Maturzyści z diecezji świdnickiej na Jasnej Górze

xdm, Jasna Góra, 2016-03-18

Blisko 2 tys. maturzystów z diecezji świdnickiej 18 marca, po raz dwunasty pielgrzymowało na Jasną Górę, aby powierzyć swoją przyszłość Bogu i modlić się o pomyślne zdanie egzaminów. Tegorocznej pielgrzymce przewodniczył bp Ignacy Dec.

„Przybywacie młodzi ludzie, wraz z waszymi nauczycielami, rodzicami, dyrekcją, waszymi kapłanami, tu na Jasną Górę, do wyjątkowego miejsca dla nas Polaków, gdzie od 1382 roku jest obecna Maryja w znaku Jasnogórskiego Obrazu - mówił witając młodzież w kaplicy cudownego obrazu o. Jan Poteralski, paulin.

- Proszę, spójrzcie na oblicze Matki Najświętszej, Ona ciągle pokazuje nam Jezusa, jedynego Zbawiciela świata i ciągle nam mówi: „Uczyńcie, co mój Syn wam powie”. Po maturze będziecie podejmować ważne decyzje, dlatego zaproście Maryję do swojego życia, tak jak to uczynili młodzi w Kanie Galilejskiej” – dodał o. Poteralski.

- W codziennym życiu, nie zważając na wiek, wykształcenie, trzeba być blisko Pana Boga. Nasze miejsce, w którym powinniśmy się dobrze czuć, to jest miejsce przy Bogu. Trzeba być jedno z Ojcem, jak Chrystus – podkreślał w homilii bp Dec.

Młodzież uczestniczyła we Mszy świętej, nabożeństwie drogi krzyżowej oraz w konferencji, którą wygłosił ks. Krzysztof Iwaniszyn - ojciec duchowny świdnickiego seminarium - w Sali ojca Kordeckiego.

Pielgrzymki maturzystów każdego roku organizuje Wydział Katechetyczny Świdnickiej Kurii Biskupiej.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook