Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Rzeszowska

20:06 / 09-12-2017

Bp Bronakowski: zmanipulowana wolność jest przyczyną tragedii rodzin i społeczeństw

Na nic nam się nie przyda wolność zewnętrzna jeśli stracimy wolność wewnętrzną – mówił bp Tadeusz Bronowski na Diecezjalnym Kongresie Trzeźwości w Rzeszowie 9 grudnia 2017 r. Uczestnicy spotkali się pod hasłem „Ku trzeźwości Narodu, odpowiedzialności rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”.

09:11 / 12-11-2017

Rzeszów: Święto Niepodległości na Podkarpaciu

„Naruszenie moralnych zasad wiedzie nieuchronnie do ruiny…” – mówił podczas rzeszowskich obchodów Święta Niepodległości ks. ppłk. Władysław Kozicki. Uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny w kościele farnym przewodniczył bp Edward Białogłowski.

16:52 / 10-11-2017

Rzeszów i Kolbuszowa gotowe przyjąć pomnik papieża z Ploërmel

Prezydent Rzeszowa i zarząd powiatu kolbuszowskiego są gotowe przyjąć pomnik papieża Jana Pawła II z Ploërmel we Francji. To odpowiedź na decyzję tamtejszej Rady Stanu, która uznała, że z pomnika należy usunąć krzyż. Podkarpaccy samorządowcy wyrażają poparcie dla premier Beaty Szydło w sprawie sprowadzenia monumentu do Polski i są gotowi przyjąć go do siebie.

20:05 / 04-11-2017

Rzeszów: zdrowie i walka z nałogami tematem kongregacji kapłańskich

„Duchowni z problemem alkoholowym, podobnie jak inne osoby zaufania publicznego, zmagają się nie tylko z nałogiem ale i z moralną oceną ich uzależnienia” – mówił księżom diecezjalnym i zakonnym zebranym na kongregacjach kapłańskich ks. Wiesław Kondratowicz z Ośrodka Duszpasterstwa Trzeźwości w Kowalewie. Spotkania odbyły się w sobotę, 4 listopada w Rzeszowie i Jaśle.

19:52 / 26-10-2017

Prymas Polski: siła jest w sercu, nie w pięści

„Chodzi o ludzi nie tyle silnych pięścią, ile mocnych sercem; nie tyle potężnych, ile miłujących; nie tyle głośnych, ile uspokajających. Chodzi o ludzi na nowe czasy – otwartych i twórczych zarazem, odważnych, wrażliwych i odpowiedzialnych” – mówił abp Wojciech Polak 26 października w Rzeszowie.

07:50 / 22-10-2017

Rzeszów: 25 lat dla misji – diecezjalny Kongres Misyjny

„Misje i głoszenie Ewangelii są w samym sercu życia Kościoła, a tym samym każdej diecezji”– mówił bp Kazimierz Górny podczas Kongresu Misyjnego Diecezji Rzeszowskiej. Kongres, który odbył się 21 października 2017 r. w katedrze był okazją do podsumowania 25 lat działalności misyjnej diecezji rzeszowskiej.

09:20 / 10-10-2017

Rzeszów: obchody Dnia Papieskiego z udziałem wielu pokoleń rzeszowian

Dzieci i młodzież w akcji „Od tańca do różańca”, „Księga różańcowa” dla papieża Franciszka i koncert Mieczysława Szcześniaka – te i inne wydarzenia złożyły się na obchody 17. Dnia Papieskiego w Rzeszowie.

14:49 / 09-10-2017

Rzeszów: zakończyła się Ogólnopolska Sesja Zarządów Diecezjalnych KSM

Zmiany w metodach formacji były głównym tematem Ogólnopolskiej Sesji Zarządów Diecezjalnych KSM w Rzeszowie. Młodzież z całej Polski zjechała się do stolicy Podkarpacia w dniach 6 – 8 października. Był to też czas na modlitwę, podsumowanie minionych wydarzeń i zaplanowanie obchodów 450-lecia śmierci św. Stanisława Kostki.

11:45 / 09-10-2017

Podkarpacie z pomocą dla niepełnosprawnych w Gruzji

Setki wózków inwalidzkich, chodzików, kul, materace przeciwodleżynowe, czy podnoszona hydraulicznie wanna – to sprzęt dla osób niepełnosprawnych, który za sprawą rzeszowskiej Fundacji Pro Spe został przekazany do potrzebujących w Gruzji.

09:05 / 08-10-2017

„Różaniec do granic” w diecezji rzeszowskiej

Około dziesięciu tysięcy osób uczestniczyło bezpośrednio w projekcie „Różaniec do granic” w diecezji rzeszowskiej 7 października br. Do czterech stacji, w południowej części diecezji, przyjechały zarówno grupy zorganizowane jak i pojedynczy pielgrzymi. Modlitwa różańcowa rozbrzmiewała również w piątej stacji w kaplicy Międzynarodowego Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka” oraz w wielu kościołach, gdzie o godz. 14.00 rozpoczęto specjalne nabożeństwa.

1 2 3 45
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.