Bp Nitkiewicz poprosił księży i świeckich o współpracę w organizacji ŚDM

apis, Sandomierz, 2016-02-13

O dalszą współpracę księży i świeckich w przekazywaniu ofiar finansowych i podejmowaniu inicjatyw parafialnych, aby jak najwięcej młodych mogło wziąć udział w diecezjalnej i krakowskiej fazie Światowych Dni Młodzieży - poprosił bp Krzysztof Nitkiewicz 13 lutego podczas spotkania w Sandomierzu. Wyjazd na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Krakowie zadeklarowało już prawie 3 tys. osób z diecezji.

W kurii sandomierskiej odbyło się spotkanie Diecezjalnego Komitetu ŚDM, w którym wraz biskupem sandomierskim wzięli udział koordynatorzy: ks. Marek Kumór, Olga Surma i Natalia Bełz oraz księża dziekani i przedstawiciele wolontariuszy z każdego dekanatu.

Ks. Marek Kumór zapoznał obecnych z przebiegiem spotkań z władzami wojewódzkimi i samorządowymi, oraz z przedstawicielami instytucji, które wyraziły gotowość udzielenia pomocy w zorganizowaniu dni młodych w diecezji. Sporo uwagi poświęcił także sprawie rejestracji uczestników i zgłoszeniom gości zagranicznych. Poinformował, że już ponad 2800 młodych osób z diecezji wyraziło chęć wyjazdu na spotkanie z Ojcem Świętym w Krakowie.

Olga Surma i Natalia Bełz przedstawiły stan organizacji tygodnia ŚDM w diecezji oraz zadania stojące przed wolontariuszami. Zachęcały do dalszej popularyzacji tego wydarzenia. Jako formy duchowego przygotowania do ŚDM, wskazywały na udział m.in. w „Ekstremalnych Drogach Krzyżowych” i akcji „Oddaj Krew dla ŚDM”.

Więcej aktualnych informacji można uzyskać każdego dnia na stronie sdmsandomierz.pl/ oraz na Facebooku www.facebook.com/sandomierzSDM/

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook