Mariówka: siostry służki organizują turnusy rehabilitacyjne w nowoczesnym ośrodku zdrowia

rm, Mariówka, 2011-07-19

Siostry służki organizują turnusy rehabilitacyjne, które rozpoczną się 1 sierpnia w nowoczesnym ośrodku zdrowia, który działa w Mariówce koło Przysuchy.

Kierownik Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej s. Barbara Pełszyńska poinformowała, że w ramach rehabilitacji proponowane jest ciepłolecznictwo, krioterapia, wodolecznictwo, kąpiele solankowe, światłolecznictwo, laseroterapia i elektrolecznictwo. - Proponujemy również leczenie polem magnetycznym i ultradźwiękami, masaże, terenoterapię i stałą opiekę lekarską - podkreśliła s. Pełszyńska. Dodała, że w programie turnusów są także zajęcia z muzykoterapeutą, jest też opieka psychologiczna i spotkania edukacyjne.

Ceny turnusów wahają od 700 do 2800 złotych. W cenę pobytu wliczono zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym, 3 posiłki (z uwzględnieniem indywidualnej diety) oraz 5 zabiegów na dobę.

Siostry służki nowoczesny ośrodek zdrowia w Mariówce prowadzą od lutego tego roku. Powstał on w ramach realizowanego od pięciu lat Dzieła Pomocy Chorym "Promień" w hołdzie Janowi Pawłowi II. Działa już poradnia neurologiczna, psychologiczna i pedagogiczna, czynny jest już dzienny oddział rehabilitacji. Systematycznie odbywają się spotkania dla osób z łagodnymi zaburzeniami pamięci.

Siostry służki przeznaczyły na ten cel budynek byłych szkół, skonfiskowany przez władze komunistyczne i zwrócony po 50 latach. Budynek ten wymagał kapitalnego remontu oraz dostosowania do nowych funkcji.

Szczegółowe informacje na temat turnusów rehabilitacyjnych udzielane są pod numerem telefonu 606-960-961.

Komentarze (1)

Krzysztof

7 miesięcy, 2 tygodnie temu

Byłem tam zaledwie trzy godziny odwożąc znajomego Księdza- urzekła mnie gościnność i serdeczność Sióstr oraz zadowolenie spotkanych gości Ośrodka
Może uda mi się tam wrócić na rehabilitację ducha i ciała.

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook