Radom: ponad 400 osób w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej

rm, Radom, 2016-03-19

Sensem tego wysiłku może być miłość - mówił biskup Piotr Turzyński do uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która w piątek wieczorem, 18 marca wyruszyła z kościoła garnizonowego św. Stanisława do Skrzyńska, gdzie znajduje się sanktuarium MB Staroskrzyńskiej. Uczestnicy, w sumie 400 osób, mieli do wyboru trzy warianty trasy.

Mszę Świętą w intencji uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej odprawił bp Piotr Turzyński. Mówił, że ci, którzy zdecydowali się na udział w nabożeństwie, podobnie jak Jezus Chrystus, kierowali się miłością. - W Panu Jezusie wszystko jest ekstremalne: ekstremalna jest pokora, ekstremalna jest męka i cierpienie, ekstremalna jest miłość. Odnajdźcie motyw tego trudu. To może być miłość - mówił ks. bp Piotr Turzyński.

Mateusz Mortka, lider Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Radomiu, powiedział, że trasy najtrudniejsze były najbardziej oblegane. - Co świadczy o tym, że ludzie mają coraz bardziej realnego zjednoczenia się z Chrystusem cierpiącym - powiedział Mateusz Mortka.

Uczestnicy radomskiej EDK mieli do wyboru trzy trasy, a każda z nich prowadziła do Skrzyńska. Najdłuższa z tras licząca 47 km. W piątek Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszyła także ze Skarżyska - Kamiennej. Trasa wiodła do Skarżyska Kościelnego. W sumie 45 km.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook