Sandomierska

15 stycznia 2019 | 08:33

Diecezja sandomierska: 34 – osobowa grupa młodzieży wyruszyła na ŚDM w Panamie

Grupa 34 młodych wyruszyła 14 stycznia z Sandomierza do Warszawy, skąd we wtorek rano po Mszy św. na lotnisku wyleciała wyczarterowanym lotem na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Młodzi do wyjazdu przygotowywali się od kilku miesięcy.

13 stycznia 2019 | 16:08

Radomyśl nad Sanem: zjazd grup kolędników misyjnych i posłanie młodych na ŚDM

Zjazd kolędników misyjnych z diecezji sandomierskiej oraz posłanie młodych, którzy udają się na Światowe Dni Młodzieży do Panamy odbyły się 13 stycznia w Radomyślu nad Sanem. Uroczystości przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz.

12 stycznia 2019 | 09:38

Bp Nitkiewicz: życzę abyśmy mogli codziennie doświadczać obecności Boga

Życzę abyśmy mogli codziennie doświadczać obecności Boga – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz podczas spotkania opłatkowego z samorządowcami oraz proboszczami parafii, które odbyło się 11 stycznia w Tarnobrzegu.

09 stycznia 2019 | 10:07

Tarnobrzeg: koncert charytatywny dla dziewczynki chorej na białaczkę

Świąteczno-noworoczny koncert charytatywny “Gwiazdka dla Kariny” w wykonaniu aktorki i piosenkarki Olgi Szomańskiej odbył się 8 stycznia w kościele na osiedlu Zakrzów w Tarnobrzegu. Wolontariusze Caritas kwestowali na leczenie 9-letniej Karinki, walczącej z chorobą nowotworową.

07 stycznia 2019 | 11:28

Tysiące osób uczestniczyło w blisko 30 Orszakach Trzech Króli

Tysiące osób uczestniczyło w blisko 30 Orszakach Trzech Króli, które zorganizowane były w uroczystość Objawienia Pańskiego w diecezji sandomierskiej. Przy okazji prowadzona była zbiórka charytatywna dla rodzin ubogich i potrzebujących. Orszakom patronował bp Krzysztof Nitkiewicz.

07 stycznia 2019 | 10:26

Kilkanaście tysięcy złotych z koncertu Stanisława Soyki na cel charytatywny

Kilkanaście tysięcy złotych zebrano podczas charytatywnego koncertu Stanisława Soyki i artystów z Nowej Słupi i Bielin, który odbył się w święto Objawienia Pańskiego w bazylice mniejszej na Świętym Krzyżu. Dochód przekazany zostanie dla pani Doroty Józoń, chorej na stwardnienie rozsiane.

06 stycznia 2019 | 20:20

Bp Nitkiewicz: obyśmy byli wszyscy podobni do Trzech Królów

Obyśmy byli wszyscy podobni do Trzech Królów – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz 6 stycznia podczas dorocznego spotkania strażaków w Baranowie Sandomierskim. Tradycyjnie w uroczystość Objawienia Pańskiego liczni tarnobrzescy druhowie dziękowali Bogu za całoroczną służbę.

04 stycznia 2019 | 09:46

Kwesta dla ubogich rodzin podczas prawie 30 Orszaków Trzech Króli

Wolontariusze diecezjalnej Caritas będą kwestowali na rzecz ubogich rodzin podczas prawie 30 Orszaków Trzech Króli zorganizowanych w Święto Objawienia Pańskiego 6 stycznia w miastach i parafiach diecezji sandomierskiej.

02 stycznia 2019 | 18:32

35 młodych wyjedzie na ŚDM w Panamie

35 młodych z diecezji sandomierskiej wyjedzie do Panamy na odbywające się tam od 22 stycznia Światowe Dni Młodzieży. Wyjeżdżających wspierają m.in.: bp Krzysztof Nitkiewicz, księża z całej diecezji, a także instytucje i fundacje. Młodzi wykazali się inicjatywą i część pieniędzy uzbierali sami podczas różnorodnych akcji.

01 stycznia 2019 | 13:16

Bp Nitkiewicz: niech w nowym roku miłość do Boga zapłonie w nas jeszcze mocniej

Niech w nowym roku miłość do Boga zapłonie w nas jeszcze mocniej, niż dotąd – życzył bp Krzysztof Nitkiewicz w ostatni wieczór mijającego roku podczas nabożeństwa dziękczynno – przebłagalnego sprawowanego w Sandomierzu.

1 2 3 233
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.