Afrykańska misja Mukonchi oczekuje wsparcia

rm, Radom, 2016-03-29

Potrzebne są środki finansowe na prace wykończeniowe kościoła w Zambii. Z apelem o wsparcie zwrócił się ks. Grzegorz Zbroszczyk, proboszcz parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Mukonchi.

Ks. Zbroszczyk jest kapłanem diecezji radomskiej. W liście do redakcji Radia Plus Radom napisał, że w siódmym roku od rozpoczęcia budowy świątyni, wierni doświadczają "trudnego etapu prac wykończeniowych wnętrza kościoła". - Dotychczas dzięki życzliwości i ofiarności wielu osób możliwe stało się wybudowanie kościoła, który już w niedalekiej przyszłości będzie godnym miejscem sprawowania kultu Bożego - pisze ks. Zbroszczyk, dodając, że konsekracja świątyni zaplanowana jest na 14 maja 2016 roku.

Dlatego też w imieniu własnym, jak i wszystkich wiernych wystąpił z prośbą o dobrowolne ofiary, które przeznaczone zostaną na wykończenie prezbiterium kościoła. W centralnym miejscu będzie drewniany krzyż z rzeźbioną figurą Jezusa Chrystusa, zaś w jego centrum umieszczone będzie tabernakulum.

Osoby, które chcą wesprzeć to dzieło, mogą przekazać ofiarę na konto bankowe (53 1240 5006 1111 0000 5555 8527) z dopiskiem "Prezbiterium".

- Będziemy niezmiernie wdzięczni za każdą pomoc. Zobowiązujemy się do pamięci modlitewnej. Bardzo dziękuję za zrozumienie i życzliwe przyjęcie naszej prośby. Przez tyle już lat marzymy o tym, by dzieło budowy kościoła w naszej misji zostało zwieńczone pięknym tabernakulum osadzonym w krzyżu Chrystusa - zakończył swój list ks. Grzegorz Zbroszczyk, misjonarz z Afryki.

Katolicka misja Mukonchi znajduje się w archidiecezji Lusaka, w centralnej prowincji Zambii i należy do dystryktu Kapiri Mposhi. Misja znajduje się na terytorium plemienia Swaka. Położona jest w odległości 200 kilometrów od Lusaki, w kierunku północno-wschodnim. Z Mukonchi do najbliższego miasta Kabwe prowadzi 50-kilometrowa droga przez busz.

W sumie na terenie całej misji żyje 34 tys. mieszkańców, z czego 18,4% to katolicy. W Mukonchi mieszka ok. 3,2 tys. osób. Ludzie posługują się językiem cibemba, jednym z 72 języków lokalnych w Zambii.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook