Siedlce: spotkanie duszpasterzy młodzieży przed ŚDM

Katarzyna Kozioł / Edyta Łukaszewska, Siedlce, 2016-01-29

Na niespełna pół roku przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, 28 stycznia w Siedlcach odbyło się kolejne spotkanie duszpasterzy młodzieży, które dotyczyło omówienia i sprawdzenia stanu przygotowań w poszczególnych rejonach diecezji siedleckiej, na przyjęcie pielgrzymów.

Sprawy bieżące, jak i kwestie dotyczące logistyki, omówili ks. Wojciech Hackiewicz oraz Joanna Janus z Diecezjalnego Centrum ŚDM. Na spotkaniu obecny był również ks. Jerzy Duda, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego siedleckiej kurii.

Kwestie, jakie zostały omówione na spotkaniu, to m.in. konkrety dotyczące wyjazdu młodzieży diecezjalnej do Krakowa na wydarzenia centralne wraz z terminem rejestracji grup wyjeżdżających, który upływa 29 lutego. Zgłoszenia są przyjmowane w Diecezjalnym Centrum ŚDM.

Wiele uwagi poświęcono również posłaniu wolontariuszy diecezjalnych, które odbędzie się 3 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

Kolejnym punktem omówionym przez zgromadzonych księży była liczba zgłoszonych rodzin, które w diecezji siedleckiej będą przyjmować pielgrzymów. Dużo czasu poświęcono także na omówienie regulaminu, jaki obowiązywał będzie pielgrzymów zagranicznych podczas ich pięciodniowego pobytu w Jerychu.

Ostatnią z omówionych kwestii był wyjazd delegacji młodzieży z diecezji siedleckiej na obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski w kwietniu do Poznania. Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook