Sandomierska

08:38 / 21-09-2018

Sandomierz bierze udział w akcji „Kromka Chleba dla Sąsiada”

Upieczenie 200 bochenków w Warsztatach Terapii Zajęciowej i Środowiskowym Domu Samopomocy w Rudniku nad Sanem rozpoczęło 20 września dobroczynną akcję „Kromka Chleba dla Sąsiada”, której organizatorem jest Caritas Diecezji Sandomierskiej.

17:14 / 20-09-2018

Sandomierz: kolejny etap renowacji katedry

O rozpoczętych pracach konserwatorskich w ramach drugiego etapu renowacji bazyliki katedralnej, mówiono dziś na konferencji prasowej w Sandomierzu. Prace obejmują konserwację sklepienia i ściany boczne zabytkowej świątyni. Według przyjętego harmonogramu potrwają do końca 2019 r.

11:46 / 17-09-2018

Kilka tysięcy pielgrzymów na świętokrzyskim odpuście

Kilka tysięcy pielgrzymów z regionu świętokrzyskiego i z najdalszych zakątków Polski nawiedziło świętokrzyskie sanktuarium podczas trwającego tam w dniach 10-16 września Tygodniowego Odpustu Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego.

08:25 / 16-09-2018

Święty Krzyż: pielgrzymka rolników oraz koncert „Śto-krzyska epopeja”

W przedostatnim dniu, trwającego Tygodniowego Odpustu Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego, w świętokrzyskim sanktuarium odbyła się pielgrzymka rolników, ogrodników, sadowników, plantatorów truskawek oraz pszczelarzy. Zorganizowany został także koncert pt. „Śto-krzyska epopeja” z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości z udziałem wybitnych artystów – Józefa Skrzeka i Marka Piekarczyka.

18:17 / 15-09-2018

Sandomierz: inauguracja nowego roku formacji i pracy doradców życia rodzinnego

Inauguracja nowego roku formacji i pracy doradców życia rodzinnego oraz słuchaczy diecezjalnego Studium Życia Rodziny odbyła się 15 września w Sandomierzu. Bp Krzysztof Nitkiewicz podkreślił znaczenie włączania się wielu osób w inicjatywy prorodzinne podejmowane przez diecezję.

18:00 / 15-09-2018

Nisko: obchody 100-lecia harcerstwa na Ziemi Niżańskiej

Dwudniowe obchody 100-lecia Hufca ZHP im. Szarych Szeregów na Ziemi Niżańskiej zwieńczyła uroczysta Eucharystia sprawowana 15 września w sanktuarium św. Józefa w Nisku. Bp Krzysztof Nitkiewicz zwracając się do zuchów i harcerzy wskazywał na postawę Maryi, której milczące trwanie na Golgocie było zjednoczeniem się ze zbawczą Ofiarą Chrystusa.

22:49 / 14-09-2018

Bp Dziuba: wywalczyliśmy wolność cierpieniem Krzyża i ofiarami męczeństwa

Nie możemy zapomnieć, że wywalczyliśmy wolność cierpieniem Krzyża i ofiarami męczeństwa, które przyjęli nasi rodacy – mówił biskup łowicki Andrzej Dziuba w święto Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego w świętokrzyskim sanktuarium.

10:19 / 14-09-2018

Świętokrzyskie relikwie w Świątyni Opatrzności Bożej

Na prośbę metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz przekazał w darze dla Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie cząstkę relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Największy fragment relikwii Krzyża Świętego na polskiej ziemi, znajduje się w sanktuarium na Łysej Górze w diecezji sandomierskiej, które od 1936 r. jest pod opieką Ojców Oblatów Matki Bożej (OMI). […]

10:01 / 14-09-2018

Caritas Diecezji Sandomierskiej uhonorowana „Super Lodołamaczem”

Caritas Diecezji Sandomierskiej uhonorowana została nagrodą honorową „Super Lodołamacza” za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia. „Jesteśmy ogromnie wdzięczni za to szczególne wyróżnienie dla naszej codziennej pracy i niesienia różnorakiej pomocy osobom niepełnosprawnym” – podkreślał dyrektor ks. Bogusław Pitucha. Uroczysta gala odbyła się 12 września w Rzeszowie.

08:53 / 14-09-2018

Staszów: inauguracja roku Sandomierskiej Rodziny Szkół im. Św. Jana Pawła II

Pod hasłem „Napełnieni Duchem Świętym” Sandomierska Rodzina Szkół im. Św. Jana Pawła II rozpoczęła 13 września w Staszowie kolejny rok swojej działalności. Bp Edward Frankowski wskazywał uczestnikom, by patron, św. Jan Paweł II był dla każdego przykładem stawania się wiernym i oddanym uczniem Chrystusa.

1 2 3 225
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.