Tysiące radomian na Orszaku Trzech Króli

rm, Radom, 2016-01-06

Tysiące radomian wzięło udział w piątym Orszaku Trzech Króli, który dzisiaj przeszedł ulicami miasta. Mszy świętej w kościele farnym dla uczestników pochodu przewodniczył biskup Henryk Tomasik. Rycerze Kolumba zbierali datki, aby wspomóc udział młodzieży w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

- Dzisiaj prosimy Boga o światło, aby każdy z nas dostrzegł swoją gwiazdę, która prowadzi do Dzieciątka Jezus. Dzisiaj także modlimy się o Bożą pomoc, by każdy z nas był gwiazdą dla innych, gwiazdą, która prowadzi do wiary i Chrystusa - mówił w homilii biskup Henryk Tomasik. - Modlimy się także za całą diecezję radomską, aby wszyscy wierni odczytali Boże objawienie i odpowiedzieli na nie. - Nie milczeniem, które jest obojętnością, tylko milczeniem, które rodzi się z uwielbienia, które następnie przeradza się w czyn - mówił bp Tomasik.

Tłum na ulicach Radomia śpiewający kolędy stał się już wydarzeniem, w którym uczestniczą tysiące osób. O celu orszaku mówił ks. Gabriel Marciniak, jego organizator. - Cieszę się z tego wydarzenia, bo kiedy startowaliśmy, w całej Polsce podobne imprezy odbywały się zaledwie w 30 miastach. Dzisiaj idziemy, by pokłonić się Dzieciątku Jezus, pokłonić się ponad podziałami, czy nieporozumieniami, temu, który przynosi pokój, czyli Jezusowi Chrystusowi - powiedział ks. Marciniak. Nowością tegorocznej szopki betlejemskiej, ustawionej na placu Corazziego były cztery kangury i dwie lamy.

Wiele osób na orszak przyszło z całą rodziną. - W skali miasta to niezwykłe wydarzenie, to okazja, by zaświadczyć o swojej wierze w Jezusa Chrystusa - mówili radomianie. Dodawali, że orszak jest wydarzeniem, który integruje mieszkańców. - Tworzymy jedną wspólną rodzinę - mówili.

W czasie orszaku Rycerze Kolumba zbierali datki, aby wspomóc udział młodzieży w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. - Wielu uczestników tego wydarzenie nie będzie stać, by wziąć w nim udział, dlatego postanowiliśmy o przeprowadzeniu zbiórki na ten cel. Jako Rycerze Kolumba zaangażowaliśmy się w przygotowanie tego wydarzenia - powiedział Stanisław Olechowicz z parafii Matki Bożej Bolesnej w Radomiu.

Na trasie orszaku odgrywane były scenki przygotowane przez młodzież. Na koniec organizatorzy zapraszają do radomskiej katedry, gdzie o godz. 16 odbędzie się koncert Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca "Gilowianki".

Orszaki Trzech Króli odbyły się aż w 7 miejscowościach w diecezji radomskiej. Te największe uliczne jasełka w Europie odbyły się także w Szydłowcu, Pionkach, Kozienicach, Starachowicach, Skarżysku-Kamiennej i po raz pierwszy w Końskich.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook