Świdnicka

19:17 / 17-10-2018

Świdnica: imieniny bp. Ignacego Deca

Dziś, 17 października, w liturgiczne wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, swoje imieniny obchodził bp Ignacy Dec. Z tej okazji w świdnickiej katedrze sprawowana była Msza św. Na Eucharystii licznie zgromadzili się księża, siostry zakonne, politycy, służby mundurowe, rektorzy wyższych uczelni oraz mieszkańcy diecezji.

16:35 / 15-10-2018

Bp Dec: głównym zadaniem uniwersytetu jest służba prawdzie

W przemówieniu z okazji 600-lecia Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego św. Jan Paweł II mówił, że powołaniem każdego uniwersytetu jest służba prawdzie, jej odkrywanie i przekazywanie innym. Człowiek prawdy nie tworzy, ona sama się przed nim odsłania, gdy jej wytrwale szuka – powiedział bp Ignacy Dec w Krakowie.

12:20 / 14-10-2018

Bardo: epilog pieszej pielgrzymki

W sobotę 13 października br., odbył się Epilog XV Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej. Do sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie pielgrzymi wyruszyli z Dzierżoniowa i z Ząbkowic. W bardzkiej bazylice była sprawowana Msza św. pod przewodnictwem bp. Ignacego Deca.

14:43 / 13-10-2018

Świdnica: Spotkanie diecezjalnej Rady Duszpasterskiej

Rada Duszpasterska Diecezji Świdnickiej 13 października omówiła kalendarium duszpasterskie na 2019 rok. Spotkanie rozpoczęła Msza św. sprawowana w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy. Eucharystii przewodniczył bp Ignacy Dec.

21:47 / 11-10-2018

Świdnica: 11 alumnów rozpoczęło naukę w seminarium

11 alumnów rozpoczyna pierwszy rok studiów w Wyższym Seminarium Duchownym w Świdnicy. Eucharystii z okazji uroczystej inauguracji roku akademickiego przewodniczył ordynariusz diecezji świdnickiej, bp Ignacy Dec. Podczas akademii inauguracyjnej wykład wygłosił wicepremier Jarosław Gowin.

13:34 / 09-10-2018

Bardo: VII Pielgrzymka Róż Różańcowych

Do Metropolitalnego Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej 6 października pielgrzymowali członkowie Róż Różańcowych z diecezji świdnickiej. Centralnym punktem wydarzenia była Msza św. sprawowana pod przewodnictwem bp. Ignacego Deca, koncelebrowana przez blisko 50 kapłanów.

18:49 / 06-10-2018

Bp Dec: zakusy szatana pokonamy przez różaniec

„Modląc się na różańcu zwyciężymy szatana, jego zakusy i wszelkie zło, które nam zagraża” – mówił bp Ignacy Dec 6 października, w sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie podczas Pielgrzymki Róż Żywego Różańca diecezji świdnickiej. Bardzkie sanktuarium zgromadziło blisko 2 tyś. wiernych oraz 50 kapłanów diecezjalnych i zakonnych.

16:42 / 02-10-2018

Bp Dec: potrzeba modlitwy, by dziedzictwo zostawione przez św. Jana Pawła II było pielęgnowane

„To dziedzictwo jest skarbem dla narodu, jest częścią naszej narodowej historii, nie tylko Kościoła, ale całej Polski. Dlatego bądźmy przejęci z jednej strony tym co Boże, a z drugiej tym, że jesteśmy Polakami, że mamy tradycję, którą należy strzec i którą należy w pięknym stylu przedłużać. Niech Jan Paweł II pomoże nam w tym byśmy przede wszystkim podobali się Panu Bogu” – powiedział bp Ignacy Dec, który 2 października przewodniczył Mszy św. w Starych Bogaczowicach.

15:02 / 23-09-2018

Bp Dec do młodzieży: siejcie z odwagą Boże słowo

„Wraz z Chrystusem powinniśmy wyjść ze swoich domów, zejść z wygodnej kanapy, porzucić samych siebie, by wraz z Jezusem Chrystusem z odwagą siać ziarna słowa Bożego” – apelował do młodzieży bp Ignacy Dec. Biskup świdnicki 22 września w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach przewodniczył Mszy św. w ramach Festiwalu Młodych ‘Light for Life’.

09:55 / 22-09-2018

Świdnicka kuria: duchowni nie mogą angażować się w wybory

– Duchowni nie mogą angażować się politycznie i wspierać poszczególnych ugrupowań, które starają się o miejsca w samorządzie. Nie należy też wykorzystywać wizerunku osób duchownych w kampanii wyborczej – przypomina Świdnicka Kuria Biskupia w wydanym oświadczeniu.

1 2 3 70
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.