Bp Dec do kapłanów: służmy innym w promieniach Bożego miłosierdzia

xdm, Świdnica, 2016-03-24

Kapłańską posługę sprawujcie w promieniach Bożego miłosierdzia, prowadząc wiernych do Chrystusa – mówił podczas Mszy Krzyżma w katedrze świdnickiej biskup Ignacy Dec.

Eucharystię wraz z biskupem Ignacym Decem, biskupem pomocniczym Adamem Bałabuchem koncelebrowali niemal wszyscy księża posługujący w diecezji świdnickiej. Podczas sprawowanej liturgii miał miejsce obrzęd konsekracji Krzyżma świętego, błogosławieństwo oleju katechumenów i oleju chorych.

W homilii bp Dec nawiązując do obecnych na liturgii symboli ŚDM: krzyża i ikony Matki Bożej „Salus Populi Romani”, które w tych dniach peregrynują po diecezji świdnickiej mówił: „Krzyż i ikona Matki Bożej, które są wśród nas, i które przewędrowały wiele krajów i kontynentów, zachęcając nas kapłanów, aby naszą służbę sprawować w promieniach Bożego miłosierdzia, prowadząc wiernych do Chrystusa – podkreślił bp Dec.

Hierarcha zachęcił również wszystkich kapłanów, aby w sposób szczególny poprzez modlitwę utwierdzali swoje kapłaństwo w miłości do Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego oraz miłości do Jego Matki. – Niech te święte symbole ŚDM, które zostały omodlone przez rzesze młodych wiernych tak wielu krajów świata, pobudzą każdego kapłana do szczerej modlitwy i spotęgują miłość do Chrystusa i Jego oraz naszej Matki – mówił kaznodzieja.

W dalszej części homilii biskup świdnicki przytoczył kilka fragmentów Listu polskich biskupów do kapłanów na tegoroczny Wielki Czwartek, zwracając szczególną uwagę na Boże miłosierdzie, które odgrywa ważną rolę w życiu każdego kapłana.

Bp Dec wyraził wdzięczność kapłanom diecezjalnym i zakonnym posługującym w diecezji, mówiąc: „Dziękuję wam wszystkim za wasze modlitwy, jakie składacie za Kościół: za Ojca św., za biskupów i kapłanów oraz za waszych wiernych świeckich. Dziękuję za budowanie Bożego królestwa w ludzkich sercach przez głoszenie Bożego słowa, sprawowanie świętej liturgii na czele celebracją Eucharystii i sprawowanym Sakramentem Pokuty oraz za posługę miłości, za troskę o chorych, ubogich i samotnych”.

Biskup świdnicki wyraził również wdzięczność wszystkim wiernym. „My, wasi pasterze, wasi bracia i przyjaciele, dziękujemy wam za wspieranie nas w naszym posłannictwie i w naszej pokornej służbie. Dziękujemy za waszą modlitwę, życzliwość i serdeczność, jakiej od was doświadczamy. Wasza modlitwa daje nam siły w kapłańskiej służbie, pozwala łatwiej przechodzić przez ciemne doliny”.

Na zakończenie Mszy świętej biskup Ignacy Dec wręczył odznaczenia kanonickie wyróżniającym się kapłanom.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook