Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Rzeszowska

07:50 / 22-10-2017

Rzeszów: 25 lat dla misji – diecezjalny Kongres Misyjny

„Misje i głoszenie Ewangelii są w samym sercu życia Kościoła, a tym samym każdej diecezji”– mówił bp Kazimierz Górny podczas Kongresu Misyjnego Diecezji Rzeszowskiej. Kongres, który odbył się 21 października 2017 r. w katedrze był okazją do podsumowania 25 lat działalności misyjnej diecezji rzeszowskiej.

09:20 / 10-10-2017

Rzeszów: obchody Dnia Papieskiego z udziałem wielu pokoleń rzeszowian

Dzieci i młodzież w akcji „Od tańca do różańca”, „Księga różańcowa” dla papieża Franciszka i koncert Mieczysława Szcześniaka – te i inne wydarzenia złożyły się na obchody 17. Dnia Papieskiego w Rzeszowie.

14:49 / 09-10-2017

Rzeszów: zakończyła się Ogólnopolska Sesja Zarządów Diecezjalnych KSM

Zmiany w metodach formacji były głównym tematem Ogólnopolskiej Sesji Zarządów Diecezjalnych KSM w Rzeszowie. Młodzież z całej Polski zjechała się do stolicy Podkarpacia w dniach 6 – 8 października. Był to też czas na modlitwę, podsumowanie minionych wydarzeń i zaplanowanie obchodów 450-lecia śmierci św. Stanisława Kostki.

11:45 / 09-10-2017

Podkarpacie z pomocą dla niepełnosprawnych w Gruzji

Setki wózków inwalidzkich, chodzików, kul, materace przeciwodleżynowe, czy podnoszona hydraulicznie wanna – to sprzęt dla osób niepełnosprawnych, który za sprawą rzeszowskiej Fundacji Pro Spe został przekazany do potrzebujących w Gruzji.

09:05 / 08-10-2017

„Różaniec do granic” w diecezji rzeszowskiej

Około dziesięciu tysięcy osób uczestniczyło bezpośrednio w projekcie „Różaniec do granic” w diecezji rzeszowskiej 7 października br. Do czterech stacji, w południowej części diecezji, przyjechały zarówno grupy zorganizowane jak i pojedynczy pielgrzymi. Modlitwa różańcowa rozbrzmiewała również w piątej stacji w kaplicy Międzynarodowego Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka” oraz w wielu kościołach, gdzie o godz. 14.00 rozpoczęto specjalne nabożeństwa.

11:06 / 02-10-2017

Rzeszów: procesja różańcowa przeszła ulicami miasta

Uczmy się od Maryi, jak odpowiadać na zaproszenie Pana Boga do pracy w winnicy nie tylko słowami, ale całym życiem – mówił wczoraj biskup Jan Wątroba w Rzeszowie. 1 października odbyła się Rzeszowska Procesja Różańcowa, w której uczestniczyło około 2 tysięcy osób.

22:26 / 30-09-2017

Bp Wątroba do doradców rodzinnych: patrzcie na krzyż tych, którym pomagacie

„Z wielką cierpliwością i wyrozumiałością patrzcie na krzyż tych, którym pomagacie i pomagajcie im go dźwigać” – mówił bp Jan Wątroba do doradców życia rodzinnego. W sobotę 30 września odbyła się inauguracja pracy Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Rzeszowskiej.

15:42 / 27-09-2017

Rzeszów: inauguracja roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym

Społeczność Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie zainaugurowała nowy rok akademicki. Mszy św. koncelebrowanej przez wykładowców kapłanów diecezji, z udziałem kleryków i zaproszonych gości przewodniczył bp Jan Wątroba, ordynariusz rzeszowski. Istotnym momentem uroczystości była immatrykulacja alumnów pierwszego roku. Indeks studenta Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie z rąk bp. Jana Wątroby przyjęło 11 nowych kleryków.

17:39 / 23-09-2017

Rzeszowscy maturzyści przybyli na Jasną Górę

„Jakie to ważne, żeby się nie pomylić, żeby dobrze wybrać, żeby potem nie żałować decyzji” – mówił do maturzystów bp Jan Wątroba. 20, 21 i 22 września 2017 r. odbyła się 21. Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Rzeszowskiej na Jasną Górę, w której łącznie uczestniczyło blisko trzy i pół tysiąca maturzystów.

09:50 / 21-09-2017

Prośba o odnowienie przyrzeczeń małżeńskich

Z prośbą do duszpasterzy, aby w najbliższą niedzielę (24 września), podczas Mszy Świętych, przygotowali i przeprowadzili obrzęd odnowienia sakramentalnych przyrzeczeń małżeńskich wystąpił bp Jan Wątroba. „Wszystkich małżonków – niezależnie od stażu małżeńskiego – zachęcam do odnowienia przyrzeczeń” – napisał Przewodniczący Rady KEP ds. Rodziny.

1 2 3 44
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.