Rozpoczęły się przygotowania do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w diecezji świdnickiej

xdm, Świdnica, 2016-02-17

Bielawa, to kolejne miasto z diecezji świdnickiej, które dołącza do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Trasa, która jest przewidziana przez organizatorów liczy 42 km i będzie przebiegała w większości górskimi szlakami turystycznymi przez Srebrną Górę do sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie.

Po raz pierwszy z inicjatywy ks. Kamila Pawlika oraz Dariusza Gortycha z duszpasterstwa Mężczyzn św. Józefa w Bielawie, 16 lutego, rozpoczęły się przygotowania do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Droga Krzyżowa będzie miała miejsce w nocy z 18 na 19 marca i rozpocznie się Mszą św. o godz. 20.30 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie. Następnie każdy z uczestników podejmie swój własnoręcznie wykonany krzyż i rozpocznie indywidualną drogę.

- Należy się cieszyć, że na pierwsze spotkanie organizacyjne przybyło 14 osób - mówił ks. Pawlik, inicjator EDK. Wyjaśniając ideę tego przedsięwzięcia wielokrotnie podczas spotkania pomysłodawcy podkreślali, że EDK nie jest nocnym spacerem, pielgrzymką czy wyprawą w góry. – Musimy pamiętać, że celem tego przedsięwzięcia jest samodzielne przejście Drogą Krzyżową z medytacją i modlitwą, w ciszy i skupieniu, w ekstremalnych warunkach – wyjaśniał ks. Pawlik.

- Trasa, którą opracował Dariusz Gortych, jest wymagająca, na której różnica wzniesień wynosi około 1400 metrów i raczej jest przeznaczona dla osób z dobrą kondycją fizyczną i zdrowotną. Warto pamiętać, że ta droga, przebiega terenami górskimi, przez co istnieje możliwość występowania niskich temperatur, śniegu, błota. Miejscami może być też śliska, dlatego zaleca się, aby zaopatrzyć się w kijki – kontynuował inicjator EDK.

Kolejnym etapem przygotowania, będzie reklama naszego przedsięwzięcia w mediach społecznościowych, lokalnych, prasie, aby spora grupa osób, o tym wydarzeniu się dowiedziała.

Szczegóły oraz bliższe informacje można uzyskać na stronie www.edk.org.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/Bielawa.EDK/?fref=ts

Bielawa, jako kolejne miasto wpisuje się w tegoroczną edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, której inicjatorem jest znany krakowski duszpasterz i społecznik, ks. Jacek Stryczek. Ideą akcji jest osobiste przeżycie misterium Drogi Krzyżowej w czasie nocnego marszu i spotkanie z Bogiem podczas medytacji.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook