Szczecińsko-kamieńska

17:20 / 22-04-2018

Trwają zapisy na Archidiecezjalne Dni Młodych

Trwają zapisy na Archidiecezjalne Dni Młodych, które odbędą się od 1 do 3 maja w Goleniowie. W programie spotkania m.in. warsztaty od filmowych, fotograficznych, przez muzyczne, taneczne, do kulinarnych, ale także liturgicznych, medycznych czy żeglarskich; koncerty, biało-czerwony marsz patriotyczny i modlitwa. Do tej pory zapisało się około 900 osób, głównie z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, ale w ADM-ie mogą wziąć młodzi także z innych diecezji.

19:47 / 21-04-2018

Pierwsza w Polsce taka sesja KSM-u

Pierwsza w Polsce sesja metropolitalna Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży odbyła się w sobotę w Szczecinie. Wzięło w niej udział około 30 osób z metropolii szczecińsko-kamieńskiej, a więc z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, diecezji zielonogórsko-gorzowskiej i koszalińsko-kołobrzeskiej.

14:28 / 18-04-2018

Szczecińska parafia pomoże dzieciom z Kenii

Pompa wody, na którą zbierano środki w Szczecinie, trafiła do kenijskiego Kipsing. Nowa instalacja ma obsłużyć tamtejszą szkołę i parafię. Inicjatorem zbiórki na pompę wody był ks. Adam Komisarczyk, proboszcz parafii pw. św. Krzysztofa w Szczecinie. To właśnie jego parafianie zebrali najwięcej funduszy. Reszta pochodziła od indywidualnych osób ze Szczecina, regionu i całej Polski. Koszt zakupu pompy i szkolenia człowieka, który będzie ją serwisował to około 3,5 tys. dolarów. Instalacja ma być uruchomiona w najbliższych dniach.

20:33 / 15-04-2018

Kilkanaście tysięcy osób w obronie życia na ulicach Szczecina

Prawdopodobnie rekordowa frekwencja podczas XVI Szczecińskiego Marszu dla Życia. W największej w Polsce manifestacji w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci przeszło kilkanaście tysięcy osób. Hasłem tegorocznej edycji było „Piękni od poczęcia”.

09:17 / 15-04-2018

Szczecinianie przejdą dziś w Marszu dla Życia

W niedzielę ulicami Szczecina przejdzie największa w Polsce manifestacja w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. XVI Szczeciński Marsz dla Życia przejdzie pod hasłem „Piękni od poczęcia”.

09:51 / 13-04-2018

Marsz dla Życia pomaga samotnym matkom

Samotne matki z dziećmi i bezdomni mieszkają w Domu Miłosierdzia Betania w Poczerninie koło Stargardu. To placówka Caritasu Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, ale patronat nad nią sprawuje Fundacja Małych Stópek, która organizuje Szczeciński Marsz dla Życia. Podczas tej największej w Polsce manifestacji w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci będą zbierane również fundusze na podstargardzki dom, w którym aktualnie mieszkają 23 osoby.

07:57 / 11-04-2018

Abp Dzięga: ufam, że nie tylko techniczne raporty będą ogłoszone

Naród ma prawo do informacji i prawdy. Ufam głęboko, że przyjdzie czas, iż nie tylko techniczne raporty będą ogłoszone, ale że będziemy w stanie dowiedzieć się naprawdę. Chyba, że Pan Bóg sam chce, żebyśmy do końca nie dopytywali – powiedział abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński, który we wtorkowy wieczór przewodniczył w szczecińskiej katedrze Mszy Św. w intencji tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem.

21:19 / 09-04-2018

Tydzień Miłosierdzia – dobry czas na początek wolontariatu

Trwa Tydzień Miłosierdzia „Mocni w Duchu”, w którym Kościół zachęca do pomocy chorym, samotnym, bezrobotnym i bezdomnym. Jest to również okazja do tego, by zaangażować się w wolontariat.

17:44 / 09-04-2018

Szczecin: „Piękni od poczęcia” – w niedzielę XVI Marsz dla Życia

W najbliższą niedzielę 15 kwietnia ulicami Szczecina przejdzie XVI Marsz dla Życia. Od wielu lat wydarzenie nosi miano największej w Polsce manifestacji w obronie życia.

11:20 / 08-04-2018

Ogień z nieba w Szczecinie

Świadectwa wiary Lecha Dokowicza i Krzysztofa Sowińskiego, Msza św., pokazy taneczne, adoracja i wreszcie wieczorny koncert zespołu chrześcijańskiego „niemaGOtu”. Tak wyglądało Forum Młodych „Ogień z Nieba”, które odbyło się w sobotę w Szczecinie. Głównymi organizatorami wydarzenia byli katolicka wspólnota Emmanuel i Fundacja Life Surfers.

1 2 3 66
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.