Sandomierz: trwa wielkanocna zbiórka żywności

apis, Sandomierz, 2016-03-05

W diecezji sandomierskiej trwa Wielkanocna Zbiórka Żywności „Tak, pomagam!”. Zbiórka artykułów spożywczych prowadzona jest przez Caritas w wybranych sklepach w większych miastach diecezji sandomierskiej. Zaangażowanych w nią jest ponad 100 wolontariuszy.

W wielu dużych sklepach, które włączyły się w tę akcję, wolontariusze zbierają produkty o wydłużonym terminie ważności (cukier, mąka, olej, konserwy, ryż, kasze, warzywa i owoce w puszce, kawa, herbata, makaron, czekolada). Przeznaczone będą w czasie świątecznym dla potrzebujących rodzin.

Zbiórka artykułów spożywczych przeprowadzona jest w wybranych sklepach w: Sandomierzu, Tarnobrzegu, Gorzycach, Stalowej Woli, Nisku, Rudniku nad Sanem, Jeżowem, Staszowie i Ostrowcu Świętokrzyskim.

Akcja ta ma wieloletnią tradycję w diecezji, w którą włącza się chętnie wiele osób wspomagając osoby najuboższe na czas świąt wielkanocnych. Corocznie z tego rodzaju pomocy korzysta blisko 200 rodzin, wśród których są dotknięte bezrobociem, a także osoby starsze, samotne utrzymujące się z rent lub emerytur.

Do każdej świątecznej paczki Caritas dołącza zakupione z własnych środków wędliny, pieczywo oraz wielkanocnego baranka wraz ze świątecznymi życzeniami.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook