Rzeszowska

17 lutego 2019 | 16:04

Bp Wątroba: cierpienie i umieranie jest po coś

Szczęśliwymi są ci, którzy pośród cierpienia i trudów ufają Panu Bogu; którzy wierzą, że cierpienie i nasze umieranie jest po coś – mówił bp Jan Wątroba na Oddziale Paliatywno-Hospicyjnym przy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie 17 lutego. Eucharystia zakończyła diecezjalne obchody Światowego Dnia Chorego.

11 lutego 2019 | 20:56

Dzień Chorego w Rzeszowie

„Wydaje się, że tych których Jezus szczególnie ukochał, związał ze sobą także przez cierpienie” – mówił bp Jan Wątroba podczas obchodów 27. Światowego Dnia Chorego w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej 11 lutego.

02 lutego 2019 | 21:24

Bp Wątroba: konsekracja to gotowość, aby coś stracić, by ktoś inny mógł zyskać

Konsekracja oznacza gotowość, aby coś stracić, by ktoś inny mógł zyskać. To gotowość do ofiary, do spalania się, umniejszania, znikania, po to, aby ktoś inny otrzymał światło i ciepło – mówił bp Jan Wątroba do osób konsekrowanych zgromadzonych w katedrze rzeszowskiej z okazji Dnia Życia Konsekrowanego.

29 stycznia 2019 | 00:33

Rzeszów: nabożeństwo z okazji Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu

W kościele farnym w Rzeszowie odbyło się dziś nabożeństwo z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu. Obecni na nabożeństwie Żydzi odczytali nazwiska Polaków zamordowanych za pomoc niesioną Żydom na Podkarpaciu, a Polacy – imiona i nazwiska zamordowanych Żydów. Nabożeństwu przewodniczył bp Jan Wątroba.

26 stycznia 2019 | 17:49

Duszpasterze trzeźwości omówili projekt „Podkarpacka droga trzeźwości”

W spotkaniu, na którym zaprezentowano projekt “Podkarpacka droga trzeźwości”, wzięło udział 22 duszpasterzy trzeźwości oraz bp Jan Wątroba. Gośćmi byli: Stanisław Kruczek, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego i Kazimierz Jaworski, prezes Stowarzyszenia „Trzeźwa Polska”.

20 stycznia 2019 | 18:50

Spotkanie rodzin misjonarzy

Rodziny misjonarzy z diecezji rzeszowskiej spotkały się dziś na wspólnej modlitwie i kolędowaniu w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie. W spotkaniu uczestniczył bp Jan Wątroba.

20 stycznia 2019 | 07:03

Rzeszów: święto J. S. Pelczara – patrona diecezji

W sobotę 19 stycznia w katedrze rzeszowskiej odbyły się uroczystości z okazji święta Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona diecezji rzeszowskiej. Uczestnicy Mszy św. modlili się również za Pawła Adamowicza, zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska, w dniu jego pogrzebu.

17 stycznia 2019 | 19:33

Rzeszów: Spotkanie kapelanów szpitali przed Światowym Dniem Chorego

Kapelani szpitali i innych placówek medycznych spotkali się 17 stycznia w centrali Caritas Diecezji Rzeszowskiej przed Światowym Dniem Chorego. Obecny na spotkaniu bp Jan Wątroba podziękował kapelanom za ofiarną służbę chorym i cierpiącym.

14 stycznia 2019 | 19:03

Rzeszów: młodzież poleciała na ŚDM w Panamie

„Zostawcie w dalekiej Panamie jak najpiękniejszy ślad w sercach gospodarzy i młodzieży z całego świata” – mówił bp Jan Wątroba do młodzieży przed wylotem na 34. Światowe Dni Młodzieży do Panamy. 14 stycznia biskup rzeszowski pożegnał 20-osobową grupę z diecezji rzeszowskiej.

07 stycznia 2019 | 10:11

Rocznica konsekracji biskupów K. Górnego i E. Białogłowskiego

„Dziękujemy Wam, że przez posługę słowa, sprawowanie sakramentów oraz troskę duszpasterską jesteście znakami i przewodnikami w drodze do prawdy” – mówił bp Jan Wątroba podczas Mszy św. w intencji biskupów Kazimierza Górnego i Edwarda Białogłowskiego, którzy 6 stycznia obchodzili kolejne rocznice konsekracji biskupich.

1 2 3 53
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.