Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Świdnicka

10:05 / 19-05-2017

Bp Dec: w każdym powołaniu winniśmy przyjmować postawę miłości i służby

W każdym powołaniu, jako kapłani, osoby życia konsekrowanego, małżonkowie, czy, osoby żyjące w samotności, winniśmy przyjmować postawę miłości i służby – powiedział bp Ignacy Dec podczas dnia skupienia dla pracowników kurii biskupiej w Świdnicy. Świdniccy biskupi wraz z pracownikami kurii i siostrami ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi modlili się w kaplicy domu biskupiego w 97. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

14:20 / 18-05-2017

Kard. Grocholewski o Fatimie, Janie Pawle II i miłosierdziu

O aktualności objawień fatimskich, zamachu na Jana Pawła II oraz przyjaźni ze świętym papieżem mówi kard. Zenon Grocholewski w rozmowie z ks. Danielem Marcinkiewiczem, rzecznikiem świdnickiej kurii biskupiej. – Przesłanie z Fatimy dotyczy nas wszystkich i wszyscy powinniśmy się żarliwie modlić, nie tylko we własnych potrzebach, ale przede wszystkim w intencji całego świata, o jego nawrócenie – mówi były prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego, który 13 maja ukoronował w katedrze świdnickiej obraz Matki Bożej „Uzdrowienia Chorych”.

21:15 / 13-05-2017

Kard. Grocholewski: Matka Boża chce naszego uzdrowienia i zbawienia

Stojąc wobec Matki Najświętszej ‘Uzdrowienia chorych’ musimy sobie zdać sprawę z faktu, że i Ona chce tego, co Chrystus, chce przede wszystkim naszego uzdrowienia duchowego, wyzwolenia z grzechu i śmierci, chce naszego zbawienia – powiedział 13 maja kard. Zenon Grocholewski w katedrze świdnickiej, z okazji z racji koronacji obrazu Matki Bożej „Uzdrowienia Chorych”.

10:33 / 09-05-2017

Świdnica: 13 maja koronacja obrazu MB Świdnickiej Uzdrowienia Chorych w 100. rocznicę objawień fatimskich

W stulecia objawień Matki Bożej w Fatimie, diecezja świdnicka ukoronuje słynący łaskami obraz Matki Bożej Świdnickiej Uzdrowienia Chorych, czczony od przeszło pięciu wieków w katedrze świdnickiej. Główne uroczystości odbędą się 13 maja o godz. 11.00, a będzie im przewodniczył legat papieski ksiądz kard. Zenon Grocholewski, były prefekt Kongregacji Edukacji Katolickiej.

09:27 / 09-05-2017

Bp Mendyk: przyszłość człowieka leży w wierności woli Bożej

„Święty Stanisław, mimo iż po ludzku przegrał, stracił życie, to jednak ukazał nam sprawę fundamentalną: w wierności woli Bożej leży przyszłość człowieka. Ludzkie prawa się zmieniają, a zasady życia zaoferowane nam przez Stwórcę trwają i nieodmiennie kształtują ludzkie życie” – powiedział 8 maja bp Marek Mendyk w katedrze świdnickiej.

18:14 / 08-05-2017

Świdnica: sześciu alumnów przyjęło święcenia diakonatu

„Jako uczniowie Dobrego Pasterza nie pozwólcie odebrać sobie nadziei płynącej z Ewangelii, macie bowiem być nie tylko jej słuchaczami, lecz i głosicielami” – powiedział bp Marek Mendyk. 8 maja, w uroczystość św. Stanisława biskup pomocniczy diecezji legnickiej w katedrze w Świdnicy udzielił święceń diakonatu sześciu alumnom Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy.

20:20 / 07-05-2017

Bp Dec: świątynia jest miejscem, gdzie bije żywe serce Boga

„Miejscem przyjmowania prawdy jest świątynia, i to w niej bije żywe serce Boga” – mówił biskup Ignacy Dec. Biskup świdnicki przewodniczył uroczystej Mszy św. w kościele pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Wałbrzychu podczas poświęcenia świątyni, gdzie 7 maja świętowano 20-lecie istnienia parafii.

12:20 / 07-05-2017

Polanica-Zdrój: pierwsze w diecezji świdnickiej sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej

„Niech Niepokalane Serce Maryi na tym miejscu otrzymuje wynagrodzenia za ludzkie grzechy i nieprawości, niech nas wszystkich tu wspomaga” – powiedział bp Ignacy Dec, ustanawiając pierwsze w diecezji świdnickiej sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

00:05 / 01-05-2017

Głuszyca: zakończyło się IV Krajowe Forum Wieczystej Adoracji

Malutkie miasteczko w Górach Sowich na trzy dni stało się centrum polskiej. Wszystko za sprawą odbywających się 28-30 kwietnia w parafii pw. Chrystusa Króla w Głuszycy VI Krajowe Forum Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Parafiach. Jego hasłem były słowa „Perpetuo Adoremus”.

14:19 / 30-04-2017

Bp Dec: koronacja Matki Bożej Świdnickiej znakiem odnowienia miłości do Maryi

W III niedzielę Wielkanocną we wszystkich kościołach diecezji świdnickiej odczytany został list bp. Ignacego Deca przed koronacją wizerunku Matki Bożej Świdnickiej. Ordynariusz podkreślił w nim, że „w tych niespokojnych czasach, gdy w Europie zagrożona jest cywilizacja chrześcijańska, gdy w naszym ojczystym domu jest tyle napięć i niepokoju, gdy przez wielu są lekceważone wartości chrześcijańskie, przez akt koronacji Matki Bożej Świdnickiej chcemy odnowić naszą miłość do Maryi, powierzyć się Jej Niepokalanemu Sercu”.

1 2 3 64
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.