Siedlecka

22:12 / 20-05-2018

Diecezjalny Dzień Wspólnoty KSM diecezji siedleckiej

Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Mlodzieży (KSM) z całej diecezji siedleckiej, 19 maja wzięli udział w Diecezjalnym Dniu Wspólnoty. Na to spotkanie do Siedlec zaproszeni zostali wszyscy członkowie, kandydaci i sympatycy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Był to czas na wspólną modlitwę, śpiew, a także rozmowy o przyszłości Stowarzyszenia.

09:48 / 18-05-2018

„Książka dla Hospicjum” – kampania siedleckiej Caritas

„Przyda się każdy gatunek, literatura klasyczna i współczesna” – mówi Małgorzata Mućka, koordynator Centrum Wolontariatu w Siedlcach działającego w Caritas Diecezji Siedleckiej. W maju organizacja rozpoczęła kampanię „Książka dla Hospicjum”, której celem jest zgromadzenie księgozbioru dla podopiecznych siedleckiego hospicjum.

16:43 / 15-05-2018

Pierwsza w Polsce aplikacja mobilna KSM Siedlce

Z okazji 25-lecia istnienia Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej uruchomiło specjalną aplikację mobilną. Można w niej znaleźć m.in. artykuły o najnowszych działaniach KSM-u oraz wydarzeniach, w których biorą udział członkowie Stowarzyszenia.

16:28 / 08-05-2018

2 KROKI -projekt Caritas adresowany do więźniów

Dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki wraz z Caritas Diecezji Siedleckiej podsumował projekt „2 KROKI”, skierowany do więźniów przebywających w Zakładzie Karnym i areszcie śledczym w Siedlcach oraz członków ich rodzin. Dzięki kompleksowemu wsparciu, mają oni szansę zmienić swoje życie na lepsze i odnaleźć się po wyjściu na wolność. Projekt Caritas w Siedlcach trwał od kwietnia 2017 r.

20:58 / 14-04-2018

Powtórny pogrzeb biskupów podlaskich w Janowie

W Janowie Podlaskim, pierwszej stolicy diecezji siedleckiej, odbył się powtórny pogrzeb pierwszych biskupów diecezji: Beniamina Szymańskiego i Jana Marcelego Gutkowskiego. Uroczystości 14 kwietnia rozpoczęły się w południe w kolegiacie janowskiej pod przewodnictwem abpa Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego, z udziałem bpa siedleckiego Kazimierza Gurdy, bpa radomskiego Henryka Tomasika, bpa Antoniego Pacyfika Dydycza, bpa pomocniczego diecezji siedleckiej Piotra Sawczuka oraz duchownych, osób życia konsekrowanego i wiernych świeckich.

11:29 / 09-04-2018

Siedlecka Caritas zbiera na pojazd na misje

Caritas Diecezji Siedleckiej prowadzi zbiórkę na auto dla polskiego misjonarza pracującego w Aiquile w Boliwii, który dociera w ciągu roku niemal 200 razy do kilkudziesięciu wiosek, rozsianych w Andach.- Obszar, w którym pracuję, zamieszkują bardzo ubodzy ludzie. Na utrzymanie parafii, siebie i prowadzenie pracy duszpasterskiej, pieniądze pozyskuję ze zbiórek w parafiach, podczas wakacyjnego pobytu w Polsce – mówi ks. Jarosław Dziedzic, misjonarz.

18:05 / 07-04-2018

Siedlce: ostatnia sesja plenarna II Synodu Diecezji Siedleckiej

Ostatnia sesja plenarna II Synodu Diecezji Siedleckiej odbyła się 7 kwietnia w Siedlcach. Podczas obrad nastąpiła prezentacja i głosowanie nad ostateczną redakcją statutów i aneksów synodalnych. Prace nad dokumentem trwały przez ponad 6 lat. Rozpoczął je w 2011 roku ówczesny biskup siedlecki Zbigniew Kiernikowski, obecnie kontynuuje go bp Kazimierz Gurda.

17:30 / 05-04-2018

Siedlce: Ogólnopolski Zjazd Historyków Kościoła

Od 55 lat coroczne spotykają się profesorowie i wykładowcy historii Kościoła. Również w tym roku w dniach 5 – 6 kwietnia w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Siedleckiej w Opolu Nowym odbywa się Ogólnopolski Zjazd Historyków Kościoła. Tym razem gospodarzem spotkania jest diecezja siedlecka powiedział bp Kazimierz Gurda biskup siedlecki.

18:16 / 26-03-2018

Siedlce: Bierzmowanie i chrzest za murami więzienia

Bp Kazimierz Gurda udzielił dziś 15 więźniom sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Piętnastu osadzonych przyjęło sakrament bierzmowania, a jeden z nich został także ochrzczony. Ks. Mateusz Czubak kapelan zakładu dodał, że więzienie to jest szczególne miejsce, gdzie wielu stawia sobie pytanie o sens życia.

11:38 / 25-03-2018

Ruszył proces beatyfikacyjny biskupa Ignacego Świrskiego

Biskup siedlecki Kazimierz Gurda w sobotę 24 marca w katedrze siedleckiej przewodniczył Mszy Świętej rozpoczynającej proces beatyfikacyjny jednego ze swoich poprzedników, biskupa Ignacego Świrskiego. Bezpośrednio po niej miała miejsce sesja otwarcia procesu beatyfikacyjnego. Uroczystości zostały połączone z obchodami Światowych Dni Młodzieży, które odbywają się w poszczególnych diecezjach.

1 2 3 44
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.