Bp Dec do uczestników ŚDM: służba jest powołaniem każdego człowieka 2016-07-25

Służba jest powołaniem każdego człowieka. Pan Jezus uczy nas służby, wskazując odpowiednią drogę, aby miłować innych i stawać się dla nich odpowiednim darem na Jego wzór – mówił bp Ignacy Dec. Biskup świdnicki 25 lipca przewodniczył uroczystej Eucharystii w kościele pw. NMP Królowej Polski w Świdnicy na rozesłanie pielgrzymów ŚDM udających się do Krakowa.

Więcej...

Bardo Śl.: Ponad 1,7 tys. pielgrzymów na święcie młodych: „Magnifikat-Maryjne szlaki” 2016-07-25

Piesza pielgrzymka, Eucharystia pod przewodnictwem bp Ignacego Deca oraz „Międzynarodowa Biesiada” – to program piątego dnia „Dni w Diecezji”, który odbył się pod hasłem „Magnifikat-Maryjne szlaki”. Ponad 1,7 tys. młodych osób z Argentyny, Ameryki, Czech, Hiszpanii, Niemiec, Ugandy oraz Polski w niedzielę 24 lipca, wzięło udział w wydarzeniach, które miały miejsce w sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie.

Więcej...

Bardo: ponad pół tys. pielgrzymów ŚDM pieszo zmierza do Matki Bożej Bardzkiej 2016-07-24

24 lipca w godzinach porannych ponad pół tyś. pielgrzymów ŚDM z Argentyny, Czech, Niemiec i Polski wyruszyło pieszo z Ząbkowic Śl. do sanktuarium Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie, gdzie znajduje się najstarsza w Polsce figura Matki Bożej, datowana na 1010 rok. Trasa pielgrzymki wiedzie wśród malowniczych wzniesień Gór Bardzkich i liczy blisko 35 km.

Więcej...

Bielawa: trwa remont dachu jednej z najwyższych wież kościoła w Polsce 2016-07-22

Trwa remont dachu wieży kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie. Wieża kościoła wynosi 101 m i jest ósmą, co do wielkości wieżą w Polsce. Ostatni gruntowny remont dachu miał miejsce w latach 1960-1962.

Więcej...

Złoty Stok: pielgrzymi z Czech poszukiwali złota oraz zwiedzali pałac Marianny Orasińskiej 2016-07-21

W drugim dniu „Dni w Diecezji” grupa 350 pielgrzymów z Czech poszukiwała złota w kopalni złota w Złotym Stoku oraz zwiedzała pałac Marianny Orasińskiej w Kamieńcu Ząbkowickim. Będąc w komnatach pałacu, zespół muzyczny ETC „Et toto corde” (Z całego serca) z Czech zaśpiewał hymn ŚDM w języku czeskim, co znalazło uznanie wśród zwiedzających pałac.

Więcej...

17-miesięczny Jeremiasz już na ŚDM 2016-07-21

17-miesięczny Jeremiasz już na ŚDM

Uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem ks. Stanisława Chomiaka, proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie, grupa Argentyńczyków, Bahrańczyków, Hiszpanów 20 lipca rozpoczęła oficjalnie ŚDM w rejonie dzierżoniowskim.

Więcej...

Papież Franciszek poświęci korony i suknię Matki Bożej Świdnickiej 2016-07-20

Papież Franciszek poświęci korony i suknię Matki Bożej Świdnickiej

Ojciec Święty Franciszek 28 lipca na Jasnej Górze na zakończenie Mszy św. dziękczynnej z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski dokona poświęcenia koron i sukni na XIV-wieczny cudowny Obraz Matki Bożej Świdnickiej – „Maria in sole” (Maryja w słońcu).

Więcej...

17-miesięczny Bahrańczyk najmłodszym uczestnikiem ŚDM 2016-07-19

17-miesięczny Bahrańczyk najmłodszym uczestnikiem ŚDM

Argentyńczycy, Amerykanie, Czesi, Hiszpanie, Niemcy - razem 900 pielgrzymów weźmie udział w Dniach w Diecezji, poprzedzających Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Jest wśród nich także 17-miesięczny obywatel Bahrajnu wraz ze swymi rodzicami.

Więcej...

Świdnica: 17-miesięczny Bahrańczyk najmłodszym uczestnikiem ŚDM 2016-07-18

Argentyńczycy, Amerykanie, Czesi, Hiszpanie, Niemcy - razem 900 pielgrzymów weźmie udział w Dniach w Diecezji, poprzedzających Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Jest wśród nich także 17-miesięczny obywatel Bahrajnu wraz ze swymi rodzicami.

Więcej...

Wilkanów: „Misyjne wakacje z Bogiem” 2016-07-10

45 dzieci wraz z animatorami, bierze udział od 7 do 14 lipca w rekolekcjach misyjnych „Misyjne wakacje z Bogiem”, które mają miejsce w domu Zgromadzenia Misjonarek Krwi Chrystusa w Wilkanowie. Rekolekcje zostały zorganizowane przez diecezjalny referat misyjny Świdnickiej Kurii Biskupiej.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook