Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Szczecińsko-kamieńska

16:07 / 16-11-2017

Szczecin: ostatnie pożegnanie ks. Stanisława Szwajkosza – budowniczego seminarium duchownego

Szczecin pożegnał 16 listopada głównego odpowiedzialnego za budowę seminarium duchownego ks. infułata Stanisława Szwajkosza, który zmarł 12 bm. w wieku 85 lat. Dziś mszy św. pogrzebowej w bazylice archikatedralnej przewodniczył abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński.

11:21 / 01-11-2017

Święci przeszli ulicami Szczecina

Po raz pierwszy w Szczecinie ulicami miasta przeszła „Procesja ze Świętymi”. Uczestnicy nieśli w niej około 60 relikwii świętych i błogosławionych, które znajdują się w metropolii szczecińsko-kamieńskiej. To m.in. relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, św. Andrzeja Boboli, św. Stanisława czy św. Pierwszych Męczenników Polski, które parafianie przywieźli z Sanktuarium w Międzyrzeczu.

13:22 / 30-10-2017

Szczecin: ulicami miasta przejdzie mistyczna ,,Procesja ze Świętymi”

Ulicami Szczecina przejdzie 31 października mistyczna ,,Procesja ze Świętymi”. Uczestnicy poniosą m.in. ok. 100 relikwii świętych patronów, śpiewając Litanię do Wszystkich Świętych. – To co się dzieje wokół nas rodzi potrzebę ukazania tego, co w naszej wierze jest piękne i zachwycające – wyjaśnia ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek. Procesję zorganizowano z powodu zaobserwowania postępującej sekularyzacji Dnia Wszystkich Świętych.

13:32 / 22-10-2017

Szczecin: nowy pomysł na Wigilię Wszystkich Świętych

„Procesja Świętych” to nowy pomysł na organizację Wigilii Wszystkich Świętych w Szczecinie. Obok balów w szkołach, parafiach, w tym roku po raz pierwszy ulicami miasta przejdzie procesja z relikwiami świętych i błogosławionych, które są w niemal każdej szczecińskiej parafii.

10:55 / 21-10-2017

Szczecin: Młodzi modlili się w nocy w katedrze

Kilkaset młodych osób z całej archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej wzięło udział w nocnym czuwaniu w szczecińskiej katedrze. Spotkanie rozpoczęło się o 21. Były świadectwa, katecheza, adoracja, spowiedź, chleb ze smalcem, ogórek czy tańce lednickie. O pierwszej w nocy młodzi uczestniczyli w Mszy Świętej, którą koncelebrowali nowi kapłani Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

16:23 / 18-10-2017

Dar archidiecezji na objawienia fatimskie

Metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga wraz z biskupem pomocniczym Henrykiem Wejmanem i biskupem seniorem Marianem Błażejem Kruszyłowiczem poświęcili w środę nową figurę Matki Bożej Fatimskiej.To wotum archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej na 100-lecie objawień fatimskich od wiernych i księży Kościoła nad Odrą i Bałtykiem.

16:43 / 17-10-2017

Szczecin: Kościół Katolicki na Pomorzu Zachodnim – trwa konferencja naukowa

„Kościół Katolicki na Pomorzu Zachodnim w latach 1972–1978” – to tytuł dwudniowej konferencji naukowej, która rozpoczęła się we wtorek na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Przypomniano podczas niej postać pierwszego biskupa diecezji – bp. Jerzego Strobę.

16:32 / 16-10-2017

Szczecin: młodzi pamiętają o Janie Pawle II

Młodzież Szczecina uczci w poniedziałek 39. rocznicę wyboru Karola Wojtyłę na papieża. Wraz ze swoim kapłanem spotkają się na Jasnych Błoniach przed pomnikiem św. Jana Pawła II.

08:58 / 15-10-2017

Szczecin: Dzień Dziecka Utraconego

Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji Rodziców po stracie Dzieci przy Pomnikach Dzieci Utraconych rozpocznie się w niedzielę o 15.00 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie, a także cmentarzach w Stargardzie, Policach i Barlinku.

08:08 / 14-10-2017

Fatima i pallotyni, czyli dwie rocznice w Szczecinie

Metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga koncelebrował mszę św. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. W ten sposób zamknął w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej Rok Maryjny, który został ogłoszony z okazji 100. rocznicy objawień w Fatimie, 300. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i 140. rocznicy objawień w Gietrzwałdzie.

1 2 3 62
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.