Diecezja sandomierska: część ofiar z kolędy przeznaczona dla uczestników ŚDM

apis, Sandomierz, 2016-01-30

Akcja przebiegająca pod hasłem "Podziel się kolędą" w diecezji sandomierskiej, mająca na celu dofinansowanie uczestników Światowych Dni Młodzieży, znalazła pozytywny odzew wśród licznego grona kapłanów – poinformowano podczas spotkania Diecezjalnego Komitetu Światowych Dni Młodych. Odbyło się ono 30 stycznia w Sandomierzu.

Podczas spotkania organizacyjnego, które odbyło się w siedzibie Kurii Diecezjalnej bp Krzysztof Nitkiewicz poinformował zebranych, że poprosił księży diecezji sandomierskiej, aby przekazali część ofiar zebranych przy okazji wizyty duszpasterskiej na dofinansowanie wyjazdu młodzieży do Krakowa. Akcja ta przebiegająca pod hasłem "Podziel się kolędą" znalazła już pozytywny odzew wśród licznego grona kapłanów.

Koordynator ks. Marek Kumór przedstawił informacje o tym, że m.in. przygotowany do druku został przewodnik po diecezji sandomierskiej, który zostanie wydany w języku polskim i angielskim. Przygotowywane są również aplikacje mobilne związane z tym wydarzeniem, specjalny modlitewnik dla młodych oraz gadżety.

W czasie spotkania poinformowano także o rozmowach z władzami wojewódzkimi i samorządowymi, dotyczącymi organizacji Dnia Wspólnoty w Sandomierzu, transportu oraz inicjatyw o charakterze turystycznym. Dyskutowano także nad organizacją pobytu pielgrzymów gości w diecezji oraz wyjazdem na centralne uroczystości do Krakowa.

Zaplanowano kolejne szkolenia dla wolontariuszy, którzy włączą się w organizację spotkania młodych na terenie diecezji sandomierskiej.

Wkrótce zostanie uruchomiony „System rejestracji” dla osób chętnych z diecezji na wyjazd na ŚDM do Krakowa. Więcej informacji na temat przygotowań do Światowych Dni Młodych znajduje się na stronie http://sdmsandomierz.pl/ oraz https://www.facebook.com/sandomierzSDM

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook