Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Szczecińsko-kamieńska

17:32 / 26-03-2017

Wolontariusze wspólnoty „Arka” chcą stworzyć dom dla niepełnosprawnych w Szczecinie

Dom dla niepełnosprawnych ma powstać w Szczecinie. Taki cel postawili sobie przedstawiciele wspólnoty Arka, która działa na wzór francuskiej L’Arche. Ma to być miejsce dla niepełnosprawnych umysłowo i ich asystentów. Relacje domowników oparte są na wartościach chrześcijańskich.

22:41 / 25-03-2017

Ikona bliska prawosławnym i katolikom w szczecińskim seminarium

Uroczystość poświęcenia i instalacji kopii ikony Matki Bożej Kazańskiej odbyła się w sobotę w szczecińskim Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym. Jan Paweł II nazwał ją Matką Pojednania, a obraz jest przedmiotem kultu zarówno katolików, jak i prawosławnych.

22:27 / 25-03-2017

Abp Dzięga o obronie życia w rocznicę powstania metropolii szczecińsko-kamieńskiej

25 lat metropolii szczecińsko-kamieńskiej w Dzień Świętości Życia. Te dwa wydarzenia przenikały się w sobotni wieczór w szczecińskiej Bazylice Archikatedralnej. Mszę św. koncelebrowali biskupi całej metropolii pod przewodnictwem pasterza Kościoła na Pomorzu Zachodnim abp. Andrzeja Dzięgi.

12:10 / 25-03-2017

Szczecin: „24 h dla Pana”

Drogą Krzyżową z rozważaniami ze Światowych Dni Młodzieży zakończyło się nocne czuwanie w szczecińskiej katedrze w ramach papieskiej akcji „24 godziny dla Pana” i w wigilię Zwiastowania Pańskiego. Od godziny 21 młodzi adorowali Najświętszy Sakrament, o północy uczestniczyli w mszy św. której przewodniczył abp Andrzej Dzięga.

11:29 / 20-03-2017

Zachodniopomorskie pomaga uchodźcom

Ponad 200 darczyńców z województwa zachodniopomorskiego wsparło poszkodowanych przez wojnę w Aleppo. Pomoc dotarła również do Libanu, gdzie przebywa część uchodźców. Wszystko w ramach programu „Rodzina Rodzinie”, który Caritas Polska uruchomił w październiku ubiegłego roku.

11:28 / 20-03-2017

Szczecin: Chrześcijański Dzień Przedsiębiorcy

Chrześcijański Dzień Przedsiębiorcy ogłoszono podczas odpustu w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Szczecinie. Wieczornej Mszy św. przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej Henryk Wejman, a przedstawiciele Stowarzyszenia Katolickich Przedsiębiorców i Pracodawców złożyli Rotę Zawierzenia przekazaną przez abp. Andrzeja Dzięgę, metropolitę szczecińsko-kamieńskiego.

10:20 / 13-03-2017

Jerzy Zelnik o swojej drodze nawrócenia

Dopiero w wieku 24 lat znalazł drogę do Kościoła. Pomogła mu w tym obecnie już śp. żona, ale także kapłan z Krakowa. Znany aktor Jerzy Zelnik gościł w sobotę m.in. w Szczecinie i Goleniowie, gdzie podzielił się historią swojego nawrócenia.

21:25 / 12-03-2017

Abp Dzięga: prawo powinno maksymalnie chronić rodzinę

Rodzina jest najpiękniejszą, ale także najgłębszą tajemnicą, do której realnego przeżywania Bóg zaprosił człowieka – pisze do wiernych na 2. Niedzielę Wielkiego Postu abp Andrzej Dzięga. „Zarówno kultura i obyczaje, jak też prawa państwowe winny maksymalnie chronić tę wspólnotę, nie mogą natomiast w żaden sposób jej naruszać ani zmieniać jej natury, ani tym bardziej jej szkodzić” – napisał metropolita szczecińsko-kamieński.

13:20 / 12-03-2017

O. Puciłowski: część księży jest przyzwyczajona do „łopatologicznej” teologii moralnej

Część księży jest przyzwyczajona do „łopatologicznej” teologii moralnej i kiedy papież pozostawia naszemu, również kapłańskiemu sumieniu temat do rozwiązania, to może być problem z akceptacją – tak dominikanin o. Józef Puciłowski skomentował spór wokół jednego z punktów papieskiej adhortacji „Amoris laetitia” dotyczącego komunii świętej dla rozwiedzionych żyjących w ponownych związkach.

13:39 / 05-03-2017

Abp Dzięga na Wielki Post: działania szatana to skutek słabnącej wiary

Świat dzisiejszy przeżywa głęboki zamęt – uważa abp Andrzej Dzięga. Metropolita szczecińsko-kamieński napisał list, który jest odczytywany w Kościołach archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej w I Niedzielę Wielkiego Postu. Hieraracha pisze w nim, że „wielu bezbożnych ludzi zachęca nas i prowokuje do odrzucania Boga, pod pozorem zachowania osobistej wolności. Ci bezbożni są bardzo często zaangażowani w sprawy życia politycznego, dysponują też wielkimi środkami finansowymi w wymiarze międzynarodowym, mogą być posadowieni w instytucjach kultury a nawet w życiu naukowym”.

1 2 3 55
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.