Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Sandomierska

20:15 / 23-09-2017

Święty Krzyż: ponad 3 tys. osób wzięło udział w Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym

Ponad 3 tys. osób wzięło udział w XVIII Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym, który zakończył się 23 września na Świętym Krzyżu. Pielgrzymom towarzyszyło hasło: „Idźcie i głoście tajemnicę krzyża”.

19:50 / 23-09-2017

Nowa Dęba: festiwal piosenki misyjnej rozpoczął X Dni Kard. A. Kozłowieckiego SJ

VI Podkarpacki Festiwal Piosenki Misyjnej rozpoczął 23 września w Nowej Dębie
obchody X Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ. Na scenie Samorządowego Domu Kultury rywalizowało ponad 30 wykonawców – solistów i zespołów, którym swego błogosławieństwa udzielił biskup pomocniczy Edward Frankowski.

09:09 / 22-09-2017

2 tony żywności w akcji „Kromka chleba”

Blisko 2 tony żywności zebrało 250 wolontariuszy diecezjalnej Caritas podczas ogólnopolskiej akcji „Kromka chleba dla sąsiada” w diecezji sandomierskiej. W ramach akcji pomocą objętych zostanie ponad 200 osób.

18:15 / 19-09-2017

X Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego

Uroczyste Eucharystie, festiwal piosenki misyjnej, konferencja naukowa i przegląd filmów o tematyce misyjnej złożą się na obchody X Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego, które potrwają w dniach 23–25 września w Hucie Komorowskiej i Majdanie Królewskim.

15:01 / 19-09-2017

Bp Mendyk: bądźmy wiernymi Bogu i tym, którym posługujemy

Bądźmy wiernym Bogu i tym, którym posługujemy – zaapelował biskup pomocniczy legnicki Marek Mendyk do dyrektorów, którzy w diecezjach odpowiedzialni są za katechezę. Zebrali się oni 19 września na wspólnej Eucharystii

20:37 / 18-09-2017

Bp Nitkiewicz: szkoła katolicka powinna być ściśle złączona z Chrystusem i Kościołem

Szkoła katolicka w realizowaniu swojej misji, powinna być ściśle złączona z Chrystusem i z Kościołem – podkreślił bp Krzysztof Nitkiewicz 18 września podczas uroczystości poświęcenia nowego sztandaru Katolickiego Zespołu Edukacyjnego w Ostrowcu Świętokrzyskim, prowadzonego przez siostry ze Zgromadzenia Franciszkanek Rodziny Maryi.

18:54 / 17-09-2017

Bp Nitkiewicz: nie bójmy się być dobrzy dla tych, którzy zawinili wobec nas

Nie bójmy się być dobrzy dla tych, którzy zawinili wobec nas – apelował bp Krzysztof Nitkiewicz do uczestników zakończonych dziś XX Spotkań Młodych Diecezji Sandomierskiej. Przez trzy dni ponad 2 tys. młodych uczestniczyło w Nowej Dębie i Hucie Komorowskiej w spotkaniach formacyjnych, koncertach ewangelizacyjnych i wspólnej zabawie.

18:07 / 17-09-2017

Zakończenie tygodniowego odpustu ku czci Drzewa Krzyża Świętego

Kilka tysięcy pątników z regionu świętokrzyskiego i z najdalszych zakątków Polski uczestniczyło w zakończonym dziś tygodniowym odpuście ku czci Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu. Przez cały tydzień trwania odpustu w świętokrzyskim sanktuarium przed relikwiami Drzewa Krzyża Świętego modlili się m.in.: leśnicy, rodzice z małymi dziećmi i rodzice oczekujący potomstwa, kapłani, osoby życia konsekrowanego, młodzież, rolnicy, ogrodnicy, sadownicy, pszczelarze oraz chorzy.

10:34 / 17-09-2017

Święty Krzyż: modlitwa rolników, sadowników i pszczelarzy

Trzymajmy się Krzyża, w nim jest nasze zwycięstwo, z Niego moc płynie i męstwo – mówił dziś na Świętym Krzyżu bp Edward Białogłowski, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Rolników. Podczas trwającego Odpustu ku czci Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego, do sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego pielgrzymowali rolnicy, ogrodnicy, sadownicy, plantatorzy truskawek oraz pszczelarze z regionu świętokrzyskiego.

13:30 / 16-09-2017

Święty Krzyż: ponad tysiąc pątników z Akcji Katolickiej czuwało w nocy

Ponad tysiąc pątników z Akcji Katolickiej z 30 parafii z diecezji sandomierskiej, radomskiej i kieleckiej wzięło udział Świętokrzyskim Nocnym Czuwaniu na Świętym Krzyżu. Nocnej Eucharystii przewodniczył biskup sandomierski Henryk Tomasik.

1 2 3 201
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.