Świdnicka

09:58 / 10-08-2018

Jasna Góra: pielgrzymka świdnicka dotarła do celu

„Nieśliście nie tylko swoje, ale i nasze sprawy, sprawy diecezji, parafii i biskupie” – mówił do pątników bp Ignacy Dec podczas kazania, które wygłosił 9 sierpnia na Mszy św. kończącej 15. Pieszą Pielgrzymkę Świdnicką na Jasną Górę.

15:39 / 05-08-2018

Bp Dec: warto pokładać nadzieję w Bogu i krzyżu Chrystusa

W czasach, gdy kłamstwo i zło przyoblekają się bardziej niż w przeszłości w szaty prawdy i dobra oraz gdy w Europie zaostrza się konflikt między synami światłości i synami ciemności, należy z przekonaniem stwierdzić, że warto pokładać nadzieję w Bogu i Krzyżu Chrystusa – podkreślał w homilii biskup Ignacy Dec, przewodnicząc 5 sierpnia Mszy św. w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Niemczy transmitowanej przez TV Polonia.

16:24 / 02-08-2018

Świdnica: oświadczenie Kurii Biskupiej ws. teledysku “Fire & Forgive” zespołu POWERWOLF

Świdnicka Kuria Biskupia wydała oświadczenie, w którym wyjaśnia, że autorzy teledysku “Fire & Forgive” zespołu POWERWOLF zamieszczonego na kanale YouTub z wykorzystaniem kościoła pw. św. Marii Magdaleny w Ścinawce Średniej, nadużyli zaufania proboszcza.

Podajemy treść oświadczenia Świdnickiej Kurii Biskupiej:

09:29 / 01-08-2018

Bp Dec do pielgrzymów: uczmy się cierpliwości i miłosierdzia każdego dnia

– Każdego dnia uczmy się cierpliwości i miłosierdzia, gdyż taka postawa przybliża nas do Boga, i kruszy mury niezgody wśród ludzi – powiedział 31 lipca biskup Ignacy Dec podczas Mszy św. w katedrze świdnickiej na rozpoczęcie 15. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę.

14:45 / 29-05-2018

Bp Dec do niepełnosprawnych: sercem malujecie świat

„Warto dla Chrystusa rezygnować z wszystkiego, z naszych przyjemności, wad, grzechów i warto iść za Nim i Go naśladować oraz naszym sercem malować świat dla tych, którzy się w życiu pogubili” – powiedział biskup Ignacy Dec. Biskup świdnicki 29 maja przewodniczył Mszy św. w katedrze świdnickiej dla uczestników XV Diecezjalnego Dnia Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Sercem pomaluj mój świat”.

11:34 / 27-05-2018

“Stuletnie okno nadziei w Fatimie” – nowa książka bp. Deca

„Stuletnie okno nadziei w Fatimie” – to tytuł najnowszej książki Ignacego Deca, biskupa świdnickiego. Książka jest zbiorem relacji trzech pielgrzymek, które autor odbył wraz z kapłanami i wiernymi diecezji świdnickiej i archidiecezji wrocławskiej do sanktuarium Matki Bożej w Fatimie w latach 2011 – 2017. Publikacja zawiera przebieg dnia pielgrzymkowego, wygłoszone homilie i bogatą galerię zdjęć.

20:18 / 22-05-2018

Bp Ignacy Dec afiliowany do Zakonu Franciszkanów

21 maja podczas uroczystej Mszy św. w Wambierzycach bp Ignacy Dec przyjął godność afiliacji do Zakonu Braci Mniejszych. „Jubileusz 800-lecia Wambierzyc, w którym znajduje się sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin stał się sposobnością do obdarowania godnością afiliacji do Zakonu Braci Mniejszych Bp Ignacego Deca – mówił w homilii o. Alan Tomasz Brzyski OFM Minister prowincjalny.

14:43 / 19-05-2018

Dzierżoniów: udaremniono próbę podpalenia kościoła

W piątek 18 maja o godz. 4.00 rano nieznany sprawca próbował podpalić kościół pw. Chrystusa Króla w Dzierżoniowie. Dzięki czujności proboszcza ks. Krzysztofa Ambrożeja zniszczeniu uległ jedynie przedsionek kościoła.

13:11 / 19-05-2018

Polanica-Zdrój: Specjalistycznemu Centrum Medycznemu nadano imię Jana Pawła II

„Każdego dnia przybywa owoców z życia św. Jana Pawła II, które są wciąż żywe i aktualne. Owoce te są także dla nas zachętą, byśmy i my – na miarę naszego powołania – przynosili dorodniejsze owoce naszego życia” – mówił bp Ignacy Dec. Biskup świdnicki przewodniczył 18 maja Mszy św. w kaplicy szpitalnej Specjalistycznego Centrum Medycznego S.A w Polanicy-Zdroju z okazji nadania placówce imienia św. Jana Pawła II.

13:07 / 08-05-2018

Świdnica: bp. Bałabuch udzielił święceń diakonatu dziesięciu alumnom

– Dzisiaj trzeba być rzeczywiście zakochanym w Bogu, by iść za Jego głosem i służyć miłością miłosierną tym, którzy Boga potrzebują. – mówił do kandydatów do święceń biskup Adam Bałabuch.

1 2 3 68
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.