Bp Dec: nigdy nie zasłaniajmy sobą Jezusa Chrystusa 2016-08-29

Od Jana Chrzciciela uczmy się prawości, pokory i odwagi oraz nigdy nie zasłaniajmy sobą Jezusa Chrystusa – mówił biskup Ignacy Dec. Biskup świdnicki przewodniczył uroczystej Eucharystii w katedrze świdnickiej, gdzie 29 sierpnia świętowano 25-lecie istnienia Straży Miejskiej w Świdnicy.

Więcej...

Bp Dec powołał Kapitułę Kolegiacką w Kłodzku 2016-08-16

Biskup świdnicki Ignacy Dec 15 sierpnia, dokonał podniesienia kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kłodzku do godności Kolegiaty, a tym samym ogłosił powołanie do istnienia Kapitułę Kolegiacką pw. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny i św. Franciszka Ksawerego w Kłodzku. Uroczystości erygowania Kapituły odbyły się w trakcie sumy odpustowej.

Więcej...

Bp Dec do pielgrzymów: uczmy się miłosierdzia, które jest bezinteresowne 2016-08-03

Każdego dnia uczmy się Bożego miłosierdzia, które jest bezinteresowne i do podziału z innymi. Nie myślmy jedynie o sobie: co mi to da? Co ja z tego będę miał? Ale ile przez to miłosierdzie przybliżę Boga innym – powiedział bp Ignacy Dec podczas Mszy św. w Henrykowie na rozpoczęcie 13. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę.

Więcej...

Bp Dec: ŚDM to brama do głębszego umiłowania ran cierpiącego Chrystusa 2016-07-26

Światowe Dni Młodzieży stają się dzisiaj bramą do głębszego umiłowania ran cierpiącego Chrystusa, który spogląda na męczeńską śmierć kapłana – powiedział bp Ignacy Dec przed wyjazdem do Krakowa na ŚDM.

Więcej...

Bp Dec do uczestników ŚDM: służba jest powołaniem każdego człowieka 2016-07-25

Służba jest powołaniem każdego człowieka. Pan Jezus uczy nas służby, wskazując odpowiednią drogę, aby miłować innych i stawać się dla nich odpowiednim darem na Jego wzór – mówił bp Ignacy Dec. Biskup świdnicki 25 lipca przewodniczył uroczystej Eucharystii w kościele pw. NMP Królowej Polski w Świdnicy na rozesłanie pielgrzymów ŚDM udających się do Krakowa.

Więcej...

Bardo Śl.: Ponad 1,7 tys. pielgrzymów na święcie młodych: „Magnifikat-Maryjne szlaki” 2016-07-25

Piesza pielgrzymka, Eucharystia pod przewodnictwem bp Ignacego Deca oraz „Międzynarodowa Biesiada” – to program piątego dnia „Dni w Diecezji”, który odbył się pod hasłem „Magnifikat-Maryjne szlaki”. Ponad 1,7 tys. młodych osób z Argentyny, Ameryki, Czech, Hiszpanii, Niemiec, Ugandy oraz Polski w niedzielę 24 lipca, wzięło udział w wydarzeniach, które miały miejsce w sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie.

Więcej...

Bardo: ponad pół tys. pielgrzymów ŚDM pieszo zmierza do Matki Bożej Bardzkiej 2016-07-24

24 lipca w godzinach porannych ponad pół tyś. pielgrzymów ŚDM z Argentyny, Czech, Niemiec i Polski wyruszyło pieszo z Ząbkowic Śl. do sanktuarium Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie, gdzie znajduje się najstarsza w Polsce figura Matki Bożej, datowana na 1010 rok. Trasa pielgrzymki wiedzie wśród malowniczych wzniesień Gór Bardzkich i liczy blisko 35 km.

Więcej...

Bielawa: trwa remont dachu jednej z najwyższych wież kościoła w Polsce 2016-07-22

Trwa remont dachu wieży kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie. Wieża kościoła wynosi 101 m i jest ósmą, co do wielkości wieżą w Polsce. Ostatni gruntowny remont dachu miał miejsce w latach 1960-1962.

Więcej...

Złoty Stok: pielgrzymi z Czech poszukiwali złota oraz zwiedzali pałac Marianny Orasińskiej 2016-07-21

W drugim dniu „Dni w Diecezji” grupa 350 pielgrzymów z Czech poszukiwała złota w kopalni złota w Złotym Stoku oraz zwiedzała pałac Marianny Orasińskiej w Kamieńcu Ząbkowickim. Będąc w komnatach pałacu, zespół muzyczny ETC „Et toto corde” (Z całego serca) z Czech zaśpiewał hymn ŚDM w języku czeskim, co znalazło uznanie wśród zwiedzających pałac.

Więcej...

17-miesięczny Jeremiasz już na ŚDM 2016-07-21

17-miesięczny Jeremiasz już na ŚDM

Uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem ks. Stanisława Chomiaka, proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie, grupa Argentyńczyków, Bahrańczyków, Hiszpanów 20 lipca rozpoczęła oficjalnie ŚDM w rejonie dzierżoniowskim.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook