Świdnica: album o katedrze świdnickiej - perle Dolnego Śląska 2017-01-20

„Katedra Świdnicka Perła Dolnego Śląska” – taki tytuł nosi publikacja autorstwa Barbary Skoczylas-Stadnik, historyka sztuki, opatrzona fotografiami Franciszka Grzywacza z legnickiego wydawnictwa „Edytor”. Album ukazuje najcenniejsze zabytki katedry świdnickiej powstałe w ciągu kilkuset lat.

Więcej...

Bp Dec do dziennikarzy: przemawiajcie językiem kultury, zachowując szacunek dla człowieka 2017-01-11

Pracownik mediów powinien posługiwać się językiem kultury, zachowując szacunek dla każdego człowieka – mówił do dziennikarzy z terenu Dolnego Śląska biskup Ignacy Dec podczas spotkania noworocznego, które odbyło się 11 stycznia w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy.

Więcej...

Pierwszy tweet biskupa świdnickiego Ignacego Deca 2017-01-11

Podczas spotkania noworocznego z dziennikarzami z Dolnego Śląska w gmachu seminarium duchownego w Świdnicy, 11 stycznia bp Ignacy Dec opublikował swój pierwszy wpis w serwisie społecznościowym Twitter.

Więcej...

Bp Dec: nie zachwycajmy się melodiami ateistów, libertynów i kłamczuchów 2017-01-06

W dniu Objawienia Pańskiego wypędzajmy z siebie pychę, uczymy się pokory i wiary, by nasz naród, który przyjął Jezusa za Króla i Pana nie zachwycał się melodiami ateistów, libertynów i kłamczuchów. Pamiętajmy Jezus Chrystus ma tak wiele nam do zaofiarowania – mówił biskup Ignacy Dec w katedrze świdnickiej podczas Eucharystii w uroczystość Objawienia Pańskiego.

Więcej...

Biskup Ignacy Dec witał nowy rok na szczycie Wielkiej Sowy 2017-01-02

Biskup świdnicki Ignacy Dec, a także licznie zebrani wierni z Dolnego Śląska witali nowy rok 2017 na szczycie Wielkiej Sowy (1015 m n.p.m). - Zgromadziliśmy się na jednym z najwyższych górskich szczytów diecezji świdnickiej, aby wyrażając Bogu wdzięczność za mijający 2016 rok - podkreślił duchowny.

Więcej...

Bp Dec: przez modlitwę oddalimy od siebie i naszej Ojczyzny zakusy szatana 2017-01-01

- Niech w naszej Ojczyźnie nie zabraknie modlitwy, która będzie pokornym wołaniem do Boga o oddalenie zakusów szatana. Prośmy by zapanowała zgoda i braterska miłość, gdyż przez modlitwę oddalimy od siebie i naszej Ojczyzny wszelkie zło pochodzące od szatana – mówił bp Ignacy Dec w katedrze świdnickiej podczas uroczystej Eucharystii na zakończenie 2016 roku.

Więcej...

Bp Dec: stójmy mocno przy wartościach chrześcijańskich i narodowych 2016-12-12

„Stójmy mocno przy wartościach chrześcijańskich i narodowych. Niech nas nie wystraszy krzyczące kłamstwo i zło” – powiedział bp Ignacy Dec 11 grudnia podczas Eucharystii w katedrze świdnickiej, modląc się w intencji ofiar stanu wojennego i za Ojczyznę.

Więcej...

Bp Dec: sutanna przypomina ludziom o wartościach religijnych 2016-12-08

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny alumni Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej przyjęli z rąk biskupa świdnickiego strój duchowny. Obłóczyny odbyły się w katedrze świdnickiej. „Sutanna, jako urzędowy strój prezbiterów i biskupów przypomina także ludziom o wartościach religijnych – mówił w homilii bp Ignacy Dec.

Więcej...

Kłodzko: nowi kanonicy Kapituły Kolegiackiej 2016-12-05

W kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Kłodzku biskup świdnicki dokonał 4 grudnia instalacji 14 nowych kanoników (gremialnych i honorowych) tamtejszej Kapituły Kolegiackiej. „Święty Franciszek Ksawery, patron Kłodzka i Kapituły Kolegiackiej, niech będzie dla wszystkich wzorcem i przykładem do głoszenia Ewangelii” – apelował w homilii bp Ignacy Dec.

Więcej...

Bp Dec: adwent to czas przebudzenia z duchowego snu 2016-12-04

„Idźcie i głoście światu Ewangelię” - taki tytuł nosi list pasterski biskupa Ignacego Deca do wiernych diecezji świdnickiej zachęcając do dobrego przeżycia tegorocznego Adwentu. List został odczytany dziś we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji świdnickiej.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook