Bp Dec do spowiedników: zachowując Boże słowo, jesteśmy na drodze wiary

xdm, Świdnica, 2016-03-07

Czas Wielkiego Postu, to praca nad rozwojem osobistej wiary, aby była silniejsza, żywsza, w łączności z Bożym słowem. Zachowując, to Boże słowo, wprowadzając je w czyn codziennych obowiązków, jesteśmy na drodze wiary, a tym samym bliżej miłosiernego Boga – powiedział w świdnickiej katedrze bp Ignacy Dec. Biskup świdnicki 7 marca przewodniczył Mszy św. podczas dorocznego dnia skupienia dla spowiedników katedralnych diecezji świdnickiej.

W homilii hierarcha, nawiązując do Ewangelii o uzdrowieniu syna urzędnika królewskiego przez Jezusa, zauważył, że jest to przykład, jaka powinna być wiara w Jezusa Chrystusa i Jego uzdrawiającą moc. Dodał przy tym, że to wydarzenie wskazuje, jaką moc ma Boże słowo, jeśli tylko człowiek jest wstanie w nie uwierzyć. – Urzędnik królewski uwierzył słowu Jezusa, i przekonał się, że przez ten akt zawierzenia Bóg go nie zawiódł – mówił bp Dec.

W dalszej części homilii biskup zwracając się do spowiedników katedralnych tłumaczył, czym jest sakrament pokuty, jaką ma moc w codziennym życiu dla człowieka korzystającego z sakramentu pokuty, i jak bardzo rozwija kapłana, który jest szafarzem tego sakramentu. – Sakrament pokuty, to indywidualne spotkanie z Bogiem przebaczającym, tak dla szafarza tego sakramentu, jak i dla penitenta. Jest to spotkanie z Chrystusem, który umarł za nas, byśmy mogli mieć grzechy odpuszczone – mówił bp Dec.

Jak dodał, "posługując w konfesjonale musimy pamiętać, aby być dla wiernych – korzystających z sakramentu pokuty – jak ‘miłosierny Ojciec’, który z troską, miłością, cierpliwością, delikatnością przyjmuje tego, który chce się nawrócić". - Taka jest rola kapłana, który w szczególnym Roku Jubileuszowym Miłosierdzia, powinien więcej czasu spędzać w konfesjonale – spuentował bp Dec.

Biskup świdnicki wyraził również wdzięczność tym kapłanom, którzy pełnią posługę w katedralnym konfesjonale dyżurnym, za ich gorliwą i oddaną służbę dla wiernych diecezji świdnickiej.

Po Mszy św. odbyło się spotkanie w domu parafialnym parafii katedralnej, gdzie omawiane były bieżące tematy sakramentu pokuty.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook