Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Siedlecka

10:03 / 19-05-2017

Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza do klubu „Senior Przyszłości”

Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza chętnych seniorów (osoby w wieku 55+) z powiatów Białej Podlaskiej, Radzynia Podlaskiego i Włodawy do wzięcia udziału w Klubie „Senior Przyszłości”.

10:49 / 17-05-2017

Siedleccy klerycy zdobyli puchar Mistrzów Polski

Klerycy diecezji siedleckiej zwyciężyli XIV Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Piłce Nożnej. Finałowy mecz turnieju rozegrany został we wtorek na stadionie Pogoni Siedlce. W emocjonującym meczu finałowym gospodarze wygrali z seminarzystami z Łomży wynikiem 3:0. Celne strzały do bramek na rzecz gospodarzy oddali alumni Rafał Przezdziak i Sebastian Gromada oraz dk. Damian […]

11:45 / 14-05-2017

Bp Sawczuk: Nadzieja dla świata przyszła w prowincjonalnej Fatimie przez biedne, proste dzieci

Nadzieja dla świata przyszła w prowincjonalnej Fatimie przez biedne, proste dzieci – powiedział bp Piotr Sawczuk, podczas diecezjalnej pielgrzymki do góreckiego Sanktuarium Fatimskiej Pani w setną rocznicę objawień fatimskich. Kult Matki Bożej Fatimskiej jest w Górkach k. Garwolina szczególnie pielęgnowany, a przy cudownej figurze Matki Bożej Fatimskiej, od maja do października, od 30. lat 13 dnia miesiąca gromadzą się pielgrzymi z różnych regionów Polski.

09:20 / 12-05-2017

Siedlce: diecezjalna Caritas pomaga więźniom

Caritas Diecezji Siedleckiej rozpoczęła projekt „2 KROKI” skierowany do więźniów przebywających w Zakładzie Karnym i areszcie śledczym w Siedlcach oraz członków ich rodzin. Dzięki kompleksowemu wsparciu, mają szansę zmienić swoje życie na lepsze i odnaleźć się po wyjściu na wolność.

12:09 / 10-05-2017

XIV Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Seminariów duchownych i zakonnych

Święty Jan Paweł II w posynodalnej adhortacji Pastores dabo vobis z 1992 roku, dotyczącej formacji kapłanów we współczesnym świecie stwierdza, że integralna formacja kapłańska zawiera w sobie cztery nurty: ludzką, duchową, intelektualną i pastoralną, czyli typowo kapłańską. Jak te trzy ostatnie są dla nas dość zrozumiałe, tak co do pierwszej możemy mieć wątpliwości do czego […]

13:52 / 04-05-2017

Trwa kampania „Kilometry Dobra”

Biegacz narciarski Maciej Staręga został kolejnym Ambasadorem trwającej do 4 czerwca kampanii „Kilometry Dobra”. W inicjatywę bicia rekordu Guinnessa w układaniu najdłuższego ciągu monet włączyła się m.in. Caritas Diecezji Siedleckiej. Środki zebrane w akcji przekazane zostaną na cele charytatywne.

10:19 / 25-04-2017

Siedlecka Caritas zaangażowana w 73. Tydzień Miłosierdzia

W dniach 23-29 kwietnia Kościół w Polsce przeżywa 73. Tydzień Miłosierdzia, któremu towarzyszy hasło „Idźcie i głoście”. Caritas Diecezji Siedleckiej dziękuje wszystkim, którzy swoją ofiarnością wspierają dzieła miłosierdzia.

09:46 / 21-04-2017

Siedlce: program pomocy długotrwale bezrobotnym

Centrum Integracji Społecznej działające przy Caritas Diecezji Siedleckiej realizuje Program Aktywizacja i Integracja (PAI) dla 20 osób długotrwale bezrobotnych z terenu Siedlec. Dzięki programowi są szanse, że wzmocnią oni swoje umiejętności, wrócą na rynek pracy i znacznie lepiej sobie na nim poradzą.

10:09 / 31-03-2017

Licealistki z Oświęcimia i Śremu laureatkami olimpiady o św. Maksymilianie Kolbem

Licealistki – Florentyna Matejko z Oświęcimia i Julianna Jankowska ze Śremu – zajęły ex aequo pierwsze miejsce w XI Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie Wiedzy o św. Maksymilianie Kolbem. Finały odbyły się 29 i 30 marca w Siedlcach.

15:34 / 28-03-2017

Caritas Diecezji Siedleckiej: trwa akcja „Kilometry Dobra 2017”

Do 4 czerwca potrwa międzynarodowa kampania dobroczynna „Kilometry Dobra 2017”, w którą już po raz trzeci włączyła się Caritas Diecezji Siedleckiej. Organizacja zbiera środki na leczenie i rehabilitację siedmiorga chorych dzieci. Jest to dla nich szansa na powrót do normalnego życia. Caritas z tej okazji przeprowadza specjalny konkurs dla szkół z atrakcyjnymi nagrodami.

1 2 3 41
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.