Samorządy na Mazowszu włączą się w organizację ŚDM

rm / br, Radom, 2016-02-11

Samorządy na Mazowszu włączą się w organizację ŚDM Fot. Aneta Żurek - fotoKAI

Wiele instytucji samorządowych w województwie mazowieckim włączy się z organizację Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie. Poinformował o tym marszałek Adam Struzik.

- Światowe Dni Młodzieży będą nie tylko wyzwaniem logistycznym, lecz również wielkim wydarzeniem religijnym - mówi Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. Dodał, że w organizację ŚDM włączy się szereg instytucji podlegających Samorządowi Województwa Mazowieckiego. Zostaną także wydane przewodniki w kilku językach, które następnie otrzymają pielgrzymi.

- Zamierzamy również zaangażować Koleje Mazowieckie. Wiele pracy będą miały porty lotnicze w stolicy i Modlinie. Trwają też dyskusje nad ewentualnym transportem ze stolicy do Krakowa. Nad tym wszystkim czuwa nasz specjalny zespół organizacyjny, który jest w stałym kontakcie w biurami diecezjalnymi Światowych Dni Młodzieży - powiedział marszałek Adam Struzik, który był gościem Radia Plus Radom.

Adam Struzik powiedział również, że ŚDM będą okazją do promocji Polski i województwa mazowieckiego. - To wydarzenie można porównać do mistrzostw Europy w piłce nożnej, które odbyły się w naszym kraju. W naszym województwie będzie przebywało wiele tysięcy osób. Dla wielu ten pobyt pozostanie na długo w ich pamięci - powiedział marszałek Struzik.

Jedną z instytucji marszałkowskich, które włączą się w organizację ŚDM będzie Muzeum Wsi Radomskiej. Na terenie skansenu w lipcu odbędzie się impreza "Posmakuj Polski". Będzie to spotkanie z polską kuchnią, kulturą i tradycją. Organizatorzy spodziewają się ok. 7 tys. osób.

Komentarze (0)

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook