Bp Tomasik: media mają przede wszystkim służyć człowiekowi

rm, Radom, 2016-01-22

Informacja i edukacja, a nie sensacja - tak widzi rolę mediów biskup Henryk Tomasik. Z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy, które obchodzone będzie 24 stycznia, biskup radomski przypomniał, że to właśnie ludzie mediów mają możliwość kształtować postawy ludzi oraz dbać o ich rozwój.

Biskup zachęcił dziennikarzy, aby byli wierni prawdzie. - Często słyszymy stwierdzenie, że słowo konstruuje rzeczywistość, ale nie zawsze zgodnie z rzeczywistością - zauważył ordynariusz radomski w Radiu Plus Radom.

Biskup chciałby, aby w mediach była zachowana odpowiednia proporcja: informacja i edukacja, a nie na pierwszym miejscu sensacja. - Dlatego życzę wszystkim dziennikarzom Bożego światła i wielkiej roztropności w pracy, aby informacje jednocześnie kształtowały, budziły zaufanie i zbliżały ludzi. Aby ta informacja zachęcała człowieka do pracy nad sobą. Bo jeśli ukazujemy coś pięknego, człowieka dokonującego czegoś ciekawego, czy niezwykłego, to takie postawy zachęcają do naśladowania. Ważne jest, by prawda w relacjach medialnych kształtowała wrażliwość sumienia i rodziła dobro - zakończył bp Tomasik.

Komentarze (1)

widz

12 miesięcy temu

NO ,dobre to w teorii.....

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook