Bp Tomasik prosi o wsparcie materialne na rzecz seminarium duchownego

rm, Radom, 2012-11-10

O wsparcie finansowe Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, zachęca diecezjan biskup Henryk Tomasik. Niedzielna taca zbierana we wszystkich kościołach diecezji radomskiej, zostanie przeznaczone na utrzymanie seminarium duchownego. Będzie to również szczególna okazja do modlitwy o powołania kapłańskie. 11 listopada, alumni i wykładowcy seminarium udadzą się do dwóch dekanatów: iłżeckiego i jedlińskiego, aby uczestniczyć w tzw. niedzieli seminaryjnej.

Biskup Tomasik powiedział, że każda niedziela seminaryjna jest zachętą do modlitwy o powołania i odpowiedzialności za seminarium. - Proszę o modlitwę, aby nie zabrakło powołań misyjnych i zakonnych. Proszę też chorych o modlitwy w tych intencjach. Ważny jest też wymiar materialny, bowiem seminarium wymaga poważnych nakładów finansowych. Przeżywaliśmy już poważne kłopoty. Dlatego ośmielam prosić o pomoc na utrzymanie naszego seminarium - powiedział biskup Henryk Tomasik.

Ważnym elementem niedzieli seminaryjnej będzie wspólnie przeżywana Eucharystia oraz spotkania z grupami parafialnymi (m.in. z Kołami Żywego Różańca, Ruchem Światło-Życie, Służbą Liturgiczną), a także z młodzieżą klas maturalnych. Niedziela seminaryjna to również promocja Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego.

Zainicjowane przez śp. bpa Jana Chrapka Towarzystwo skupia dziś ponad tysiąc osób. Jego członkowie zobowiązują się do modlitwy w intencji powołanych oraz materialnego wspierania seminarium. Towarzystwo posiada kościelną osobowość prawną prowadząc działalność w ramach Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

Członkowie mają prawo do udziału w zebraniach Towarzystwa, otrzymywania bieżących informacji na temat ważniejszych wydarzeń z życia seminarium, zawartych w systematycznie opracowanym biuletynie pt. „List do naszych Przyjaciół" oraz do udziału w duchowych dobrach płynących z modlitwy wspólnoty seminaryjnej w intencji Przyjaciół Seminarium. Szczególnym zjazdem wszystkich przyjaciół seminarium jest coroczne spotkanie opłatkowe.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook