Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Szczecińsko-kamieńska

20:44 / 21-05-2017

Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina

Kilkanaście tysięcy ludzi uczestniczyło w szczecińskim Marszu dla Życia. Największa manifestacja w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci przeszła ulicami miasta pod hasłem „Kocham Cię Życie”.

08:00 / 21-05-2017

Zbiórka krwi i pieluch podczas Marszu dla Życia

Sobotnia akcja oddawania krwi i niedzielna zbiórka pieluch dziecięcych towarzyszą największej manifestacji pro-life w Polsce. Uczestnicy szczecińskiego Marszu dla Życia dziś odwiedzają Regionalne Centrum Krwiodawstwa, by wzbogacić zasoby stacji o krew, niezbędną zwłaszcza w okresie wakacyjnym.

09:56 / 18-05-2017

Zapiski szczecińskiej mistyczki na audiobooku

„Świadectwo. Dziennik duchowy” to książka szczecińskiej mistyczki. Teraz doczeka się wydania w formie audiobooka. Alicja Lenczewska zmarła w 2010 roku, ale od 1985 roku i rekolekcji, na których jak sama pisała „stanął przed nią Jezus”, rozpoczęła rozmowy z Chrystusem.

13:45 / 17-05-2017

Największa manifestacja pro-life w Polsce

W niedzielę 21 maja pod hasłem „Kocham Cię Życie” po raz piętnasty ulicami Szczecina przemaszeruje Marsz dla Życia, największa tego rodzaju manifestacja w Polsce. Jego organizatorem jest Fundacja Małych Stópek.
Marsz dla Życia wyruszy o godz. 15.00 z Jasnych Błoni. Tym razem jego uczestnicy przejdą ulicami miasta pod hasłem „Kocham Cię Życie”.

09:00 / 16-05-2017

Święto św. Andrzeja Boboli u szczecińskich jezuitów

Jezuici są w Szczecinie od 72 lat. We wtorek w święto patrona tamtejszej jezuickiej parafii św. Andrzej Boboli Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej Henryk Wejman.

14:30 / 14-05-2017

Biskup z Ukrainy dziękuje Polakom za pomoc

Bardzo nisko chylę głowę przed rodzicami, których synowie są kapłanami i pracują na Wschodzie – powiedział biskup odesko-symferopolski Bronisław Bernacki. Przebywa on obecnie z wizytą w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Na Krymie, który należy do tej diecezji, pracuje obecnie 11 kapłanów – z Rosji, Ukrainy, Białorusi i Polski.

13:45 / 14-05-2017

Polska pomoc ratuje Kościół na Ukrainie

Bardzo nisko chylę głowę przed rodzicami, których synowie są kapłanami i pracują na Wschodzie – – powiedział biskup Bronisław Biernacki z diecezji odesko-symferopolskiej. Hierarcha przebywa z wizytą w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

08:55 / 14-05-2017

Szczecin dziękuje za kanonizację pastuszków

Metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga przewodniczył Mszy św. w pierwszym na świecie Sanktuarium Dzieci Fatimskich na os. Kasztanowym w Szczecinie-Załomiu. Msza św. i procesja światła były głównymi punktami dziękczynienia za za dar kanonizacji pastuszków Franciszka i Hiacynty Marto. W sobotę w Fatimie papież Franciszek przewodniczył uroczystościom w 100-lecie objawień Maryi oraz kanonizował dwoje portugalskich pastuszków.

16:20 / 12-05-2017

Szczecin: finał konkursu fatimskiego dla gimnazjalistów

Blisko 40 uczniów z gimnazjów archidiecezji szczecińsko-kamieńsiej wzięło udział w ścisłym finale konkursu wiedzy o Fatimie. Test najlepiej napisał Wojciech Kłosowski ze Szczecina, który zdobył maksymalną liczbę punktów.

09:51 / 10-05-2017

Przylep k. Szczecina: Paweł Zuchniewicz odwiedził szkoły z opieką duchową Opus Dei

O edukacji spersonalizowanej i zróżnicowanej ze względu na płeć mówił we wtorek Paweł Zuchniewicz. Dziennikarz, autor książek poświęconych papieżowi Janowi Pawłowi II odwiedził prowadzone przez Opus Dei szkoły „Nawigator” i „Fale” w Przylepie koło Szczecina.

1 2 3 58
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.