Sandomierska

18:57 / 20-01-2018

Bp Nitkiewicz: księża powinni włączyć się w obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

Wszyscy księża ze swoimi wiernymi oraz siostry zakonne, bez względu na to, czy na ich terenie są wspólnoty innych wyznań powinni włączyć się w obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan – wskazywał bp Krzysztof Nitkiewicz podczas spotkania księży dziekanów 20 stycznia w Sandomierzu.

18:01 / 16-01-2018

Ostrowiec Świętokrzyski: bp Nitkiewicz poświęcił odnowiony budynek „Naszego Domu”

Bp Krzysztof Nitkiewicz poświęcił 16 stycznia odnowiony budynek Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Nasz Dom” prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi na osiedlu Denków w Ostrowcu Świętokrzyskim. W uroczystości uczestniczyli świętokrzyscy parlamentarzyści, przedstawiciele powiatowych i lokalnych władz samorządowych, ostrowieccy duszpasterze, przyjaciele i dobroczyńcy placówki opiekuńczej oraz siostry wraz z wychowankami i podopiecznymi.

08:45 / 14-01-2018

Sandomierz: obchody 25-lecia Stowarzyszenia Rodzin Katolickich

Członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Sandomierskiej zainaugurowali 13 stycznia obchody 25-lecia istnienia. Bp Krzysztof Nitkiewicz, zwracając się do zebranych, wskazywał na znaczenie więzów rodzinnych, religijnych i społecznych, gdyż są one postrzegane czasami, jako pewnego rodzaju ograniczenie i ciężar.

14:28 / 12-01-2018

Diecezja sandomierska: Jerycho Różańcowe z okazji jubileuszu

W związku z obchodami jubileuszowymi 200-lecia powstania diecezji sandomierskiej w parafiach trwa modlitwa – Jerycho Różańcowe. Wierni modlili się w ten szczególny sposób już w 70 parafiach oraz w znajdujących się na ich terenie domach zakonnych.

17:52 / 10-01-2018

Sandomierz: ponad 1,3 tys. kg darów zebrano podczas Orszaków Trzech Króli

Ponad tonę środków czystości i 300 kg słodyczy zebrano podczas 22. Orszaków Trzech Króli, jakie odbyły się w Święto Objawienia Pańskiego w parafiach w diecezji sandomierskiej. Dary przekazano do Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie.

20:34 / 08-01-2018

Święty Krzyż: ponad 3 tys. zł zebrano na budowę kaplicy w białoruskiej wiosce

Ponad 3 tys. zł zebrano na budowę kaplicy św. Michała Archanioła w białoruskiej wsi Wialikija Lażni koło Szumilina, w ostatnich dniach okresu liturgicznego Narodzenia Pańskiego na Świętym Krzyżu.

20:31 / 07-01-2018

Staszów: opłatek członków ruchów katolickich

Ponad 400 osób skupionych w wspólnotach zatroskanych o właściwe funkcjonowanie małżeństw i rodzin spotkało się 7 stycznia z bp Krzysztofem Nitkiewiczem podczas noworocznego „opłatka” w Staszowie. Zdaniem biskupa, członkowie ruchów katolickich powinni się czuć bardziej odpowiedzialnymi, jeden za drugiego w swych wspólnotach.

09:32 / 07-01-2018

Święty Krzyż: dochód z koncertu kolęd wspomoże pogorzelców

Dochód w kwocie ponad 14 100 zł z biletów koncertu charytatywnego, który odbył się w Święto Objawienia Pańskiego w klasztorze na Świętym Krzyżu, zostanie przekazany Elżbiecie Serwatcie z miejscowości Płucki, której we wrześniu ub.r. spłonął dom. Obecna na koncercie pani Elżbieta podziękowała darczyńcom za pomoc.

18:45 / 06-01-2018

Bp Nitkiewicz: Mędrcy ze Wschodu są obrazem ludzkości spragnionej Boga

Mędrcy ze Wschodu są obrazem ludzkości spragnionej Boga, która nie zawsze potrafi sobie to od razu uświadomić – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz podczas sobotniego Orszaku Trzech Króli w Osieku. W całej diecezji sandomierskiej ulicami miast i parafii przeszło ponad 20 orszaków, podczas których zebrano bardzo wiele darów dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie.

21:09 / 04-01-2018

Tarnobrzeg: noworoczny opłatek Sandomierskiej Rodziny Szkół im. Św. Jana Pawła II

Noworoczne spotkanie opłatkowe Sandomierskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II z udziałem bp. Krzysztof Nitkiewicza odbyło się 4 stycznia w Tarnobrzegu. Szkoły te współpracują ze sobą w zgłębianiu i rozpowszechnianiu nauczania swego patrona oraz wspólnie realizują program wychowawczych oparty na papieskiej myśli.

1 2 3 210
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.