Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Rzeszowska

12:31 / 12-02-2017

Modlitwa za chorych w diecezji rzeszowskiej

Obchody związane ze Światowym Dniem Chorego w diecezji rzeszowskiej, rozpoczęły się 7 lutego w Domu Pomocy Społecznej w Babicy. Przez kolejne dni bp Jan Wątroba, bp Edward Białogłowski i bp Kazimierz Górny, odwiedzali chorych w różnych placówkach leczniczych. Główne obchody odbyły się 11 lutego.

23:41 / 06-01-2017

Reszów: rocznica konsekracji biskupów

Dziękujemy za powołanie do pełni kapłaństwa Biskupów Jubilatów i za ich niestrudzoną posługę w Diecezji Rzeszowskiej – mówił biskup rzeszowski Jan Wątroba podczas Mszy św. w intencji biskupów: Kazimierza Górnego i Edwarda Białogłowskiego, którzy przeżywali rocznicę konsekracji biskupich.

08:38 / 28-12-2016

Rzeszów: imieninowa modlitwa za bp. Jana Wątrobę

Życzymy, abyś jako prorok naszych czasów pokazywał nam Bożą rzeczywistość i pewne drogi – mówił bp Edward Białogłowski w homilii podczas Mszy św. w intencji bp. Jana Wątroby.

16:40 / 25-12-2016

Rzeszów: bp Wątroba na pierwszej pasterce w parafii św. Jana Pawła

Spotkanie z Jezusem Chrystusem wciąż wymaga uniżenia i pokory – mówił biskup rzeszowski Jan Wątroba podczas pierwszej pasterki w parafii św. Jana Pawła II w Rzeszowie. Podczas Eucharystii pobłogosławił nowo wybudowany budynek.

21:44 / 17-12-2016

Betlejemskie Światło Pokoju w Rzeszowie

„Odważnie twórzmy pokój” – pod takim hasłem 17 grudnia w rzeszowskiej katedrze odbyło się przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju Podkarpaciu i Diecezji Rzeszowskiej. W uroczystości uczestniczyło blisko tysiąc harcerzy i harcerek.

08:25 / 13-12-2016

Diecezja rzeszowska: Halina Szydełko przewodniczącą Rady Ruchów i Stowarzyszeń

12 grudnia w budynku Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie po raz pierwszy spotkali się członkowie Prezydium Rady Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Rzeszowskiej wybranego 26 listopada. Podczas spotkania wybrano zarząd rady na czele z przewodniczącą, którą została Halina Szydełko – posłanka na Sejm RP.

09:45 / 29-11-2016

Rzeszów: adwentowy dzień skupienia kapłanów

Każde miejsce jest dobre do głoszenia Ewangelii – przekonywał ks. Artur Progorowicz podczas adwentowego dnia skupienia. 28 listopada w kaplicy Domu Diecezjalnego Tabor w Rzeszowie zgromadzili się księża z Rzeszowa i z północnej części diecezji rzeszowskiej.

08:34 / 27-11-2016

Rzeszów: nowe władze diecezjalnej Rady Ruchów i Stowarzyszeń

Misją i powołaniem chrześcijan jest głoszenie nauki Jezusa Chrystusa. To zadanie jest także istotną częścią działalności wszystkich ruchów i stowarzyszeń katolickich – mówił ks. Krzysztof Golas podczas spotkania Rady Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Rzeszowskiej. Podczas spotkania wybrano nowe władze spotkania.

11:28 / 21-11-2016

Chrystus Królem i Panem diecezji rzeszowskiej

Mamy za co dziękować Bogu. Miniony rok obfitował w liczne wydarzenia, za które dzisiaj wielbimy dobrego Boga – mówił biskup rzeszowski Jan Wątroba podczas homilii w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na zakończenie Mszy św. Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej odczytał Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana i uroczyście zamknął Bramę Miłosierdzia w rzeszowskiej katedrze.

11:28 / 21-11-2016

Rzeszów: powstał pomnik 1050-lecia Chrztu Polski

Chrześcijańskie wartości pozwoliły nam przetrwać największe wojenne i polityczne zawieruchy – powiedział marszałek podkarpacki Władysław Ortyl podczas odsłonięcia pomnika upamiętniającego 1050. rocznicę Chrztu Polski. Umieszczony przed Urzędem Marszałkowskim w Rzeszowie 25-tonowy pomnik pobłogosławił biskup rzeszowski Jan Wątroba.

1 2 3 39
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.