Siedlecka

16:32 / 15-09-2018

Kraków: dziękczynna pielgrzymka za 200 lat diecezji siedleckiej

Kilkaset osób przyjechało do Krakowa, aby wziąć udział w jubileuszowym dziękczynieniu za 200 lat istnienia diecezji siedleckiej. Diecezjalna pielgrzymka rozpoczęła się od nawiedzenia kościoła pw. Świętego Krzyża, gdzie umieszczone zostały relikwie Błogosławionych Męczenników Podlaskich przywiezionych z Pratulina.

15:23 / 08-09-2018

Diecezjalne Dożynki w Woli Gułowskiej

Kilka tysięcy osób z diecezji siedleckiej przybyło w sobotę 8 września do Sanktuarium Maryjnego do Woli Gułowskiej, by wspólnie dziękować Bogu za tegoroczne plony. Uroczystościom przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda. Przed Mszą św. odbyła się prezentacja wieńców dożynkowych.

10:44 / 03-09-2018

W czwartek festyn „Sprawni Poprzez Sport 2018”

W czwartek 6 września w miejscowości Rozkosz odbędzie się festyn integracyjny „Sprawni Poprzez Sport 2018” organizowany przez Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Podlaskiej. Impreza przyciąga setki osób niepełnosprawnych z województwa mazowieckiego i lubelskiego.

10:58 / 27-08-2018

Siedlecka młodzież zaśpiewała “Hosanna”

25. Hosanna Festiwal odbył się w miniony weekend w Siedlcach. W niedzielę w koncercie laureatów wzięło udział pięcioro wykonawców z piętnaściorga prezentujących się dzień wcześniej na konkursowych przesłuchaniach. Na scenę wyszli: warszawski zespół OCDC, siedlecki „Nie śpijcie, nie”, białoruski Laudans, częstochowscy Sąsiedzi+ i krakowianka Monika Giergiel z zespołem.

17:00 / 25-08-2018

Leśna Podlaska: 3 tys. osób na Diecezjalnej Pielgrzymce Żywego Różańca

Trzy tysiące osób wzięło udział w Diecezjalnej Pielgrzymce Żywego Różańca do sanktuarium maryjnego w Leśnej Podlaskiej. Jej kulminacją była Msza św. pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji siedleckiej Piotra Sawczuka. Biskup podziękował Kołom Różańcowym, ich opiekunom oraz leśniańskim paulinom za zorganizowanie Pielgrzymki i modlitwę na Różańcu.

15:39 / 24-08-2018

Mate.O-Tu i Deus Meus zagrają podczas 25. Hosanna Festiwal w Siedlcach

Modlitwa, koncerty i przegląd zespołów pielgrzymkowych – to wszystko złoży się na 25. Hosanna Festiwal, który rozpocznie się 25 sierpnia w Siedlcach.

17:15 / 22-08-2018

Leśna Podlaska: Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca

Pielgrzymowanie to trud, ale wiąże się z nim błogosławieństwo – powiedział ks. Grzegorz Koc. Moderator Żywego Różańca diecezji siedleckiej w ten sposób zachęca do uczestniczenia w Diecezjalnej Pielgrzymce Żywego Różańca do sanktuarium maryjnego w Leśnej Podlaskiej. Spotkanie zaplanowano 25 sierpnia. – Pielgrzymka będzie okazją do zawierzenia Matce Bożej, diecezji siedleckiej, Ojczyzny i świata – dodał duszpasterz.

20:23 / 15-08-2018

Kodeń: zakończenie uroczystości odpustowych

W sanktuarium Matki Bożej w Kodniu zakończyły się uroczystości odpustowe oraz obchody z okazji 500-lecia istnienia parafii.

11:23 / 14-08-2018

38. Piesza Pielgrzymka Podlaska dotarła na Jasną Górę.

Pielgrzymi z diecezji siedleckiej, którzy dziś rano dotarli do Częstochowy, wzięli udział w Eucharystii na Wałach Jasnogórskich wspólnie z pątnikami z diecezji płockiej, kaliskiej i łomżyńskiej. „Po długim czasie pielgrzymowania przybyliśmy do miejsca świętego – na Jasną Górę. Przybyliśmy kierowani wiarą i miłością, które rozpala w nas Duch Święty” – mówił w homilii biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

09:39 / 14-08-2018

Siedlce: „Książka dla Hospicjum” lekarstwem na samotność i chorobę

Niemal 1000 książek udało się zebrać do tej pory, podczas akcji na rzecz Hospicjum i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, prowadzonego przez SPZOZ przy ul. Gen. Józefa Bema 22 w Siedlcach. – Dotarła do nas nawet paczka z Krakowa! – cieszy się Małgorzata Mućka, koordynator akcji Caritas Diecezji Siedleckiej Centrum Wolontariatu w Siedlcach.

1 2 3 48
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.