Bp Dec: sutanna przypomina ludziom o wartościach religijnych 2016-12-08

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny alumni Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej przyjęli z rąk biskupa świdnickiego strój duchowny. Obłóczyny odbyły się w katedrze świdnickiej. „Sutanna, jako urzędowy strój prezbiterów i biskupów przypomina także ludziom o wartościach religijnych – mówił w homilii bp Ignacy Dec.

Więcej...

Kłodzko: nowi kanonicy Kapituły Kolegiackiej 2016-12-05

W kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Kłodzku biskup świdnicki dokonał 4 grudnia instalacji 14 nowych kanoników (gremialnych i honorowych) tamtejszej Kapituły Kolegiackiej. „Święty Franciszek Ksawery, patron Kłodzka i Kapituły Kolegiackiej, niech będzie dla wszystkich wzorcem i przykładem do głoszenia Ewangelii” – apelował w homilii bp Ignacy Dec.

Więcej...

Bp Dec: adwent to czas przebudzenia z duchowego snu 2016-12-04

„Idźcie i głoście światu Ewangelię” - taki tytuł nosi list pasterski biskupa Ignacego Deca do wiernych diecezji świdnickiej zachęcając do dobrego przeżycia tegorocznego Adwentu. List został odczytany dziś we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji świdnickiej.

Więcej...

Bp Dec: przykład życia, słowo i modlitwa - istotnymi środkami ewangelizacji 2016-11-28

Podstawowymi formami posługi misyjnej we wspólnotach parafialnych, każdego prezbitera są: przykład życia, słowo i modlitwa – podkreślał bp Ignacy Dec. 28 listopada biskup świdnicki przewodniczył Mszy św. podczas dnia skupienia dla księży dziekanów w kaplicy Seminarium Duchownego w Świdnicy.

Więcej...

Świdnica: ukazały się dwie nowe książki bp. Ignacego Deca 2016-11-25

„Siejba Słowa”, to cykl homiletyczny bp. Ignacego Deca, który został poszerzony o tomy: 39 i 40. Podtytuł publikacji: "Wierzę w Syna Bożego" nawiązuje do okresu, w jakim wygłoszono zawarte w nich homilie i rozważania.

Więcej...

Bp Dec: Pan Jezus nie stosuje żadnych reklam, aby nas przekonać do siebie 2016-11-21

Pan Jezus nie narzuca się nam, nie stosuje żadnych reklam, aby nas przekonać do siebie. On z delikatnością puka do naszych umysłów i serc, czekając na naszą pozytywną odpowiedź – powiedział bp Ignacy Dec podczas Eucharystii w katedrze świdnickiej w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Uroczysta liturgia na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia i roku 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Więcej...

Oświadczenie kurii w sprawie artykułu portalu Fakt24.pl 2016-11-18

Oświadczenie kurii w sprawie artykułu portalu Fakt24.pl

Zamieszczony tekst zawiera szereg niesprawiedliwych oskarżeń oraz insynuacji co do osoby Księdza Biskupa Ignacego Deca - pisze w oświadczeniu Kurii Świdnickiej rzecznik prasowy diecezji ks. Daniel Marcinkiewicz.

Więcej...

Bp Dec: należy odkłamać historię, promować wartości moralne i młode pokolenie wychowywać w prawdzie 2016-11-12

"Należy odkłamać historię, promować wartości moralne i młode pokolenie wychowywać w prawdzie" - apelował biskup świdnicki Ignacy Dec, który 11 listopada przewodniczył obchodom Święta Odzyskania Niepodległości w katedrze świdnickiej oraz w bazylice strzegomskiej. Centralnym punktem obchodów były Msze św. odprawiane w intencji Ojczyzny.

Więcej...

Wambierzyce - Wałbrzych: rekolekcje o Bożym miłosierdziu 2016-11-04

Założyciel i dyrektor Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji, ewangelizator i rekolekcjonista ks. Krzysztof Kralka SAC prowadzi w dniach 3-6 listopada III Diecezjalne Rekolekcje Ewangelizacyjne dla księży, osób życia konsekrowanego oraz wiernych diecezji świdnickiej.

Więcej...

Bp Dec w Świdnicy: bezinteresowność jest ważnym przymiotem miłości 2016-10-31

Pomagając potrzebującym, winniśmy to czynić bezinteresownie, nie czekając na żadną zapłatę, gdyż bezinteresowność jest ważnym przymiotem miłości – powiedział bp Ignacy Dec na Mszy św. 31 października w katedrze do alumnów świdnickiego seminarium.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook