Ząbkowice Śl.: VIII Zebranie Prowincjalne Księży Pallotynów

xdm, Ząbkowice Śl., 2016-01-26

33. delegatów niemal z całego świata przybyło do Ząbkowic Śląskich, pod przewodnictwem ks. dr Adriana Galbasa SAC, wyższego przełożonego Prowincji Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Księża Pallotyni), aby w dniach 24-30 stycznia dyskutować nad aktualną kondycją Prowincji, dokonując rewizji dotychczasowego życia i działalności apostolskiej oraz wypracowując plan efektywnego działania na przyszłość, w perspektywie stojących przed Pallotynami zadań i wyzwań.

Celem tegorocznego Zebrania jest przygotowanie wniosków i wybór delegatów na XXI Zebranie Generalne, które odbędzie się jesienią w Rzymie (19 września – 15 października). Tematem przewodnim obu Zebrań są słowa św. Wincentego Pallottiego: „Regułą podstawową naszego najmniejszego Stowarzyszenia jest życie Pana naszego Jezusa Chrystusa”.

Jedną z charakterystycznych cech charyzmatu pallotyńskiego jest wezwanie do badania znaków czasu i odczytywania ich przez pryzmat Ewangelii. Papież Franciszek, w kończącym się Roku Życia Konsekrowanego, nawoływał wspólnoty zakonne do odkrycia na nowo charyzmatów i idei swoich założycieli. Stąd delegaci, obecni na Zebraniu Prowincjalnym, starają się określić na najbliższe lata, odczytując na nowo priorytety Stowarzyszenia, cele i nowe sposoby ewangelizacji w miejscach, gdzie żyją i posługują Pallotyni.

Spotkanie odbywa się w Domu Nowicjatu obu polskich Prowincji Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Księża Pallotyni) w Ząbkowicach Śląskich, który jest ważny z powodu swego historycznego, pallotyńskiego dziedzictwa oraz spełnianej od wielu lat funkcji formacyjnej.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook