Rzeszowska

12:30 / 17-02-2018

Rzeszów: 6 tysięcy osób na Drodze Krzyżowej

W tym roku, rozważając stacje Drogi Krzyżowej, zwrócimy uwagę na rolę i działanie Ducha Świętego w naszym życiu, a także na narodowe wydarzenia, wśród których na pierwsze miejsce wysuwa się setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości – zachęcał biskup rzeszowski Jan Wątroba w słowach wprowadzenia do rozważań Drogi Krzyżowej ulicami Rzeszowa. W nabożeństwie uczestniczyło około sześciu tysięcy osób.

10:11 / 16-02-2018

Bp Wątroba: Chrystus odebrał cierpieniu i ludzkiej śmierci bezsens i pustkę

Cierpienie, pokusy, wiara młodzieży i nawrócenie – to główne tematu listu pasterskiego bp Jana Wątroby na Wielki Post. List zostanie odczytany w kościołach diecezji rzeszowskiej w najbliższą niedzielę, 18 lutego.

08:36 / 15-02-2018

Rzeszów: nieszpory za miasto

To, w jaki sposób umieramy, jest pierwszym świadectwem, które pokazuje na ile jest w nas duch Jezusa Chrystusa, a na ile duch narcyza – mówił ks. Sławomir Jeziorski podczas nieszporów w intencji miasta w kościele farnym w Rzeszowie.

08:40 / 14-02-2018

Księża z Awinionu w Rzeszowie

Ponad tygodniowy pobyt w Rzeszowie dziewiętnastu księży archidiecezji Awinion we Francji. Jednym z celów wizyty było zapoznanie się z modelem duszpasterstwa młodzieży w Polsce. – Kultura chrześcijańska przejawia się tu w małych rzeczach: gościnności, uprzejmości, relacjach międzyludzkich. Dzisiaj większość Francuzów liczy tylko na siebie, odrzucając Bożą Opatrzność – przyznawali francuscy kapłani.

07:43 / 12-02-2018

Bp Wątroba: w trosce o chorych zawsze można zrobić więcej

Jezus, dotykając chorego na trąd, niejako przekroczył granice Prawa Mojżeszowego. W ten sposób pokazał nam, że w trosce o chorych zawsze można zrobić więcej – powiedział bp Jan Wątroba. W niedzielę 11 lutego w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej odbyły się główne obchody 26. Światowego Dnia Chorego w diecezji rzeszowskiej.

11:39 / 10-02-2018

Caritas Diecezji Rzeszowskiej zorganizowało ferie dla 250 dzieci

„Słuchając Ewangelii w otoczeniu pięknej, bieszczadzkiej przyrody łatwiej jest zrozumieć prawdę o wielkości, dobroci i miłości Pana Boga” – mówił ks. Bogdan Janik, dyrektor Ośrodka Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnego Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach, podsumowując zorganizowane w ośrodku zimowiska. Podczas ferii w Myczkowcach odpoczywało 243 dzieci z sześciu dekanatów diecezji rzeszowskiej oraz z Kałusza na Ukrainie.

09:26 / 29-01-2018

Bp Wątroba: chrześcijanie mają dostrzegać to, co ich łączy z Żydami

„Pogłębiając własną tożsamość, chrześcijanie mają coraz bardziej dostrzegać to, co ich łączy z wyznawcami judaizmu” – mówił bp Jan Wątroba podczas rzeszowskich obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu 28 stycznia.
Rzeszowskie obchody 10. Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu połączono z obchodami 21. Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce.

23:32 / 19-01-2018

Święto patrona diecezji rzeszowskiej

„Biskup Pelczar piętnował fałszywie pojęty patriotyzm, który z ojczyzny robi bożyszcze i wynosi ją ponad Boga i Jego prawa” – mówił ks. Paweł Pietrusiak podczas Mszy św. w katedrze rzeszowskiej 19 stycznia 2018 r. z okazji uroczystości św. Józefa Sebastiana Pelczara – głównego patrona diecezji rzeszowskiej. Podczas Eucharystii bp Jan Wątroba wręczył dystynktoria nowym kanonikom Kapituły Katedralnej.

13:40 / 07-01-2018

Rzeszów: św. Brat Albert jednym z bohaterów Orszaku Trzech Króli

Orszaki Trzech Króli przeszły w sobotę ulicami jedenastu miejscowości diecezji rzeszowskiej. Bohaterem Orszaku w Rzeszowie był m.in. św. Brat Albert.

10:11 / 29-12-2017

Marsz za życiem w Rzeszowie

„Przychodzimy prosić o poruszenie umysłów i serc tych, którzy nie czerpiąc z mądrości Bożej brną coraz bardziej w nieprawość ludzką” – powiedział podczas Mszy św. na zakończenie „Marszu za życiem” w Rzeszowie bp Edward Białogłowski.

1 2 3 46
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.