Franciszek: dialog międzyreligijny jest niezbędny

(KAI/RV), Watykan, 2016-01-06

Dialog międzyreligijny jest niezbędnym warunkiem pokoju na świecie, gdyż tylko na tej drodze można wyeliminować nietolerancję i dyskryminację - powiedział Papież w pierwszym wideoprzesłaniu będącym jego osobistym komentarzem do papieskich intencji modlitewnych. Co miesiąc w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia Franciszek będzie w ten sposób zachęcał wiernych do usilniejszej modlitwy w najpilniejszych intencjach Kościoła i świata.

„Większość ludzi na ziemi deklaruje się jako wierzący i to powinno prowadzić do dialogu między religiami. Tylko przez dialog można wyeliminować nietolerancję i dyskryminację. Dialog międzyreligijny jest niezbędnym warunkiem pokoju na świecie. Nigdy nie powinniśmy przestać się o to modlić i współpracować z tymi, którzy myślą inaczej" – powiedział papież w swym przesłaniu.

Wyraził nadzieję, że jego słuchacze będą szerzyć to, o co ich prosi w tym miesiącu: "Aby szczery dialog między ludźmi wyznającymi różne religie przyniósł owoce pokoju i sprawiedliwości". Franciszek zaznaczył, że wielu ludzi myśli i czuje inaczej: "szukają Boga albo Go znajdują na różne sposoby. Niektórzy nawet nazywają siebie agnostykami; to ci, którzy nie wiedzą, czy Bóg istnieje, czy nie. A inni deklarują się jako ateiści". "W tym tłumie, w tej szerokiej gamie religii i braku religii, jest tylko jeden pewnik: wszyscy jesteśmy dziećmi Boga” - podkreślił Ojciec Święty.

W styczniu poleca on naszym modlitwom intencję ogólną: „Aby szczery dialog między ludźmi wyznającymi różne religie przyniósł owoce pokoju i sprawiedliwości" oraz misyjną: „Aby poprzez dialog i miłość braterską, dzięki łasce Ducha Świętego, zostały przezwyciężone podziały wśród chrześcijan”.

Komentarze (1)

rst

1 rok temu

Czy papież Franciszek chce utworzyć jedną światową religię?

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook