Sandomierz: diecezjalny finał Olimpiady Teologii Katolickiej

apis, Sandomierz, 2016-01-13

W Sandomierzu odbył się 13 stycznia br. finał diecezjalny XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej dla młodzieży szkół ponadpodstawowych, która przebiega pod hasłem: „Święty Jan Paweł II - wychowawca młodych pokoleń”. Wzięło w nim udział 30 finalistów etapów szkolnych.

Pierwsze miejsce zdobyła Katarzyna Baran z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku, drugie - Grzegorz Waliszczak z LO im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim, a trzecie - Mateusz Blach z LO w Janowie Lubelskim im. Bohaterów Porytowego Wzgórza. Laureaci będą reprezentowali diecezję w finale ogólnopolskim w Łowiczu.

Zwycięzcy otrzymali oprócz nagród książkowych i upominków, indeksy studenckie na Wydział Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Natomiast wszystkim uczestnikom wręczone zostały dyplomy i okolicznościowe upominki.

- Przygotowywałam się ponad miesiąc. Sięgałam po nauczanie papieskie oraz szerokie opracowanie jego działalności. Materiału było dość sporo i nie było go łatwo opanować – mówiła jedna z uczestniczek.

Zdaniem ks. Mariana Bolesty, dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży, tegoroczny konkurs nie jest łatwy, wymaga od uczestników dużego zaangażowania i nauki, aby objąć wymaganą wiedzę. - Tutaj startują tylko najlepsi i - można powiedzieć - pasjonaci. Ciekawe nagrody i indeks na Wydział Teologii zachęca wielu do podjęcia trudu nauki i przygotowań. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji na każdym etapie jego realizacji - podsumował ks. Marian Bolesta.

Bp Krzysztof Nitkiewicz podsumowując diecezjalny etap olimpiady, przypomniał, że św. Jan Paweł II zainicjował Światowe Dni Młodzieży, do których przygotowują się obecnie diecezja sandomierska i cały Kościół w Polsce. Biskup wyraził nadzieję, że dzięki pomocy materialnej ze strony parafii, różnych instytucji oraz indywidualnych ofiarodawców, będzie mogło w nich wziąć udział jak najwięcej młodych. Ze swojej strony zapowiedział ufundowanie pakietów dla najbardziej zaangażowanych wolontariuszy.

Celem olimpiady było zapoznanie uczniów z życiem papieża Polaka i jego nauczaniem dotyczącym wychowania i edukacji młodego człowieka. Uczestnicy diecezjalnego finału rozwiązywali test składający się z pytań dotyczących relacji św. Jana Pawła II z młodymi.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook