Świdnicka

17:13 / 25-02-2018

Bp Dec: posłuszeństwo Bogu to jedność w każdym człowieku i narodzie

Poprzez posłuszeństwo okazywane Bogu pomnażamy Jego chwałę oraz jedność w każdym człowieku i narodzie – powiedział bp Ignacy Dec, przewodnicząc w kościele pw. Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej z Góry Karmel w Strzegomiu z okazji 250. rocznicy konfederacji barskiej.

15:08 / 25-02-2018

Bp Dec: kapłan to sługa przebaczenia

Chrystus zaprasza wszystkich, a w szczególności swoich uczniów, aby każdego dnia byli sługami przebaczenia – mówił bp Ignacy Dec. Biskup świdnicki 24 lutego przewodniczył uroczystej Eucharystii w kaplicy seminarium duchownego w Świdnicy na zakończenie ostatniego z trzech zaplanowanych Wielkopostnych Dni Skupienia dla duchowieństwa diecezji świdnickiej.

16:47 / 18-02-2018

Bp Dec: modlitwa i post są sposobem na pokonywanie ludzkich słabości

We wszystkich kościołach diecezji świdnickiej w I niedzielę Wielkiego Postu został odczytany list bp. Ignacego Deca na Wielki Post 2018 r. Ordynariusz pokreślił w nim, że: „przez praktykę postu, umartwienia uczymy się panowania nad sobą i kierowania sobą, zaś przez praktykę jałmużny uczymy się stawać darem dla drugiego człowieka” – podkreślił.

19:50 / 02-02-2018

Bp Dec: modlitwa i umartwienie osób konsekrowanych – szczególną siłą apostolstwa Kościoła

„Modlitwa i umartwienie osób konsekrowanych jest szczególną siłą i gwarantem skuteczności apostolstwa Kościoła. Kościół potrzebuje was, potrzebuje waszej modlitwy i waszego świadectwa ewangelicznej miłości” – powiedział bp Ignacy Dec, przewodnicząc w katedrze świdnickiej Mszy św. z okazji przypadającego dziś dnia życia konsekrowanego.

08:23 / 09-01-2018

Bp Dec do dziennikarzy: unikajcie kłamstwa i złośliwości

Pracownik mediów winien unikać kłamstwa i złośliwości, a być promotorem prawdy, wartości moralnych, religijnych i patriotycznych – mówił do dziennikarzy z terenu Dolnego Śląska biskup Ignacy Dec podczas spotkania noworocznego, które odbyło się 8 stycznia w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy.

15:40 / 01-01-2018

Bp Dec: pokój jest dzieckiem prawdy, sprawiedliwości i miłości

Pokój jest dzieckiem prawdy, sprawiedliwości i miłości. Brak pokoju w świecie i w ludzkich sercach obniża poziom i jakość naszego życia, budzi niepewność, a czasem ból, gorycz i cierpienie – powiedział dziś bp Ignacy Dec podczas Mszy w katedrze świdnickiej, na rozpoczęcie 2018 roku.

15:26 / 01-01-2018

Biskup Ignacy Dec witał nowy rok na szczycie Wielkiej Sowy (1015 m n.p.m)

Biskup świdnicki Ignacy Dec, a także licznie zebrani wierni z Dolnego Śląska witali nowy rok 2018 na szczycie Wielkiej Sowy (1015 m n.p.m).

17:31 / 25-12-2017

Bp Dec: świat odrzucając Chrystusa, skazuje się na porażkę, cierpienie i chaos

Świat bez Boga nie ma przyszłości, gdyż wszystkie zjawiska patologiczne, które dzisiaj widzimy są konsekwencją odwrócenia się i odrzucenia Jezusa. Świat odrzucając Chrystusa, skazuje się na porażkę, cierpienie i chaos – podkreślał biskup Ignacy Dec. Biskup świdnicki przewodniczył Eucharystii, w uroczystość Narodzenia Pańskiego w katedrze świdnickiej.

16:22 / 25-12-2017

Bp Dec: świat zawsze był, jest i będzie w dłoniach Boga

Świat pomimo wszystko, jest wezwany, aby przyjąć betlejemskie orędzie wyzbycia się lęku, bojaźni, strachu, gdyż zawsze był, jest i będzie w dłoniach Boga – podkreślał w homilii biskup świdnicki Ignacy Dec podczas Pasterki w katedrze św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy.

14:16 / 08-12-2017

Oświadczenie Świdnickiej Kurii Biskupiej w sprawie artykułu Fakt24.pl

W związku z publikacją artykułu pt. „Biskup doniósł, że ksiądz ma dziecko! Czy teraz przeprosi?” (www.fakt24.pl z dn. 8 grudnia 2017 r.) Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż zarzuty wobec biskupa świdnickiego są bezpodstawne, gdyż zamieszczony tekst zawiera szereg niesprawiedliwych oskarżeń oraz insynuacji co do osoby Księdza Biskupa Ignacego Deca.

1 2 3 67
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.