Diecezja siedlecka

Redakcja eKAI, 2014-06-13

Dane teleadresowe

Stolica: SIEDLCE
Metropolia: lubelska
Diecezja: siedlecka

Biskup Diecezjalny
Kaziemierz GURDA
ul. J. Piłsudskiego 62, 08-110 Siedlce
Tel.: 0-25/ 644 21 95
Fax: 0-25/ 644 87 44

Biskup Pomocniczy

Piotr Sawczuk

ul. J. Piłsudskiego 62, 08-110 Siedlce

Kuria Diecezjalna
ul. J. Piłsudskiego 62, 08-110 Siedlce
Tel.: 0-25/ 644 21 95
Fax: 0-25/ 644 87 44
E-mail: kuria@ks.internetdsl.pl

Strona WWW: www.diecezja.radiopodlasie.pl

Komentarze (7)

serokomla

3 lata, 2 miesiące temu

oddajcie nam naszego księdza Zbigniewa Daniluka -najlepszy kapłan

Odpowiedz

Dawna Parafianka

2 lata, 8 miesięcy temu

Jestem osobą wierzącą, ale jak dowiaduję się, że ksiądz w Parafi Serokomla nie pochowa zmarłych nie otrzymawszy 2 tys. zł. to to zaczynam wątpić we wszystkie nauki Kościoła. Szanowni zwierznicy, zastanówcie się, kogo mianowaliście na proboszcza, zabierzcie go sobie.

Odpowiedz

Zły

2 lata, 5 miesięcy temu

Jestem zły i oburzony za to, że zawsze upominacie się o pieniądze.
Za paierek 50zl, za zapowiedzi 100zl, za ślub 1000zl.
Od kiedy za sakramenty sie placi?????????
Mało wam kasy z funduszu kościelnego???

Odpowiedz

wierząca

2 lata, 2 miesiące temu

Zastanawiam się na jakich zasadach proboszczowie ustalają ceny sakramentów świętych. To jest obłuda jeśli ksiądz wmawia mi że to moja ofiara i tu podaje kwotę. Skoro to ma być dobrowolna ofiara to nie powinna być narzucana z góry przez Księdza.Poza tym nie rozumiem jednego dlaczego jeden ksiądz za wystawienie zaświadczenia że jest się ochrzczonym BIERZE 50 zł a drugi nie bierze nic. Niektórym proboszczom poprzewracało się w głowach wydaje się im iż parafianie żyją w takim dobrobycie a im ledwo starcza do pierwszego. Nie wiem ale wydaje mi się iż Biskup jako osoba która jest zwierzchnikiem nad proboszczem powinna bardziej przyglądać się swoim parafiom zasięgać informacji nie tylko od proboszczów ale i parafian na temat życia parafii. Chyba że właśnie na tym polega rola kościoła by zastraszać parafian i wyciągać od ludzi jak najwięcej pieniędzy bo jak nie dasz to na przykład ksiądz nie udzieli sakramentu albo wytknie póżniej z ambony że za mało się mu dało.

Odpowiedz

znam ten problem

1 rok, 3 miesiące temu

jak potrzebowałam zaświadczenia, że jestem ochrzczona to w starym kościele w Garwolinie pan organista kazał mi zapłacić 50zł a że w portfelu miałam tylko 25zł to kazał mi iść do bankomatu bo to zaświadczenie kosztuje 50zł. Jak chciałam potwierdzenie wpłaty to powiedziął,że wpisana jestem w zeszyt a zaświadczenia nie dostanę.

Odpowiedz

Międzyrzeczanin

1 rok, 10 miesięcy temu

Dlaczego w parafii pw. Św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim jest ustalony odgórny cennik opłat za sakramenty? Jak możecie brać za pogrzeb 1400 zł, nie wspominając o ślubach? Ofiara? Obłudnicy!, jeżeli to ma być ofiara to sam chciałbym zdecydować o jej wysokości. Proboszcz tylko samochody zmienia!
Jak to może być, że nie stosujecie się do apeli Papieża Franciszka? Papież się za was wstydzi a przez taką politykę Parafii mam ochotę się z niej wypisać, nie chcę aby po mojej śmierci moje dzieci musiały zapłacić dobrodziejowi 1400zł za pół godziny "posługi"

Odpowiedz

nono

10 miesięcy temu

A w Urzędzie Miejskim za zaświadczenie czy pokwitowanie nie płacisz? A w innych urzędach wszystko jest bezpłatnie? Wszędzie się płaci. A co ty zrobiłeś innym bezpłatnie?

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook