Radom: wolontariusze ŚDM częstowali gorącą herbatą na dworcu kolejowym

rm, Radom, 2016-01-27

W środowy poranek na dworcu kolejowym wolontariusze Światowych Dni Młodzieży częstowali gorącą herbatą podróżnych i radomian. Tym gestem zainaugurowana została akcja, której celem jest realizacja uczynków miłosierdzia. Wolontariusze pójdą do szpitali i hospicjów, chcą również odwiedzić bezdomnych i więźniów.

W pobliżu dworca kolejowego wolontariusze ŚDM pojawili się około siódmej rano. Było ich trzydziestu. - Widać nas, a to najważniejsze. Dla nas jest to też sposób na promocję Światowych Dni Młodzieży, jednak cieszy nas możliwość wypełniania uczynków miłosierdzia, a także obserwowanie reakcji przechodniów - powiedział jeden z nich Bartosz Sałaj. Podczas dzisiejszej akcji młodzież rozdała ponad 300 kubków ciepłej herbaty.

Dzisiaj wolontariusze wypełniali uczynek "spragnionych napoić". Gorącą herbatą, ulotkami z modlitwą i dobrym słowem częstowali wszystkich przechodniów. Ks. Mariusz Wilk – diecezjalny koordynator zapowiada, że kolejny uczynek, który czeka na wolontariuszy to "głodnych nakarmić". - Wraz ze Strażą Miejską i Caritas będziemy docierać do miejsc, gdzie przebywają bezdomni - powiedział ks. Wilk.

Akcji, która potrwa do lipca, towarzyszy hasło: "Mam serce i nie zawaham się go użyć" i wpisuje się w inicjatywę radomskiego duszpasterstwa zatytułowaną "Body&Soul Project 2016", czyli "Projekt Ciało i Dusza 2016", której celem jest zachęta młodych ludzi do pełnienia uczynków miłosierdzia.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook