Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Sandomierska

21:58 / 16-11-2017

Sandomierz: odnowiony XVIII–wieczny obraz przestawiający wysadzenie zamku w katedrze

Osiemnastowieczny obraz „Wysadzenie zamku sandomierskiego przez Szwedów” autorstwa Karola de Prevot po gruntownej renowacji powrócił na swoje miejsce do bazyliki katedralnej w Sandomierzu. Przedstawia on m.in. motyw unoszącego się podczas wybuchu w powietrzu szlachcica na białym koniu, który to upamiętnił Henryk Sienkiewicz w „Potopie”.

10:41 / 15-11-2017

Sandomierz: jak człowieka ubogiego przyjąć i zaakceptować – sympozjum przed Dniem Ubogich

O tym, jak człowieka ubogiego przyjąć i zaakceptować takim, jakim jest, dyskutowali we wtorek, 14 listopada uczestnicy sympozjum zorganizowanego w Sandomierzu i Stalowej Woli z okazji obchodzonego 19 listopada I Światowego Dnia Ubogich. Należy w sposób praktyczny szukać takich form pomocy, które nie tyle zaradzą chwilowo na ludzkie ubóstwo, ale dadzą tym osobom szansę na wyrwanie się z biedy – mówili prelegenci.

17:07 / 12-11-2017

Bp Nitkiewicz spożył z osobami ubogimi wspólny posiłek

W ramach inauguracji diecezjalnych obchodów I Światowego Dnia Ubogich, która odbyła się 12 listopada w Sandomierzu, bp Krzysztof Nitkiewicz zjadł wraz z osobami dotkniętymi ubóstwem wspólny posiłek. W przyszłą niedzielę w parafiach będą organizowane spotkania i obiady także dla osób biednych.

18:51 / 11-11-2017

Bp Nitkiewicz: św. Marcin jest dla nas wzorem dojrzałego chrześcijanina

– Św. Marcin jest dla nas wzorem dojrzałego chrześcijanina i wspaniałego, bogatego człowieczeństwa – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz 11 listopada w Opatowie podczas uroczystości związanych ze świętem parafii, kapituły i miasta, których patronem jest św. biskup z Tours.

17:26 / 08-11-2017

Opatów: rozpoczął się całoroczny Festiwal Kultury Chrześcijańskiej „Eutrapelia”

Pod hasłem „ Mistrz i uczeń” rozpoczął się 8 listopada w Opatowie całoroczny XXI Festiwal Kultury Chrześcijańskiej „Eutrapelia” 2017 – 2018. W inauguracji uczestniczyły delegacje z 41 szkół ponadgimnazjalnych z całej diecezji sandomierskiej. Uroczystej Mszy św. w kolegiacie pw. św. Marcina przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz.

17:22 / 07-11-2017

Święty Krzyż: wystawa ukazująca miejsca pamięci narodowej i martyrologii

„Święty Krzyż – miejsca Pamięci” – to tytuł wystawy ukazującej miejsca pamięci i martyrologii, którą będzie można zwiedzać w dniach 10 – 30 listopada w świętokrzyskim klasztorze. Jej wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek.

21:33 / 06-11-2017

Staszów: uroczysty pochówek żołnierza niezłomnego Ludwika Machalskiego „Mnicha”

Pogrzeb żołnierza niezłomnego Ludwika Machalskiego „Mnicha”, skazanego na śmierć w latach 50. za działalność niepodległościową w komunistycznej Polsce, odbył się 6 listopada w Staszowie. Uroczystość miała charakter państwowy.

19:17 / 05-11-2017

Bp Nitkiewicz: zdarza się, że aplauzy otrzymują wszyscy za wyjątkiem Chrystusa

Zdarza się, że nawet w przestrzeni sakralnej, jaką jest Kościół aplauzy otrzymują wszyscy za wyjątkiem Chrystusa – przestrzegał bp Krzysztof Nitkiewicz 5 listopada podczas świętowania za 60-lecia parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Nowej Dębie.

23:51 / 04-11-2017

Bp Nitkiewicz do księży: musicie być również duszpasterzami dla siebie nawzajem

Musicie być również duszpasterzami dla siebie nawzajem – wskazywał bp Krzysztof Nitkiewicz do księży podczas dorocznego dnia modlitw o uświęcenie kapłanów, który odbył się 4 listopada w Tarnobrzegu. We wspólnej modlitwie wzięło udział ponad 150 kapłanów z diecezji sandomierskiej.

16:11 / 03-11-2017

Blisko 40 tys. zł zebrano na cmentarzach w Sandomierzu, Stalowej Woli i Tarnobrzegu

Blisko 40 tys. zł wolontariusze zebrali podczas kwest, które odbywały w ostatnich dniach na cmentarzach w Sandomierzu, Stalowej Woli i Tarnobrzegu. Uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczone będą na renowację zabytkowych nagrobków.

1 2 3 206
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.