o 1/3 spadła liczba osób potrzebujących i rodzin wielodzietnych, które korzystają ze wsparcia Caritas Diecezji Radomskiej. Stało się tak za sprawą rządowego programu „500+”.

20:35 / 18-05-2017

Bp Turzyński: istotą chrześcijaństwa jest miłość

Istotą chrześcijaństwa jest miłość – przypomniał biskup Piotr Turzyński, który celebrował Mszę świętą w kościele św. Stanisława w Radomiu. 18 maja odbyły się Radomskie Dni Godności. To święto osób niepełnosprawnych, ich opiekunów oraz przedstawicieli placówek oświatowych i organizacji pozarządowych.

17:53 / 18-05-2017

Gala z okazji 25 lat Caritas Diecezji Radomskiej

Caritas Diecezji Radomskiej świętowała dzisiaj 25 lat istnienia. Mszy świętej polowej w Muzeum Wsi Radomskiej przewodniczył biskup Henryk Tomasik. W trakcie obchodów wręczono Medale Caritas „In Caritate Servire” dla osób, które wspomagają działalność tej charytatywnej organizacji. Wśród wyróżnionych było Radio Plus Radom. Warto przypomnieć, że w ciągu 25 lat w jadłodajniach radomskiej Caritas zostało wydanych ok. 2 mln posiłków.

20:55 / 17-05-2017

Ks. Czapla: wielu chrześcijan traktuje objawienia fatimskie jako proroctwo

Fatimskie objawienia traktujemy jako proroctwo, które ma zaspokoić naszą ciekawość – powiedział ks. Krzysztof Czapla z sekretariatu fatimskiego księży pallotynów w Zakopanem. W tym roku mija stulecie objawień w Fatimie.

14:37 / 11-05-2017

Diecezja radomska: od września nowe zasady przygotowania do małżeństwa

W diecezji radomskiej od września zaczną obowiązywać nowe zasady przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa. Program przewiduje dziesięć spotkań w dekanatach. Dyskutowali o tym dekanalni duszpasterze rodzin. W spotkaniu, które odbyło się w Kurii Diecezji Radomskiej, uczestniczył biskup Henryk Tomasik. Przed wakacjami w kościołach zostanie odczytany List Pasterski dotyczący nowych zasad przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa.

15:40 / 06-05-2017

Bp Turzyński: sprawdzianem naszej wiary jest ewangelizacja

Sprawdzianem naszej wiary jest ewangelizacja – powiedział biskup Piotr Turzyński z okazji zbliżającej się Niedzieli Dobrego Pasterza, która jest szczególnym dniem modlitw o powołania. W diecezji radomskiej klerycy wraz z wychowawcami i wykładowcami odwiedzają parafie w dwóch wybranych dekanatach.

20:14 / 05-05-2017

W diecezji radomskiej rusza duszpasterstwo dla grekokatolików

W Radomiu i Kozienicach będą się modlić ukraińscy wyznawcy obrządku bizantyńsko-ukraińskiego: imigranci oraz studenci zza wschodniej granicy, którzy przebywają w regionie radomskim. Opublikowany został wspólny komunikat w tej sprawie biskupa radomskiego Henryka Tomasika i ordynariusza diecezji wrocławsko-gdańskiej Kościoła greckokatolickiego Włodzimierza Juszczaka.

20:15 / 30-04-2017

Bp Tomasik zachęca do budowania społeczeństwa opartego na wartościach chrześcijańskich

Do budowania społeczeństwa opartego na wartościach chrześcijańskich zachęca poszczególne grupy zawodowe biskup radomski Henryk Tomasik. W Kościele katolickim dzień 1 maja od 1955 roku jest obchodzony jako święto Józefa Robotnika, patrona ludzi pracujących.

1 2 3 299
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.