"Iskra Bożego Miłosierdzia" w diecezji świdnickiej 2016-09-28

Biskup Adam Bałabuch, pracownicy świdnickiej Kurii Biskupiej, dzieci z gronem pedagogicznym z Publicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Prezentek w Świdnicy oraz duszpasterze i wierni parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bielawie, św. Brata Alberta Chmielowskiego w Świebodzicach, a także wszystkich parafii w Kłodzku modlili się na ulicach miast, 28 września, Koronką do Bożego Miłosierdzia. Modlitwa ta, odbyła się w ramach międzynarodowej akcji „Iskra Bożego Miłosierdzia”.

Więcej...

Bp Dec: dobry samorządowiec pamięta, że powinien służyć obywatelom 2016-09-25

Każdy samorządowiec powinien czuć się sługą społeczności, przez którą został wybrany i zabiegać o dobro wspólne. Oczywiście pojawiają się pokusy, by tę władzę sprawować z korzyścią dla siebie, ale dobry samorządowiec powinien je oddalać, pamiętając, że powinien służyć obywatelom – wskazał bp Ignacy Dec podczas sobotniego II Forum Samorządowego, które odbyło się w Kamieńcu Ząbkowickim. Organizatorem spotkania było Duszpasterstwo Parlamentarzystów i Samorządowców Diecezji Świdnickiej.

Więcej...

Bp Dec: człowiek jest ważniejszy od rzeczy i ekonomii 2016-09-24

Człowiek do godnego życia potrzebuje prawdy, sprawiedliwości, miłości. Z tego też wynika, że celem działania nie może być czysty zysk, dobry rachunek ekonomiczny, ale nade wszystko dobro człowieka. Człowiek jest ważniejszy od rzeczy, od ekonomii – podkreślił biskup świdnicki Ignacy Dec podczas Mszy św. w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kamieńcu Ząbkowickim. Eucharystia zainaugurowała II Forum Samorządowców pt. „Służba - to praca wszystkich dla wszystkich”.

Więcej...

Ogólnopolski Zjazd Towarzystwa Teologów Dogmatyków 2016-09-14

- Współczesny Kościół winien płakać nad śmiercią duchową swoich synów i córek, w których umarła wiara i miłość, w których grzech uśmiercił Boże życie. W żarliwej modlitwie powinien prosić Pana Boga o ich duchowe wskrzeszenie – podkreślał bp Ignacy Dec, podczas Mszy św., która rozpoczęła Ogólnopolski Zjazd Towarzystwa Teologów Dogmatyków w diecezji świdnickiej.

Więcej...

Bp Dec: kto podnosi rękę na Boga, z czasem podniesie ją na człowieka 2016-09-11

We wrześniu żywo powracają smutne wspomnienia z wydarzeń historycznych naszego narodu. Nie możemy o nich zapomnieć! Wszystkie te ideologie, które podnosiły rękę na Boga, z biegiem czasu podnosiły ją również na człowieka” – podkreślił bp Ignacy Dec. Biskup świdnicki 10 września w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie przewodniczył Mszy św. na rozpoczęcie 27. Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Więcej...

Niemcza: 1050. rocznica chrztu Polski - spektakl „Przyjęliśmy wiarę i obroniliśmy gród” 2016-09-11

„Duch Święty podpowiedział, abym wziął udział w spektaklu, gdyż jest to ważna sprawa Kościoła” – tak bp Ignacy Dec podsumował swoją rolę w przedstawieniu „Przyjęliśmy wiarę i obroniliśmy gród”. Widowisko przygotowane przez Niemczański Ośrodek Kultury, zostało zaprezentowane na rynku w Niemczy 10 września, w ramach obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski i przypadającego w przyszłym roku Tysiąclecia Obrony Niemczy.

Więcej...

Niemcza: biskup zagra papieża Jana XV 2016-09-07

Biskup świdnicki Ignacy Dec zagra papieża Jana XV w spektaklu pt. „Przyjęliśmy wiarę i obroniliśmy gród”, który 10 września odbędzie się na rynku w Niemczy. Spektakl przygotowywany jest w ramach obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski i przypadającego w przyszłym roku Tysiąclecia Obrony Niemczy.

Więcej...

Biskup Ignacy Dec laureatem „Lodołamacza Specjalnego 2016” 2016-09-05

Laureatem Dolnośląsko-Opolskiej edycji „Lodołamacz Specjalny 2016”, został biskup Ignacy Dec. Uroczystość wręczenia statuetki odbyła się 5 września w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Lodołamacz Specjalny jest przyznawany dla osoby o wybitnych dokonaniach na rzecz osób niepełnosprawnych.

Więcej...

Bp Dec: rolnik i przyjaciel rolnictwa, był i powinien być wzorowym uczniem Chrystusa 2016-09-04

Uczeń Chrystusa to ktoś, dla kogo Bóg zajmuje pierwsze miejsce w hierarchii wartości, pierwsze miejsce w miłości. Narodowa historia nam pokazała, że rolnik i przyjaciel rolnictwa był, i powinien być wzorowym uczniem Chrystusa – mówił bp Ignacy Dec podczas uroczystej Eucharystii, której przewodniczył przy ołtarzu polowym na terenie Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego w Krzyżowej k. Świdnicy. Tam w niedzielę 4 września obchodzone były Wojewódzko-Diecezjalne Dożynki Dolnośląskie.

Więcej...

Bp Dec do katechetów: zdobywajcie szkołę dla Chrystusa 2016-09-04

Blisko 300 katechetów świeckich i siostry zakonne uczestniczyło 3 września, w jesiennym dniu skupienia, który miał miejsce w sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie. - Kiedy udajecie się do szkoły, niech towarzyszy wam hasło: zdobywamy szkołę dla Chrystusa, a więc uczniów i nauczycieli – podkreślał w homilii bp Ignacy Dec.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook