Sosnowiec: diecezjanie przygotowują się do spotkania z papieżem na Jasnej Górze

jc, mip, Sosnowiec, 2016-03-18

Diecezja sosnowiecka aktywnie przygotowuje się nie tylko do lipcowych Światowych Dni Młodzieży, na które w ramach tygodnia w diecezji przyjedzie do niej 5 tys. osób, ale także wizyty Franciszka na Jasnej Górze wpisującej się w obchody 1050-lecia Chrztu Polski. Przynajmniej półtora tysiąca osób pojedzie 28 lipca do Częstochowy specjalnie podstawionym pociągiem, aby wziąć udział w Mszy św. na Wałach Jasnogórskich.

Bp Grzegorz Kaszak, ordynariusz sosnowiecki, mianował ks. Stefana Wyporskiego, proboszcza parafii św. Floriana w Sosnowcu, osobą odpowiedzialną za organizację pielgrzymki wyrażając nadzieję, że weźmie w niej udział wielu diecezjan. "To będzie niezwykle uroczysta chwila celebrowania jubileuszu chrześcijaństwa w naszym kraju, wielka szansa na spotkanie z papieżem dla wszystkich, którzy nie pojadą do Krakowa, zwłaszcza dla tych w średnim wieku i starszych" - mówi ks. Wyporski.

Zapisy już niebawem będą przyjmowane we wszystkich parafiach. Specjalny pielgrzymkowy pociąg "bladym świtem" (godzina wyjazdu nie jest jeszcze znana, ale dostosowana zostanie do czasu zamknięcia sektorów) przejedzie przez diecezję zatrzymując się na kilku stacjach i zbierając kolejnych wiernych. Z dworca na Jasną Górę zorganizowane zostanie uroczyste przejście z emblematami i śpiewem na ustach.

"I choć w telewizji widać i słychać znacznie lepiej uczestnictwo za pośrednictwem mediów nie daje doświadczenia bliskości z papieżem i innymi wierzącymi - wielkiej jedności i powszechności Kościoła. Warto dać z siebie nieco wysiłku, aby to niezwykłe wydarzenie zapadło silnie w pamięć" - mówi ks. Wyporski.

Papież Franciszek podczas wizyty w Polsce z okazji Światowych Dni Młodzieży odwiedzi nie tylko Kraków. Nawiedzi również dawny nazistowski obóz zagłady Auchwitz-Birkenau, odprawi też, wraz z biskupami z Polski, Mszę na Wałach Jasnogórskich, świętując obchody 1050-lecia Chrztu Polski.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook