Bp Nitkiewicz: jesteśmy powołani do głoszenia miłosierdzia naszym życiem

apis, Stalowa Wola, 2016-02-19

Przechodząc przez Bramę Miłosierdzia musimy pamiętać o tym, że jesteśmy powołani do głoszenia miłosierdzia naszym życiem – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz 19 lutego w Stalowej Woli. W kościele Miłosierdzia Bożego „Źródło” w parafii św. Floriana odbyło się uroczyste przekroczenie Bramy Miłosierdzia.

W będącym jeszcze w budowie stalowowolskim kościele, który nosi wezwanie „Źródło” Miłosierdzia Bożego biskup sandomierski uroczyście przeszedł przez Bramę Miłosierdzia. Kilka tygodni temu specjalnym dekretem ustanowił tę świątynię kościołem stacyjnym na czas Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

Podczas Eucharystii biskup zwrócił uwagę, że Brama Miłosierdzia jest znakiem Bożej miłości i narzędziem pomocnym w otrzymaniu potrzebnych łask. Hierarcha przestrzegł jednak przed powierzchownością i magicznym podejściem do praktyki uzyskiwania odpustu zupełnego.

- Niech ta Brama Miłosierdzia nas uczy, niech wzbudza pragnienie czynienia dobra. Medytacje, modlitwy, posty oraz inne umartwienia są bez wątpienia pożyteczne dla rozwoju duchowego Nie kupimy jednak za nie zbawienia, nie przekonamy nimi Pana Boga. Jeśli będziemy ufali tylko sobie, a nie Jezusowi i zrezygnujemy z wykonywania uczynków miłosierdzia, to możemy zapomnieć o Niebie – mówił ordynariusz.

Eucharystia, którą poprzedzono modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia, zgromadziła kapłanów, siostry zakonne, przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń katolickich oraz wiernych z parafii i miasta.

W diecezji sandomierskiej bp Krzysztof Nitkiewicz wyznaczył świątynie stacyjne, w których będzie można uzyskać odpust związany z obchodami Roku Miłosierdzia. Są to obok sandomierskiej bazyliki katedralnej, kościół pw. Ducha Świętego w Sandomierzu, sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim, kościoły pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu, Skopaniu i Brzezinach, a także kościół pw. Jezusa Miłosiernego w Szwagrowie, Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach oraz bazylika mniejsza na Świętym Krzyżu.

Na czas trwania nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia Ojciec Święty udzielił odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami wiernym, którzy podczas tego czasu odbędą pielgrzymkę do Drzwi Świętych otwartych w czterech bazylikach większych Rzymu, a także do katedry i kościołów wyznaczonych przez biskupa diecezjalnego.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook