Sandomierz: podczas diecezjalnego spotkania wolontariusze otrzymają „Świece ŚDM”

apis, Sandomierz, 2016-03-15

Podczas diecezjalnego spotkania młodych, które odbędzie w Sandomierzu w Niedzielę Palmową wolontariuszom zaangażowanym w organizowane Światowe Dni Młodzieży w diecezji sandomierskiej i przyjmowanie pielgrzymów w swych parafiach, zostaną wręczone „Świece ŚDM”.

Diecezjalne spotkanie młodzieży rozpocznie się przed południem na Rynku Starego Miasta. Biskup sandomierski poświęci przywiezione przez młodych palmy. Stąd też wyruszy uroczysta procesja uczestników do katedry, która wejdzie do niej przez Bramę Miłosierdzia. Mszy św. i uroczystościom będzie przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz.

Podczas Mszy św. młodym wolontariuszom z parafii, które będą przyjmowały pielgrzymów zostaną wręczone „Świece ŚDM”. Wolontariusze otrzymają błogosławieństwo na pracę organizacyjną w parafiach oraz na posłuje w czasie spotkań ŚDM w diecezji i w Krakowie.

Po Eucharystii odbędzie się spotkanie w Katolickim Domu Kultury, podczas którego wystawione będzie Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu młodzieży z Ostrowca Świętokrzyskiego. Zorganizowany zostanie także konkurs na najpiękniejszą i największą palmę.

Podczas spotkania organizacyjno-informacyjnego z wolontariuszami ŚDM odbędzie się podsumowanie dotychczasowej pracy.

Na diecezjalne spotkanie młodych, podczas którego rozważane będzie błogosławieństwo: "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą", zaproszeni zostali młodzi z Ruchu Światło - Życie, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, ruchów duszpasterskich i szkół katolickich.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook