Radom: zakończono budowę Międzynarodowego Centrum Wolontariatu

rm, Radom, 2016-01-10

Wkrótce na szkolenia do Międzynarodowego Centrum Wolontariatu w Radomiu będą przyjeżdżać wolontariusze z różnych krajów. Właśnie zakończył się remont zabytkowego budynku u zbiegu ulic Niedziałkowskiego i Kelles-Krauza. Latem placówka będzie gościć Białorusinów, którzy przyjadą na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Międzynarodowe Centrum Wolontariatu, którego inwestorem jest radomska "Arka", będzie jedyną tego typu placówką w kraju. Na prace remontowe pozyskano prawie 5 mln zł z kancelarii premiera.

Na piętrze i poddaszu stworzone zostało zaplecze noclegowe z 50 miejscami dla wolontariuszy. Powstała też kuchnia i stołówka. W nowym miejscu w komfortowych warunkach szkolić się będą wolontariusze, którzy przyjadą do Radomia z zagranicy. Latem placówka będzie gościć Białorusinów, którzy przyjadą na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Na dole znajduje się z kolei zaplecze szkoleniowo-dydaktyczne, sala konferencyjna, a w przyszłości będą odbywały się tam szkolenia i sympozja.

- Chciałbym, żeby młodzi ludzie, którzy przyjadą tutaj pomagali m.in. w nauce języka obcego w świetlicach, które z nami współpracują czy w ośrodkach, z którymi my współpracujemy, rodzinnych domach dziecka i w innych miejscach. Będziemy się lepiej poznawali i w tej wspólnej Europie budowali taką nić porozumienia, pojednania i lepszego poznawania się - mówi ks. Andrzej Tuszyński, prezes "Arki". Dodaje, że w Centrum będą przygotowywane posiłki dla dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych. Kuchnia ze Starego Miasta zostanie przeniesiona do wyremontowanego budynku. Obecnie trwa doposażenie placówki.

Centrum Międzynarodowego Wolontariatu będzie czwartą czwarta placówką radomskiej "Arki". Pierwsza postała w 1999 r. przy ul. Bolesława Chrobrego 7/9. Kolejna placówka powstała w 2006 na Placu Stare Miasto. Najmłodszym dzieckiem "Arki", czynnym od stycznia 2014 jest placówka przy ulicy Marii Gajl 24/1.

Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka" w Radomiu powstało w 2002 i wyrosło na bazie Katolickiego Centrum Młodzieży "Arka", działającego od 1999 roku. Stowarzyszenie prowadzi szeroko rozumianą działalność kulturalno-oświatową, edukacyjną, wychowawczą, charytatywną. Niesie wszechstronną pomoc dzieciom i młodzieży, poprzez stworzenie warunków do osobistego rozwoju, twórczego myślenia, rozwijania zainteresowań, zaangażowania w pracę użyteczną społecznie i wolontariat.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook