Sandomierska

12:27 / 12-11-2018

Bp Nitkiewicz: polskość to solidne fundamenty i duma

Polskość to solidne fundamenty i duma z przynależności do wielkiego narodu, ratunek przed bezideowością oraz ogromny potencjał – wskazywał bp Krzysztof Nitkiewicz podczas obchodów 100. rocznicy niepodległości w Ostrowcu Świętokrzyskim. Eucharystii w intencji ojczyzny przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz. We wspólnej modlitwie uczestniczyli przedstawiciele parlamentu, władze miasta i powiatu, poczty sztandarowe, uczniowie szkół, harcerze, przedstawiciele służb […]

09:02 / 11-11-2018

Festiwal Piosenki Patriotyczno-Religijnej „Śpiewaj dla Niepodległej”

Pod hasłem „Śpiewaj dla Niepodległej” odbył się III Festiwal Piosenki Patriotyczno-Religijnej, który zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży 10 listopada w Sandomierzu. Na scenie zaprezentowało się 12 zespołów wokalno-muzycznych i 17 solistów.

11:48 / 10-11-2018

Jutro dzwony kościelne zabrzmią w całej diecezji

Dzwony kościelne w każdej parafii diecezji sandomierskiej zabrzmią z poleczenia biskupa sandomierskiego 11 listopada o godz. 12 jako znak 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach imprez poprzedzających obchody Narodowego Święta Niepodległości, dzisiaj po południu odbędą się w Sandomierzu m.in.: „Dzień otwartych koszar”, sadzenie dębu im. Józefa Piłsudskiego oraz koncert pieśni patriotycznych.

18:56 / 05-11-2018

Sandomierz: ponad 15,5 tys. zł zebrano na odnowę cmentarza katedralnego

Ponad 15,5 tys. zł zebrano podczas kwesty na rzecz odnowy cmentarza katedralnego w Sandomierzu. Pieniądze zbierało 224 wolontariuszy od 31 października do 3 listopada na cmentarzach – katedralnym, świętopawelskim i komunalnym.

08:49 / 03-11-2018

Sandomierz: wierni modlili się za zmarłych biskupów i kapłanów diecezji

Za zmarłych biskupów i kapłanów diecezji wierni modlili się 2 listopada we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w sandomierskiej bazylice. Z tej okazji odbyła się procesja modlitewna do katedralnych krypt biskupich.

17:46 / 01-11-2018

Sandomierz: modlitwa za zmarłych na najstarszym czynnym cmentarzu katedralnym

Liczni sandomierzanie i goście odwiedzający groby swoich bliskich uczestniczyli podczas uroczystości Wszystkich Świętych we wspólnej modlitwie za zmarłych na najstarszym czynnym cmentarzu katedralnym w Sandomierzu. – W dzisiejszą uroczystość Wszystkich Świętych oddajemy chwałę świętym znanym i nieznanym – mówił ks. Jerzy Dąbek, wikariusz generalny.

09:36 / 01-11-2018

Święty Krzyż: liczni pielgrzymi z wielu rejonów Polski uczestniczyli w Nocy Świętych

Liczni pielgrzymi z wielu rejonów Polski uczestniczyli w Nocy Świętych, która zorganizowana została w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych w świętokrzyskim sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Bp Edward Frankowski podkreślał, że uroczystość Wszystkich Świętych to triumf Kościoła i dzień radości.

18:40 / 31-10-2018

Rozpoczęły się kwesty na rzecz ratowania zabytkowych cmentarzy

Kwesty na rzecz ratowania zabytkowych cmentarzy rozpoczęły się 31 października i trwać będą do 4 listopada w wielu parafiach diecezji sandomierskiej, m.in. w Sandomierzu, Stalowej Woli i Tarnobrzegu. W dniach 1–8 listopada udostępnione zostaną do zwiedzania krypty grobowe znajdujące się w podziemiach sandomierskiej katedry.

12:38 / 29-10-2018

Sandomierz: kwesta na rzecz odnowy zabytkowych cmentarzy

Kwesta na rzecz odnowy zabytkowych nekropolii w Sandomierzu odbędzie się w dniach 31 października – 4 listopada br. na cmentarzach: Katedralnym, Świętego Pawła i Komunalnym. Kwestować będą wolontariusze skupieni w Społecznym Komitecie Odnowy Cmentarza Katedralnego.

18:46 / 28-10-2018

Bp Nitkiewicz: każda parafia powinna być miejscem otwartym i przyjaznym

Każda parafia powinna być miejscem otwartym i przyjaznym, w którym jedni pragną prawdziwego dobra drugich – wskazywał bp Krzysztof Nitkiewicz 28 października podczas poświęcenia świątyni w parafii pw. Chrystusa Króla w Tarnobrzegu.

1 2 3 228
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.