Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Siedlecka

10:30 / 24-07-2017

Wakacje z wartościami w diecezji siedleckiej

Mija pierwszy miesiąc wakacji, podczas których dzieci uczęszczające na co dzień do 3 świetlic Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach i Parczewie biorą udział w różnorodnych zajęciach, grach i zabawach, a także innych atrakcjach. Dzięki temu spędzają letnią przerwę od nauki w miłym gronie i regenerują siły przed pierwszym szkolnym dzwonkiem.

09:44 / 30-06-2017

Siedlce: Caritas przekazała nowe samochody dla niepełnosprawnych

Caritas Diecezji Siedleckiej zakupiła i przekazała dwa 17-osobowe autobusy dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kisielanach i w Skórcu. Dzięki tej inwestycji 56-niepełnosprawnych dotrze na zajęcia punktualnie i bezpiecznie.

13:09 / 28-06-2017

Nagroda dla Caritas Diecezji Siedleckiej

Centrum Integracji Społecznej i Zakład Aktywności Zawodowej Caritas Diecezji Siedleckiej otrzymały Wyróżnienia „Mazowieckiej Marki Ekonomii Społecznej 2017” dla najlepiej funkcjonujących podmiotów ekonomii społecznej na Mazowszu.

10:41 / 28-06-2017

Caritas Diecezji Siedleckiej zapewni wypoczynek dla 300 dzieci

W ramach Wakacyjnej Akcji Caritas 2017 Caritas Diecezji Siedleckiej zaplanowała wypoczynek letni dla około 300 dzieci z terenu diecezji siedleckiej. 22 czerwca w Centrum Charytatywno – Duszpasterskim w Siedlcach odbyło się spotkanie organizacyjne kierowników grup i wolontariuszy biorących udział w wyjazdach.

10:03 / 19-05-2017

Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza do klubu „Senior Przyszłości”

Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza chętnych seniorów (osoby w wieku 55+) z powiatów Białej Podlaskiej, Radzynia Podlaskiego i Włodawy do wzięcia udziału w Klubie „Senior Przyszłości”.

10:49 / 17-05-2017

Siedleccy klerycy zdobyli puchar Mistrzów Polski

Klerycy diecezji siedleckiej zwyciężyli XIV Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Piłce Nożnej. Finałowy mecz turnieju rozegrany został we wtorek na stadionie Pogoni Siedlce. W emocjonującym meczu finałowym gospodarze wygrali z seminarzystami z Łomży wynikiem 3:0. Celne strzały do bramek na rzecz gospodarzy oddali alumni Rafał Przezdziak i Sebastian Gromada oraz dk. Damian […]

11:45 / 14-05-2017

Bp Sawczuk: Nadzieja dla świata przyszła w prowincjonalnej Fatimie przez biedne, proste dzieci

Nadzieja dla świata przyszła w prowincjonalnej Fatimie przez biedne, proste dzieci – powiedział bp Piotr Sawczuk, podczas diecezjalnej pielgrzymki do góreckiego Sanktuarium Fatimskiej Pani w setną rocznicę objawień fatimskich. Kult Matki Bożej Fatimskiej jest w Górkach k. Garwolina szczególnie pielęgnowany, a przy cudownej figurze Matki Bożej Fatimskiej, od maja do października, od 30. lat 13 dnia miesiąca gromadzą się pielgrzymi z różnych regionów Polski.

09:20 / 12-05-2017

Siedlce: diecezjalna Caritas pomaga więźniom

Caritas Diecezji Siedleckiej rozpoczęła projekt „2 KROKI” skierowany do więźniów przebywających w Zakładzie Karnym i areszcie śledczym w Siedlcach oraz członków ich rodzin. Dzięki kompleksowemu wsparciu, mają szansę zmienić swoje życie na lepsze i odnaleźć się po wyjściu na wolność.

12:09 / 10-05-2017

XIV Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Seminariów duchownych i zakonnych

Święty Jan Paweł II w posynodalnej adhortacji Pastores dabo vobis z 1992 roku, dotyczącej formacji kapłanów we współczesnym świecie stwierdza, że integralna formacja kapłańska zawiera w sobie cztery nurty: ludzką, duchową, intelektualną i pastoralną, czyli typowo kapłańską. Jak te trzy ostatnie są dla nas dość zrozumiałe, tak co do pierwszej możemy mieć wątpliwości do czego […]

13:52 / 04-05-2017

Trwa kampania „Kilometry Dobra”

Biegacz narciarski Maciej Staręga został kolejnym Ambasadorem trwającej do 4 czerwca kampanii „Kilometry Dobra”. W inicjatywę bicia rekordu Guinnessa w układaniu najdłuższego ciągu monet włączyła się m.in. Caritas Diecezji Siedleckiej. Środki zebrane w akcji przekazane zostaną na cele charytatywne.

1 2 3 41
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.