Sandomierska Caritas: ruszyły wielkanocne akcje charytatywne

apis, Sandomierz, 2016-02-17

„Skarbonka Miłosierdzia”, sprzedaż Baranków Wielkanocnych, Wielkanocna Zbiórka Żywności „Tak, pomagam! – to najważniejsze wielkanocne akcje charytatywne, jakie rozpoczęła realizowanie w okresie Wielkiego Postu Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Diecezjalna Caritas przygotowała w tym roku blisko 28 tys. „Skarbonek Miłosierdzia”, które od pierwszych dni Wielkiego Postu rozprowadzane są w parafiach i szkołach. Akcja adresowana jest dla rodzin, które mogą odkładać do skarbonek dobrowolne ofiary pieniężne stanowiące osobistą jałmużnę na rzecz potrzebujących.

– Ta akcja jest skierowana nie tylko do dzieci ale do całych rodzin. Jest to bardzo konkretna propozycja, aby podczas całego Wielkiego Postu, rezygnując z osobistych wydatków na rzeczy niej potrzebne zaoszczędzone środki wrzucać do Skarbonki Miłosierdzia i przeznaczyć je dla najbardziej potrzebujących z naszych środowisk – informuje ks. Bogusław Pitucha, dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Skarbonki z jałmużną będą zbierane po Wielkanocy, w Niedzielę Miłosierdzia a środki z nich zebrane mają być przeznaczone przez Parafialne Zespoły Caritas dla potrzebujących z konkretnej parafii.

Kolejną akcją jest rozprowadzanie 36 tys. wykonanych z białej czekolady Baranków Wielkanocnych. Dochód z ich sprzedaży zasili fundusz, z którego Caritas wesprze młodych, udających się na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

– W tym roku dzięki zebranym w ten sposób środkom chcemy pomóc młodym, którzy chcą jechać na krakowskie spotkanie a nie będą im pozwalały na to środki finansowe – wyjaśnia ks. Bogusław Pitucha.

Z pomocą wolontariuszy przygotowywana jest Wielkanocna Zbiórka Żywności „Tak, pomagam!”. Akcja ta ma także wieloletnią tradycję w diecezji, w którą włącza się chętnie wiele osób wspomagając osoby najuboższe na czas świąt Wielkanocnych. W wielu dużych sklepach, które włączają się w tę akcję, wolontariusze będą zbierać produkty o wydłużonym terminie ważności. Przeznaczone będą w czasie świątecznym dla potrzebujących rodzin.

Zbiórka artykułów spożywczych przeprowadzona będzie 4 i 5 marca br. w wybranych sklepach w: Sandomierzu, Tarnobrzegu, Gorzycach, Stalowej Woli, Nisku, Rudniku nad Sanem, Jeżowem, Staszowie i Ostrowcu Świętokrzyskim.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook