Siedlecka

22 marca 2019 | 11:28

Caritas diecezji siedleckiej: kolejne łóżka rehabilitacyjne dla potrzebujących

29 łóżek rehabilitacyjnych z Flamatt w Szwajcarii zasiliło Wypożyczalnie Sprzętu Rehabilitacyjnego prowadzone przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Sprzęt dotarł już do Siedlec, Białej Podlaskiej, Parczewa, Radzynia Podlaskiego i Włodawy.

06 marca 2019 | 19:38

Caritas Diecezji Siedleckiej: ruszyła “Jałmużna Wielkopostna 2019”

Caritas Diecezji Siedleckiej, jak co roku, zachęca do włączenia się w ogólnopolską, ekumeniczną akcję charytatywną “Jałmużna Wielkopostna”. W diecezji siedleckiej będzie można zakupić czekoladowego baranka na stół wielkanocny i przekazać swój datek do “skarbonki miłosierdzia”, włączając się przez to w pomoc najuboższym w poprawie ich ciężkiej sytuacji życiowej. Akcja rozpoczęła się 6 marca i potrwa do 18 kwietnia 2019 r.

25 lutego 2019 | 18:16

Siedlce: Msza św. żałobna za duszę śp. bp. Alojzego Orszulika

Biskupi, kapłani, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy modlili się 25 lutego w katedrze siedleckiej za duszę świętej pamięci bpa Alojzego Orszulika, biskupa seniora diecezji łowickiej i byłego biskupa pomocniczego diecezji siedleckiej. Kapłan posługiwał w tej diecezji od 8 września 1989 do 25 marca 1992 r., gdy po erygowaniu diecezji łowickiej został nominowany jej pierwszym ordynariuszem.

23 stycznia 2019 | 20:31

Pratulin: kard Nycz poświecił Dom Pielgrzyma

W pratulińskim sanktuarium odbyły się uroczystości wspomnienia Błogosławionych Męczenników Podlaskich i poświęcenie domu Pielgrzyma Diecezji Siedleckiej. Uroczystościom przewodniczyli kard. Kazimierz Nycz oraz biskup siedlecki Kazimierz Gurda i biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Piotr Sawczuk.

14 stycznia 2019 | 11:04

Wkrótce poświęcenie Domu Pielgrzyma

Kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, poświęci nowo wybudowany Dom Pielgrzyma w Pratulinie w diecezji siedleckiej. Uroczystości zaplanowano 23 stycznia, kiedy diecezja przeżywa liturgiczne wspomnienia Błogosławionych Męczenników z Pratulina.

10 stycznia 2019 | 20:10

Zjazd kolędników misyjnych

„Przyjmowani są ze łzami w oczach, lepiej niż księdza po kolędzie” – tak o kolędnikach misyjnych mówił ks. Kazimierz Jóźwik, referent misyjny z diecezji siedleckiej.

17 grudnia 2018 | 09:59

Zebrano ponad 27 ton żywności podczas zbiórki „Tak, POMAGAM!”

Ponad 27 ton żywności zebrali wolontariusze Caritas Diecezji Siedleckiej podczas ogólnopolskiej akcji zbiórki żywności „Tak, POMAGAM!”. Zbiórka odbyła się w dniach 7-8 grudnia br.

08 grudnia 2018 | 18:05

Zakończenie obchodów jubileuszu 200-lecia diecezji siedleckiej

Ten rok jubileuszu pozwolił nam wczytać się w historię diecezji. Bogatą w doświadczenia wierności Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie – powiedział bp Kazimierz Gurda podczas uroczystej Eucharystii na zakończenie jubileuszu 200-lecia Diecezji Siedleckiej. Z udziałem przedstawicieli wszystkich parafii diecezji oraz licznie zgromadzonych kapłanów, wierni dziękowali w katedrze siedleckiej, za ten czas łaski i błogosławione owoce.

07 grudnia 2018 | 10:24

Diecezja siedlecka: uroczyste zakończenie jubileuszu 200-lecia diecezji

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia) nastąpi zakończenie świętowania Jubileuszu 200-lecia istnienia diecezji siedleckiej. Tego dnia w katedrze siedleckiej o godzinie 12.00 bp Kazimierz Gurda będzie przewodniczył Mszy św. dziękczynnej za ten czas i jego błogosławione owoce. Delegatom wszystkich parafii z diecezji zostaną wręczone Statuty II Synodu Diecezji Siedleckiej, które wraz z załączonymi do nich Aneksami od dnia 1 stycznia 2019 r. staną się obowiązującym prawem partykularnym Kościoła lokalnego.

02 grudnia 2018 | 18:27

Siedlce: błogosławieństwo wdowy w diecezji siedleckiej

Kolejna kobieta z diecezji siedleckiej została włączona do stanu wdów konsekrowanych. Uroczystość odbyła się 2 grudnia w katedrze siedleckiej. Obrzędowi błogosławieństwa przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda. W uroczystości wzięły udział osoby odgrywające znaczącą rolę w życiu duchowym pani Małgorzaty Ciołek z parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie, m.in. ks. kan. Marek Matusik, wikariusz biskupi do spraw życia konsekrowanego, jej przyjaciele, krewni oraz rodzina.

1 2 3 50
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.