Radomyśl nad Sanem: ponad 900 kolędników misyjnych na spotkaniu diecezjalnym

apis, Radomyśl n. Sanem, 2016-01-11

W Radomyślu nad Sanem odbyło się 10 stycznia V Diecezjalne Spotkanie Grup Kolędników Misyjnych, w którym wzięło udział ponad 900 kolędników z całej diecezji sandomierskiej. Mszy św. przewodniczył biskup radomski Henryk Tomasik, przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży KEP wraz z biskupem sandomierskim Krzysztofem Nitkiewiczem.

Podczas homilii bp Henryk Tomasik zachęcał młodych do włączenia się we wspólne dzieło przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

– Będzie to wielkie święto Kościoła, Kościoła, który żyje w młodych sercach. Podczas tego spotkania, każdy z nas będzie świadkiem Chrystusa wobec brata, który mimo, że będzie pochodził z innego kraju, ale będzie nosił to samo imię, co i my. Będzie dzieckiem Boga, będzie chrześcijaninem. Dlatego potrzeba tak wielkiego zaangażowania we wspólne przygotowanie i przeżywanie Światowych Dni Młodzieży – podkreślał bp Tomasik.

Hierarcha przypomniał zebranym znaczenie sakramentu chrztu, poprzez który człowiek staje się umiłowanym dzieckiem Bożym i zostaje włączony w zbawcze dzieło Jezusa.

– W sakramencie chrztu otrzymaliśmy zaszczytne imię chrześcijanina, które przypomina nam, do Kogo mamy być podobni. Dlatego powinniśmy dokładać starań, aby rozpoznawać i miłować Chrystusa. Tylko Chrystus poznany i pokochany jest skarbem młodego serca. Chrystus potrzebuje Was młodych misjonarzy abyście się stawali Jego świadkami w codziennym życiu – mówił ordynariusz.

Po Mszy św. odbyło się rozdanie nagród dla zwycięzców konkursów misyjnych i bożonarodzeniowych oraz wspólny koncert kolęd wszystkich przybyłych misyjnych kolędników. Spotkanie zakończył koncert grupy Trio z Rio, która nie tylko muzykował, ale i poprowadziła wspólną zabawę dla misyjnych kolędników.

V Diecezjalne Spotkanie Grup Kolędników Misyjnych, w którym uczestniczyło ponad 40 kolędniczych grupach dziecięco-młodzieżowych rozpoczęło się występem jasełkowym, w którym dzieci przedstawiły sceny biblijne o Bożym Narodzeniu wplecione we współczesną misyjną historię. Jasełka zaprezentowała grupa z parafii Wrzawy, zaś śpiew poprowadziła schola z parafii Turbia. Razem z młodymi przybyli kapłani, katecheci i rodzice.

– Celem kolędowania misyjnego jest promowanie idei misyjnej oraz kultywowanie ludowych jasełek. Tegoroczne kolędowanie połączone było także z promocją Światowych Dni Młodzieży – poinformował ks. Daniel Koryciński, dyrektor diecezjalnych Papieskich Dzieł Misyjnych.

Diecezjalne spotkanie kolędników misyjnych było też okazją do rozmowy biskupów i księży na temat przygotowań do ŚDM i warunków, jakie będą musieli spełnić ich uczestnicy.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook