Siedlecka

15:04 / 02-02-2018

10 lat Warsztatów Terapii Zajęciowej Skórzec

IV Integracyjny Bal Osób Niepełnosprawnych oraz aukcja obrazów – to główne punkty uroczystości zorganizowanej na 10-lecie powstania Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztatu Terapii Zajęciowej w Skórcu.

13:35 / 22-01-2018

Emigranci ze Wschodu szansą na odnowę ekumenizmu?

Ogólnopolskie nabożeństwo ekumeniczne, stanowiące główny punkt obchodów Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan sprawowano w niedzielę w parafialnej cerkwi pw. Trójcy Świętej w Siedlcach. Szansą na odzyskanie ekumenicznego entuzjazmu jest wykorzystanie obecności rosnącej w Polsce liczby emigrantów, zwłaszcza tych zza wschodniej granic – powiedział podczas liturgii bp Krzysztof Nitkiewicz.

11:38 / 02-12-2017

Siedlce: wystartowało Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Caritas Diecezji Siedleckiej wraz z nadejściem Adwentu, włącza się w 24. edycję ogólnopolskiej akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, która w tym roku przebiega pod hasłem „Miłosierdzie jest jedno”. Organizacja rozprowadza wigilijne świece, z których dochód przeznaczony będzie na pomoc dzieciom w diecezji i Ameryce Południowej.

12:40 / 09-11-2017

#PANaMY – młodzież z diecezji siedleckiej rywalizuje o wyjazd na ŚDM w Panamie

#PANaMY – to propozycja duszpasterska dla młodzieży diecezji siedleckiej. Za pośrednictwem specjalnej aplikacji na smartfony, młodzi ludzie otrzymują kolejne zadania, które pomagają w pogłębianiu wiary, poznawaniu Kościoła i przygotowaniach do kolejnej edycji ŚDM. Przy okazji rywalizują o darmowy wyjazd na spotkanie młodych w Panamie i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

22:00 / 22-10-2017

Siedlce: spotkanie Diecezjalnego Forum Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich

Ponad 160 osób- duchownych i świeckich, wzięło udział w Diecezjalnym Forum Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich, które odbyło się w sobotę 21 października w sanktuarium św. Józefa w Siedlcach. Spotkanie zorganizowano z okazji zbliżającej się dwusetnej rocznicy powstania diecezji siedleckiej. Jej uroczyste obchody będą miały miejsce w czerwcu przyszłego roku.

16:42 / 20-10-2017

Siedlce: diecezjalna Caritas pomoże dzieciom w Boliwii

Caritas Diecezji Siedleckiej, ze środków pozyskanych podczas akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, przekaże 50 groszy z każdej świecy na utrzymanie internatu dla dziewcząt w Boliwii. Dzięki temu, nadal będą miały zapewniony dach nad głową, wyżywienie i – co najważniejsze – szansę na lepszą przyszłość.

21:54 / 07-10-2017

Diecezja siedlecka z liczbowymi rekordami „Różańca do granic”

Najbardziej otoczona modlitwą różańową do granic okazała się diecezja siedlecka, gdzie padły ogólnopolskie rekordy frekwencji: najliczniejsza, ponad 10-tysięczna rzesza modlących się na różańcu zebrała się w diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej jedności w Kodniu nad Bugiem oraz ponad 7 tys. w Pratulinie, miejscu uświęconym krwią unitów-męczenników podlaskich, gdzie razem z wiernymi modlił się biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

11:30 / 02-10-2017

Pratulin: VII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn

O odpowiedzialności za zbawienie swoich bliskich, która spoczywa na członkach rodzin, szczególnie na ojcach, mówił wczoraj w Pratulinie biskup Kazimierz Gurda. VII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn zgromadziła w sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich ponad 2 tysiące mężczyzn. W tym roku pielgrzymka odbywała się pod hasłem „Bóg siłą mężczyzny”.

16:09 / 27-09-2017

Siedlce: ponad 2,5 ton żywności zebrano w akcji Kromka Chleba

Ponad 2,5 tony żywności i ponad 2,5 tys. złotych uzbierano podczas zbiórki „Kromka chleba dla sąsiada”, którą przeprowadzono we wtorek, 19 września 2017 r. na terenie diecezji siedleckiej. Akcję przeprowadziła Caritas Diecezji Siedleckiej.

10:40 / 20-09-2017

Wierni ruszyli na pomoc poszkodowanym w nawałnicach

Podczas zbiórki na pomoc poszkodowanym w nawałnicach, jakie miały miejsce w Polsce w ostatnim czasie, w ostatnią niedzielę w parafiach diecezji siedleckiej zebrano 597 tys. zł.

1 2 3 43
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.