Szczecińsko-kamieńska

11:48 / 21-01-2018

Abp Dzięga: najbliższe lata zadecydują o przyszłości Unii Europejskiej

Najbliższe lata rozstrzygną o kierunku, w którym pójdzie UE – uważa abp Andrzej Dzięga. Metropolita szczecińsko-kamieński udzielił wywiadu audycji katolickiej „Religia na fali” w Radiu Szczecin. Mówił w niej m.in. o tym, czy Unia Europejska wciąż podąża drogą wartości chrześcijańskich, które były u jej początku.

15:19 / 19-01-2018

Szczecińscy chrześcijanie modlą się o jedność. Spotkanie Czterech Świec

W całym kraju trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oprócz tego wydarzenia w Trzebiatowie tradycyjnie odbywa się Spotkanie Czterech Świec.

11:31 / 19-01-2018

Piórnik i cukierek dla szkoły w Kipsing – wciąż można pomóc

Mieli zebrać 600 piórników z wyposażeniem i zawieźć dla dzieci w Kenii. Odzew jednak przerósł ich najśmielsze oczekiwania. Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska organizuje akcję „Piórnik i cukierek dla szkoły w Kipsing”. Już teraz uczniowie i darczyńcy zebrali ponad 2 tys. piórników, a liczba wciąż rośnie.

14:48 / 06-01-2018

Obchody Święta Trzech Króli w Szczecinie

Msza św. w intencji obcokrajowców i ich rodzin, którzy mieszkają w Szczecinie zainaugurowała uroczystości Objawienia Pańskiego. Liturgii w bazylice archikatedralnej przewodniczył abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński.

16:09 / 02-01-2018

Szczecin pomaga dzieciom z Afryki

W lutym do Afryki poleci grupa 10 księży i świeckich, którzy zawiozą 600 w pełni wyposażonych piórników oraz ubrania. To efekt organizowanej przez archidiecezję szczecińsko-kamieńską akcję „Piórnik i cukierek dla szkoły w Kipsing”.

14:50 / 01-01-2018

Podsumowanie roku w Kościele na Pomorzu Zachodnim

Poświęcenie pierwszego na świecie sanktuarium, rocznica powstania metropolii i śmierć wieloletniego prawosławnego metropolity to najważniejsze wydarzenia mijającego roku w Kościele na Pomorzu Zachodnim.

11:17 / 25-12-2017

Abp Dzięga z życzeniami dla mieszkańców Pomorza Zachodniego

I ty możesz dać coś ważnego światu – mówi metropolita szczecińsko-kamieński. Abp Andrzej Dzięga kieruje życzenia do wszystkich mieszkańców Pomorza Zachodniego. Podkreśla, że „czujemy się wyróżnieni”, bo przez niezwykłe wydarzenie Bożego Narodzenia Pan Bóg pokazuje, że też chce być człowiekiem.

07:30 / 25-12-2017

Abp Dzięga podczas Pasterki: prawdziwe wartości zawsze w Jezusie Chrystusie

Metropolita szczecińsko-kamieński przewodniczył Pasterce o północy w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. Abp Andrzej Dzięga zachęcał, żeby nie bać się dziś prawdy, a budować ją zawsze w oparciu o Chrystusa.

19:24 / 23-12-2017

Szczecin: wigilia dla potrzebujących przed katedrą

Około 300 osób przyszło na wigilię na plac przed szczecińską Bazyliką Archikatedralną. Wieczerzę dla samotnych, potrzebujących i bezdomnych zorganizowały parafia katedralna pw. św. Jakuba Apostoła oraz Caritas.

10:10 / 18-12-2017

Tysiące świec trafi na stoły wigilijne w archidiecezji

Świąteczna pomoc, ale także wsparcie placówek dziennych Caritas, wypoczynek wakacyjny dla najbardziej potrzebujących czy zajęcia pozalekcyjne dla dzieci – to na te cele przeznaczane są fundusze z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

1 2 3 63
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.