Świdnicka

13 lutego 2019 | 23:37

Bielawa: 1,5 tony żywności trafiło do najbardziej potrzebujących

Działająca od listopada Spiżarnia św. Ojca Pio, przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie wydała 1,5 tony żywności długoterminowej. Codziennie w godzinach porannych osobom najbardziej potrzebującym wydawana jest również żywność krótkoterminowa.

12 lutego 2019 | 10:53

Bp Dec do chorych: wasze modlitwy i cierpienia to dla Kościoła nieoceniona wartość

Jesteście wielkim skarbem dla Kościoła. Wasze modlitwy i wasze cierpienia są potrzebne Kościołowi. Stanowią one dla Kościoła nieocenioną wartość. Popatrzcie jak służył do samej śmierci nasz kochany Papież św. Jan Paweł II, nawet wtedy, gdy nie mógł chodzić i nie mógł mówić. Wiemy także, że swoją modlitwą i swoim cierpieniem wspomaga dziś Kościół papież senior – Benedykt XVI. On powiedział, że służba kapłańska, zwłaszcza kardynalska, biskupia trwa do końca życia, także na emeryturze. Zmienia się tylko jej charakter – powiedział bp Ignacy Dec.

10 lutego 2019 | 15:36

Bp Dec: w największych utrapieniach i niepowodzeniach ufajmy Bogu

– Gdy dzisiaj wspominamy cierpienie naszych rodaków z Kresów Wschodnich, ich doświadczenie głodu, mrozu, wydziedziczenia z ojcowizny, nie narzekajmy na błahostki, nie krytykujmy wszystkich za wszystko. Nasi poprzednicy mieli o wiele trudniejsze życie i o wiele więcej wycierpieli. Miejmy szacunek wobec ich świadectwa – mówił bp Ignacy Dec.

04 lutego 2019 | 12:33

Świdnica: „Warsztat Cieśli”, rekolekcje w seminarium

W dniach od 1 do 3 lutego w Wyższym Seminarium Duchownym w Świdnicy odbyły się rekolekcje młodzieży męskiej „Warsztat Cieśli”, które zostały zorganizowane przez ks. Piotra Gołucha – ojca duchownego oraz alumnów kursu III, wzięło w nich udział 70 uczestników. Główną postacią rekolekcji był św. Józef.

02 lutego 2019 | 17:48

Bp Dec do osób konsekrowanych: jesteście dla nas szczególnym skarbem

Dzięki waszej codziennej modlitwie i poprzez wieloraką posługę w parafiach, szkołach, szpitalach, domach dziecka, domach opieki społecznej przychodzi do ludzi potrzebujących Boża miłość. Kościół i świat potrzebują Was, potrzebują Waszej modlitwy i świadectwa ewangelicznej miłości – mówił bp Ignacy Dec podczas homilii skierowanej do osób konsekrowanych.

31 stycznia 2019 | 22:25

Bp Dec: Katedra jest matką wszystkich świątyń w diecezji

– Przeżywamy dzisiaj rocznicę konsekracji, czyli uroczystego poświęcenia wybudowanego kościoła. Oznacza to wyjęcie danej budowli spod użytku świeckiego i przeznaczenie jej wyłącznie do użytku religijnego. Zwyczaj konsekracji świątyń sięga czasów biblijnych. Katedra jest głową i matką wszystkich świątyń w naszej diecezji od chwili, gdy papież ją wybrał na katedrę nowej diecezji. Doceniajmy to wybranie – mówił bp Dec.

31 stycznia 2019 | 22:24

Ząbkowice Śląskie: IX Zebranie Prowincjalne Pallotynów

W Ząbkowicach Śląskich od 28 stycznia do 1 lutego trwa IX Zebranie Prowincjalne Prowincji Zwiastowania Pańskiego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego. Zebranie Prowincjalne odbywa się raz na trzy lata. Tegorocznej Kapitule towarzyszy hasło: „Prowincja 2035. Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości, i trzeźwego myślenia (2 Tm 1,7)”. Uczestniczy w nim 32 członków, a Zgromadzeniu przewodniczy Wyższy Przełożony Prowincji Zwiastowania Pańskiego, Ksiądz Prowincjał Adrian Galbas SAC.

28 stycznia 2019 | 16:54

Bp Dec: Św. Tomasz był człowiekiem głębokiej modlitwy i kontemplacji

– Św. Tomasz był człowiekiem głębokiej modlitwy i kontemplacji. Nigdy nie rozpoczynał studium, pisania, bez uprzedniej modlitwy. Uprawiał teologię modląc się, na klęczkach. Często przerywał pisanie i udawał się na modlitwę, by dobrze, prawdziwie napisać. Kiedy modlił się przed wizerunkiem Ukrzyżowanego w dominikańskim kościele św. Mikołaja w Neapolu, Chrystus przemówił do niego: “Tomaszu, dobrze o Mnie napisałeś” – mówił bp Ignacy Dec.

27 stycznia 2019 | 13:48

Koncerty Eleni wsparciem remontu organów i budowy sanktuarium

W sobotę 26 stycznia w Pieszycach i w Osieku odbyły się koncerty kolędowe Eleni. Dochód z występów znanej wokalistki przeznaczony był na remont organów i budowę sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Bielawie – pierwszego polskiego kościoła w mieście. W kolędowaniu w Pieszycach wzięło udział ponad 1000 osób.

26 stycznia 2019 | 17:36

Bp Dec do organistów: Troszczmy się o to, by poziom gry i śpiewu liturgicznego był godny chwalenia Pana Boga

– Organy są w Kościele katolickim podstawowym instrumentem do niesienia Bogu chwały. Obraliście dobrą drogę, i trzeba na tej drodze dużo dobrego zrobić, dobrze się przygotować. Jeśli się ktoś dobrze przygotuje, to potem obficiej służy drugim. Muzyka liturgiczna jest dla Kościoła wielką sprawą, a w tej kwestii w naszej diecezji jest dużo do zrobienia – mówił bp Ignacy Dec do słuchaczy studium organistowskiego.

1 2 3 75
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.