Na Świętym Krzyżu, w Sulisławicach i Stalowej Woli otwarto „Drzwi Święte”

apis, Sandomierz, 2016-02-13

Kolejne „Drzwi Święte” w świątyniach diecezji sandomierskiej, decyzją biskupa sandomierskiego otwarte zostały w sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu, w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach oraz w kościele Miłosierdzia Bożego „Źródło” w parafii św. Floriana w Stalowej Woli.

„Drzwi Święte” otwarte zostały w kolejnych świątyniach, w celu umożliwienia jak najpełniejszego korzystania z darów Bożego Miłosierdzia, a w szczególności uzyskania odpustu zupełnego – głosi komunikat Kurii Diecezjalnej.

Na mocy dekretu bp. Krzysztofa Nitkiewicza z grudnia 2015 r. odpust zupełny z racji Roku Miłosierdzia można uzyskiwać w: bazylice katedralnej, kościele pw. Ducha Świętego w Sandomierzu, sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim, w kościołach pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu, Skopaniu i Brzezinach, a także kościele pw. Jezusa Miłosiernego w Szwagrowie.

Odpust zupełny Roku Miłosierdzia związany jest z przejściem przez „Drzwi Święte” w wyznaczonej świątyni. Zgodnie z zaleceniami Ojca Świętego Franciszka powinno być to połączone ze spowiedzią sakramentalną, uczestnictwem we Mszy św. i refleksją nad Bożym Miłosierdziem. Konieczne jest jednocześnie wyznanie wiary (Wierzę) i modlitwa w intencjach, które nosi w sercu Papież (np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu).

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook