Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Szczecińsko-kamieńska

09:59 / 29-08-2017

Proboszcz z Klępicza utonął podczas łowienia ryb

Proboszcz parafii pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Klępiczu (archidiecezja szczecińsko-kamieńska) ks. Leszek Lubiniecki utonął w poniedziałek wieczorem podczas łowienia ryb na miejscowym jeziorze. Parafianie są zdruzgotani nagłą śmiercią duchownego.

11:50 / 21-08-2017

Międzywodzie: bezdomni zagrają w szachy o puchar arcybiskupa

W dn. 15-17 września w Międzywodziu odbędą się II Drużynowe Mistrzostwa Polski Osób Bezdomnych w Szachach. Trzyosobowe drużyny będą walczyć o puchar abp. Andrzeja Dzięgi. Organizatorem wydarzenia jest Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

13:55 / 13-08-2017

„Szczecińska” już na Jasnej Górze

Szczecińska Piesza Pielgrzymka już na Jasnej Górze. Około 130 osób w niedzielę rano pokłoniło się przed Cudownym Obrazem w jasnogórskim klasztorze. W tym roku liczba młodych ludzi uczestniczących w pielgrzymce wyraźnie się zwiększyła. Również inny aspekt pielgrzymowania – powołania kapłańskie – bardzo cieszy dyrektora pielgrzymki.

09:44 / 09-08-2017

Wkrótce rusza XXV Myśliborska Piesza Pielgrzymka ze Szczecina

Już po raz 25., 23 sierpnia, wyruszy Myśliborska Piesza Pielgrzymka ze Szczecina pod hasłem „Miłosierne dłonie”. Pątnicy będą zmierzać do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu – miejsca, które za pośrednictwem św. Faustyny, zostało wskazane przez Boga. Klasztor ten jest celem wielu pielgrzymek i rekolekcji, gdzie wierni uczą się dostrzegać łaskę Miłosierdzia Bożego.

14:14 / 08-08-2017

Festiwal Sacrum Non Profanum

Od 17 do 26 sierpnia w Szczecinie, Berlinie i nadbałtyckim Trzęsaczu odbędzie się po raz trzynasty Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Sacrum Non Profanum. Artystycznym patronem i jednocześnie głównym bohaterem wydarzenia będzie sir Andrzej Panufnik, kompozytor oraz dyrygent, który nie mogąc pogodzić się z narzuconymi przez komunistów ograniczeniami swobód twórczych, opuścił Polskę i osiadł na stałe w Anglii, gdzie mieszkał i tworzył aż do śmierci.

10:49 / 07-08-2017

Katolicy, prawosławni i protestanci we wspólnej modlitwie za ludzi morza

Tradycyjne nabożeństwo ekumeniczne towarzyszyło finałowi The Tall Ships Races w Szczecinie. Finał regat wielkich żaglowców odbywa się w Szczecinie po raz trzeci. Do portowej stolicy Pomorza Zachodniego przypłynęło ponad 70 jednostek z różnych części świata. Katolicy, prawosławni i protestanci modlili się w niedzielę wspólnie na Łasztowni w intencji ludzi morza i ich rodzin, a także za załogi wszystkich jachtów i żaglowców, które cumują u stóp Wałów Chrobrego w Szczecinie.

09:57 / 29-07-2017

Wyruszyła jedna z najdłuższych pielgrzymek na Jasną Górę

Około 200 osób wyruszyło w sobotę rano przed w 33. Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Najwytrwalsi pątnicy maszerują już od wtorku z Pustkowa, ale największa grupa wychodzi w sobotę rano właśnie ze Szczecina.

15:47 / 26-07-2017

Nowi kapłani na Pomorzu Zachodnim

Metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga przewodniczył we wtorek wieczorem mszy św. odpustowej w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba w Szczecinie. Podczas liturgii udzielił także święceń kapłańskich dwóm diakonom.

10:39 / 25-07-2017

Szczecińska pielgrzymka piesza – już w drodze

620 kilometrów z Pustkowa na Jasną Górę mają do przejścia uczestnicy Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Dziś wyszło około 40 osób, ale największa grupa wyruszy w sobotę ze Szczecina.

12:57 / 22-07-2017

Dyrektor Caritas Arch. Szczecińsko-Kamieńskiej: rodziny świetnie wykorzystują wsparcie z programu „Rodzina 500+”

– Są rodziny, które świetnie wykorzystują wsparcie z programu „Rodzina 500+” – podkreślił ks. Maciej Szmuc, dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. W ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów” diecezjalne Caritas przygotowano dla najmłodszych uczniów 1,2 tys. plecaków. To o połowę mniej niż w ubiegłym roku. Jak tłumaczą organizatorzy inicjatywy, nie jest to spowodowane spadkiem hojności darczyńców, a ogólnym poprawieniem się sytuacji materialnej rodzin, m.in. dzięki wsparciu z programu „Rodzina 500+”.

1 2 3 60
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.