Świdnica: olimpiada dla młodych pasjonatów teologii

ks. Łukasz Ziemski, Świdnica, 2014-03-07

Po raz dziesiąty w diecezji świdnickiej odbył się dziś diecezjalny etap Olimpiady Teologii Katolickiej. Tym razem pod hasłem: Męczennicy XX wieku – Świadkowie wiary.

Do auli Świdnickiej Kurii Biskupiej przybyło 42 zwycięzców etapu szkolnego, który odbył się 29 listopada 2013 r. W etapie szkolnym wzięło udział 320 uczniów z 34 szkół z terenu całej diecezji świdnickiej.

Do uczestników Olimpiady, którzy przybyli ze swoimi katechetami słowo pozdrowienia skierował bp Ignacy Dec. - Gratuluję uczniom odwagi w pragnieniu osiągania czegoś więcej i nie poddawania się przeciętności - powiedział do zebranych bp Dec. - W dziejach Kościoła zawsze byli ludzie, którzy nie wahali się oddać swojego życia za wiarę w Jezusa Chrystusa - dodał ordynariusz świdnicki nawiązując do hasła tegorocznej Olimpiady.

Laureatami etapu diecezjalnego tegorocznej Olimpiady Teologii Katolickiej zostali Dominik Wojtyna z Wałbrzycha, Karolina Dziakowicz i Dominik Koryzna - oboje ze Świdnicy. Laureaci będą reprezentować diecezję świdnicką na etapie ogólnopolskim w Bydgoszczy, który odbędzie się w dniach 24 – 26 kwietnia 2014 r.

- Bardzo interesuję się teologią, a religia to mój ulubiony przedmiot - powiedział Dominik Wojtyna. - Moim marzeniem jest głębsze poznanie teologii na studiach, a takie wydarzenia jak olimpiada mobilizują mnie do dokładnego poznania wyznaczonego tematu - dodaje laureat diecezjalnego etapu Olimpiady.

Organizatorem etapu diecezjalnego był ks. Marek Korgul, dyrektor Wydziału Katechetycznego Świdnickiej Kurii Biskupiej.

Olimpiada Teologii Katolickiej kontynuuje tradycje dotychczasowej Olimpiady Wiedzy Religijnej, organizowanej przez Komisję Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, oraz poprzednich edycji Olimpiady Teologii Katolickiej, organizowanych przez Warszawskie Towarzystwo Teologiczne im. bł. ks. Romana Archutowskiego. W tym roku została zorganizowana po raz 24.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook