Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Siedlecka

10:19 / 14-03-2017

Siedlecka Caritas włącza się w akcję zbiórki żywności

Caritas Diecezji Siedleckiej włącza się w XII edycję ogólnopolskiej zbiórki żywności pn. „Tak, POMAGAM!”. 24 i 25 marca wolontariusze zbierać będą produkty, z których jedna część przeznaczona będzie na potrzeby jadłodajni w Białej Podlaskiej i Siedlcach, a druga zostanie przeznaczona na paczki wielkanocne dla osób i rodzin najbardziej potrzebujących z diecezji siedleckiej.

11:35 / 10-02-2017

Siedlecka Caritas pomoże rozliczyć podatek

Centrum Integracji Społecznej w Białej Podlaskiej działające przy Caritas Diecezji Siedleckiej od 1 lutego do 30 kwietnia oferuje pomoc przy rozliczaniu podatku. Podobne wsparcie można uzyskać od 1 marca w każdą środę przy ul. Budowlanej 1 w Siedlcach.

10:01 / 04-01-2017

Siedlce: bp Kazimierz Gurda i Caritas niosą pomoc syryjskim rodzinom

Caritas Diecezji Siedleckiej aktywnie włącza się w pomoc rodzinom poszkodowanym w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii, obejmując je – we współpracy z parafiami diecezji siedleckiej – wsparciem finansowym tak, aby mogły pozostać w swojej ojczyźnie i przetrwać najcięższe chwile ich życia. W program włączył się biskup siedlecki Kazimierz Gurda, który objął opieką jedną rodzinę.

14:37 / 07-12-2016

Siedlce: XI Zbiórka żywności „Tak, POMAGAM!”

Caritas Diecezji Siedleckiej 9 i 10 grudnia włącza się w zbiórkę żywności, która zostanie przekazana przed świętami bożonarodzeniowymi najbiedniejszym rodzinom i osobom samotnym z terenu diecezji, a także na posiłki w jadłodajniach przy Caritas w Białej Podlaskiej i Siedlcach. W wybranych sklepach będzie można zostawić artykuły spożywcze z długim okresem ważności.

11:14 / 01-12-2016

Caritas w Siedlcach pomoże nieuleczalnie chorym dzieciom na Litwie

Caritas Diecezji Siedleckiej podczas akcji 23. edycji akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, poprzez 50 groszy z każdej rozprowadzonej świecy, wesprze hospicjum dla dzieci na Litwie.

14:54 / 15-11-2016

Ks. Artur Płachno kończy posługę w Katolickim Radiu Podlasie

Po 23 latach pracy w Katolickim Radiu Podlasie żegna się z nim ks. Artur Płachno, kapłan diecezji drohiczyńskiej, dotychczasowy dyrektor Redakcji Diecezji Drohiczyńskiej KRP oraz korespondent krajowych i zagranicznych środków społecznej komunikacji. Od początku listopada rolę tę pełni ks. Marcin Gołębiewski, mianowany przez biskupa Tadeusza Pikusa – dyrektorem Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej.

17:31 / 11-11-2016

Bp Gurda: Wiara w Boga i mocna rodzina, to siła która pozwoliła przetrwać Polakom najtrudniejsze czasy

O tym, że siłą, która pozwoliła przetrwać Polakom najtrudniejsze czasy, była wiara w Boga i mocna rodzina mówił biskup siedlecki Kazimierz Gurda 11 listopada podczas Mszy św. odprawionej w intencji Ojczyzny w sanktuarium św. Józefa w Siedlcach. Hierarcha przypominał także wybitne postaci, które zasłużyły się troską o odzyskanie przez Polskę niepodległości.

14:37 / 04-11-2016

Siedlce: Łóżka ze Szwajcarii dla Caritas

24 i 31 października 2016 r. do Caritas Diecezji Siedleckiej, dzięki współpracy z Fundacją Zakonu Kawalerów Maltańskich „Hilfe und Beistand”, dotarł ostatni w tym roku transport łóżek rehabilitacyjnych z Bazylei w Szwajcarii. Zasilą one Wypożyczalnie Sprzętu Rehabilitacyjnego (WSR) i trafią również do szpitala w Parczewie.

16:03 / 01-11-2016

Bp Gurda: świat świętych jest światem realnym

W uroczystość Wszystkich Świętych w całej pełni wyznajemy wiarę w świętych obcowanie, czyli obecność tych, którzy są w niebie, naszych świętych i błogosławionych – mówił 1 listopada biskup Kazimierz Gurda. W uroczystość Wszystkich Świętych ordynariusz siedlecki przewodniczył w katedrze Mszy św., po której poprowadził procesję na cmentarz centralny.

12:29 / 10-10-2016

Diecezja siedlecka: III Jesienna Zbiórka Żywności

Fundacja Caritas Diecezji Siedleckiej w dniach 30 września – 1 października przeprowadziła na terenie Siedlec i diecezji siedleckiej III Jesienną Zbiórkę Żywności pod hasłem „Podziel się z potrzebującymi tym, czego im brakuje”. Zbiórka okazała się sukcesem – zebrano 5273 kg żywności z długim terminem ważności. Ostatecznie jedzenie w postaci 530 paczek wydano najbardziej potrzebującym rodzinom z terenu diecezji.

1 2 3 40
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.