Szczecińsko-kamieńska

17 lutego 2019 | 20:00

Kościół na Pomorzu Zachodnim pomaga Kenii

Już około 350 dzieci jest objętych programem adopcji na odległość w Kenii. To projekt, w którym każdy po wpłacie m.in. 100 dolarów zapewnia roczną edukację, wyżywienie i nocleg w internacie dla jednego dziecka. Na pomoc w edukacji liczy także starsza młodzież.

03 lutego 2019 | 14:33

Ostatnie grupy Polaków wróciły z Panamy

Czternastoosobowa reprezentacja archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej wróciła w sobotę pociągiem z Warszawy. To ostatnia grupa polskich pielgrzymów, która przyleciała z Panamy, gdzie wzięła udział w Światowych Dniach Młodzieży.

30 stycznia 2019 | 15:03

Kolejna misja ze Szczecina do Afryki

Grupa katechetów z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej udała się z trzecią misją do Kenii. Nauczyciele wezmą udział w odsłonięciu pamiątkowej tablicy na budynku szkoły w Kipsing. Przekażą też pieniądze zebrane w archidiecezji przeznaczone m.in. na stypendia dla uczniów. W Kenii w placówkach, w których uczą się ubogie dzieci, posługują siostry felicjanki. Z nimi również spotka się reprezentacja z Pomorza Zachodniego.

20 stycznia 2019 | 19:21

Dzień skupienia z siostrą Borkowską

Kiedyś mówiła o sobie „siekiera”, bo nie szczędziła ostrych słów pod adresem niektórych księży. W weekend poprowadziła Dzień Skupienia dla kleryków w szczecińskim Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym. Wygłosiła konferencje o Trójcy Świętej, modlitwie i roli liturgii w naszym życiu.

20 stycznia 2019 | 14:06

Modlitwy o jedność chrześcijan w Szczecinie

W kościołach katolickich, cerkwi prawosławnej i kościele ewangelicko-augsburskim odbywają się w Szczecinie modlitwy w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku pod hasłem: „Dąż do sprawiedliwości”. “Dynamika samych spotkań zmienia się i choć nie ma palących problemów w relacjach między Kościołami, to na dialog bardziej rzutuje to, co się dzieje wewnątrz Kościołów” – przyznaje rektor Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie.

15 stycznia 2019 | 11:37

Abp Dzięga odprawił Mszę w intencji zmarłego prezydenta Gdańska

– Nawet jeśli w Polsce były zabójstwa osób publicznych, to nigdy nie było dla nich społecznej akceptacji – mówił w homilii w poniedziałek wieczorem abp Andrzej Dzięga. Metropolita szczecińsko-kamieński przewodniczył Mszy św. za duszę śp. Pawła Adamowicza w szczecińskiej katedrze. Prezydent Gdańska zmarł po południu w wyniku odniesionych ran po ataku nożownika. Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

14 stycznia 2019 | 17:57

Młodzi z Pomorza Zachodniego już w drodze na ŚDM

Czternaście osób z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej wyjechało w poniedziałek rano pociągiem do Warszawy. To reprezentacja Kościoła z Pomorza Zachodniego na Światowe Dni Młodzieży, które 22 stycznia rozpoczną się w Panamie. We wtorek młodzież z księżmi i siostrami zakonnymi wyleci bezpośrednim lotem do Panamy, by tam spotkać się z papieżem Franciszkiem.

06 stycznia 2019 | 20:05

Trzej Królowie na ulicach Szczecina

Blisko pięć tysięcy osób uczestniczyło w Orszaku Trzech Króli w Szczecinie. Dziś uroczystość Objawienia Pańskiego i katolicy, uczestnicząc w orszakach, nawiązują do pokłonu mędrców ze Wschodu, którzy przybyli z darami do narodzonego Jezusa. Uczestnicy wyruszyli w południe. Było wspólne śpiewanie kolęd, ale też trzej królowie, którzy przynieśli dary.

06 stycznia 2019 | 16:10

Betlejem w Szczecinie – koncert kolęd

Ponad 30 gwiazd polskiej i zagranicznej estrady pojawi się w niedzielę na scenie w szczecińskiej hali. W koncercie “Betlejem w Szczecinie” będzie można zobaczyć i usłyszeć m.in. Mate.O, Józefa Brodę, Kayah, Kamila Bednarka, Antoninę Krzysztoń czy Dawida Kwiatkowskiego.

25 grudnia 2018 | 13:16

Świąteczne życzenia abp. Andrzeja Dzięgi: ochrona życia i rodziny.

Gdy wprowadzimy więcej Bożych spraw w nasze życie, sami też będziemy bardziej ludzcy i świat będzie bardziej sprawiedliwy, bardziej uładzony – mówi abp Andrzej Dzięga. Metropolita szczecińsko-kamieński złożył życzenia wszystkim mieszkańcom Pomorza Zachodniego.

1 2 3 74
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.