Bp Tomasik: zadaniem każdego polityka jest troska o dobro wspólne

rm, Radom, 2016-01-25

Zadaniem każdego polityka, samorządowca jest troska o dobro wspólne - mówił biskup radomski Henryk Tomasik, który uczestniczył w spotkaniu samorządowców w Przysusze. Wśród zaproszonych gości był marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Bp Tomasik podziękował za troskę o drugiego człowieka i ojczyznę. - Dziękuję również za gotowość w przyjęciu gości, którzy przybędą na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Dziękuję za każdą troskę za naszą młodzież. Jednocześnie życzę Bożej mocy w tworzeniu dobra - mówił biskup radomski.

Dodał, że wielkim zadaniem każdego polityka, każdego samorządowca jest troska o dobro wspólne. - Wszystkim życzę umiejętności w kształtowaniu relacji w duchu dobra - zakończył bp Tomasik.

Starosta przysuski Marian Niemirski, który był gospodarzem spotkania stwierdził, że państwo polskie ma wrócić do swoich korzeni sięgających 966 r. - Ma ponownie stać się historyczną, intelektualną i polityczną kontynuacją dzieła zapoczątkowanego 1050 lat temu. Kraj nasz w tej dziejowej chwili odwiedzi miliony gości, którzy przyjadą na Światowe Dni Młodzieży. Dlatego otwórzmy nasze serca młodym chrześcijanom, którzy w ostatnim tygodniu lipca przybędą jako pielgrzymi do naszego kraju. Niech ten czas będzie najpiękniejszym przeżyciem tego roku, który zarówno o Polsce i Polakach pozostawi w świadomości naszych gości jak najpiękniejsze wspomnienia a Polska gościnność niech stanie się synonimem tego, co w zachodniej kulturze europejskiej najlepsze i godne pochwały - mówił starosta Marian Niemirski.

W programie spotkania był również koncert noworoczny w wykonaniu kapeli góralskiej "Jaworowe Skrzypce". Spotkanie odbyło się w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 2 w Przysusze. Wzięli w nim udział starostowie, burmistrzowie i wójtowie oraz przedstawiciele służb mundurowych, w tym straży pożarnej, policji i leśników.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook