Wałbrzych: Dobromił „Mak” Makowski i New Life M podczas Diecezjalnego Dnia Młodzieży (zapowiedź)

xdm, Wałbrzych, 2016-03-16

Od niedzieli palmowej 20 marca do 2 kwietnia, symbole Światowych Dni Młodzieży – krzyż i ikona Salus Populi Romani – rozpoczną dwutygodniową peregrynacje po diecezji świdnickiej. Na zakończenie nawiedzenia, w 11. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży. Podczas spotkania w hali widowiskowej "Aqua-Zdrój" i na stadionie "Górnik Wałbrzych" wystąpią Dobromił „Mak” Makowski i z zespół New Life M.

W przygotowanie i przeprowadzenie peregrynacji włączone zostały wszystkie rejony z diecezji świdnickiej. – Jest to wyjątkowy czas i wydarzenie dla całej naszej rodziny diecezjalnej, gdyż w najważniejsze święta, które są w kalendarzu liturgicznym, mamy zaszczyt gościć symbole ŚDM – krzyż i ikonę Matki Bożej – które pokonują każdego roku długą drogę, aby młodzi całego świata mogli spotkać przy nich Jezusa Chrystusa i zdać sprawę z nadziei, która w nich jest – powiedział KAI ks. Paweł Łabuda, diecezjalny koordynator ŚDM w diecezji świdnickiej.

Dodał, że ludzie młodzi odczuwają dzisiaj szczególną potrzebę, aby zaprosić Boga do swoich codziennych obowiązków, a tym samym zawierzyć swoje życie Bożemu miłosierdziu i zapatrzyć się na krzyż, znak zwycięstwa dobra nad złem oraz na Maryję, Matkę pięknej Miłości.

Podczas wędrówki znaki ŚDM, będą gościły w pięciu rejonach: świdnickim, dzierżoniowskim, ząbkowickim, kłodzkim i wałbrzyskim. Nawiedzeniu symboli ŚDM w diecezji świdnickiej towarzyszy hasło: „Dotknij miłosierdzia”.

Centralnym punktem peregrynacji, będzie Diecezjalny Dzień Młodzieży, który odbędzie się 2 kwietnia w hali widowiskowej „Aqua-Zdrój” i na stadionie „Górnik Wałbrzych” w Wałbrzychu.

W programie przewidziana jest konferencja, w trakcie, której wystąpi Dobromił „Mak” Makowski, nawrócony raper, autor projektu muzycznego „NieBo Rap” oraz odbędzie się koncert zespołu New Life M. Centralnym punktem, będzie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Ignacego Deca, biskupa świdnickiego, transmitowana przez TV Trwam i Radio Maryja.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook