Radom: ks. Jan Niziołek Misjonarzem Miłosierdzia

rm, Radom, 2016-01-30

Ks. Jan Niziołek, ojciec duchowny księży w diecezji radomskiej, będzie Misjonarzem Miłosierdzia. Poinformował o tym biskup radomski Henryk Tomasik. Na całym świecie na apel Ojca Świętego Franciszka odpowiedziało ponad 1100 księży, którzy - jako Misjonarze Miłosierdzia - otrzymają od papieża Franciszka specjalne uprawnienia w trwającym Roku Miłosierdzia.

Misjonarze Miłosierdzia mają być przekonującymi głosicielami Miłosierdzia i zwiastunami radości przebaczenia. Zostaną wysłani przez papieża Franciszka w Środę Popielcową podczas uroczystości w Bazylice Świętego Piotra.

Ks. Jan Niziołek powiedział, że Rok Miłosierdzia jest ogromną łaską dla wszystkich ludzi. - Dzisiaj świat przekonuje się, że postęp technologiczny nie daje radości ludziom. Oni chcą, by ktoś ich kochał. Cieszę się, że mogę iść do ludzi z orędziem o Bożym Miłosierdziu. Tylko trzeba wyjść z kościołów, parafii i szukać zagubionych ludzi - powiedział ks. Niziołek.

Bp Henryk Tomasik poinformował, że na mocy przywileju papieża, Misjonarz Miłosierdzia ma prawo do rozgrzeszania z grzechów, dotychczas zarezerwowanych jedynie dla Stolicy Apostolskiej m.in. grzechu profanacji postaci eucharystycznych, schizmy, apostazji czy herezji, a także grzechu spowodowanego naruszeniem tajemnicy spowiedzi. - Ojciec Święty Franciszek pragnie, by osoby, które weszły w bardzo poważny konflikt sumienia, z zasadami życia chrześcijańskiego, wróciły na drogę nawrócenia i dlatego ustanowił Misjonarzy Miłosierdzia, dając im specjalne uprawnienia - powiedział biskup Tomasik w audycji "Kwadrans dla Pasterza" na antenie Radia Plus Radom.

Szczególnym zadaniem Misjonarzy będzie głoszenie Miłosierdzia Bożego podczas wielkopostnych rekolekcji, kazań i katechez. Istotnym elementem ich posługi ma być spowiadanie. Inicjatywa wpisuje się w obchody Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia.

Ks. Jan Niziołek ma 70 lat i jest proboszczem parafii Chrystusa Króla w Radomiu przy ulicy Orląt Lwowskich na Osiedlu Gołębiów. Jest również ojcem duchownym księży diecezji radomskiej, a także członkiem Rady Kapłańskiej i Kolegium Konsultorów.

Do dyspozycji wiernych będzie w każdy poniedziałek w godzinach 9.00-10.30 w radomskiej katedrze, gdzie pełni dyżur w konfesjonale. Ks. Niziołek spowiada także w parafii Chrystusa Króla. Istnieje także możliwość indywidualnej rozmowy z Misjonarzem Miłosierdzia.

Komentarze (1)

Gość

11 miesięcy, 3 tygodnie temu

Misjonarz Miłosierdzia średnio ma ok. 50 lat w każdej z diecezji (jeśli nie mniej). W Diecezji Radomskiej 70-letni kapłan Misjonarzem Miłosierdzia. To jakaś kpina.

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook