Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Szczecińsko-kamieńska

14:18 / 31-01-2017

Szczecin: katecheci z Pomorza Zachodniego polecą do Kenii

Czternastu katechetów z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej wyleci w lutym do Kenii, by przyjrzeć się posłudze felicjanek, które opiekują się ubogimi dziećmi i pomagają im w edukacji. Do tej pory w ramach programu „Adopcja dziecka na odległość” kilkadziesiąt zachodniopomorskich szkół pomogło około 40 dzieci w Kenii. Inicjatorem akcji jest ks. dr Paweł Płaczek, dyrektor Wydziału Wychowania Katolickiego […]

14:37 / 30-12-2016

Uroczystości pogrzebowe polskiego kierowcy, który zginął w Berlinie

– Chciejmy świadczyć innym dobro, tylko w ten sposób zachowamy pamięć o drogim naszemu sercu śp. Łukaszu – mówił bp Henryk Wejman w homilii podczas Mszy pogrzebowej Łukasza Urbana, polskiego kierowcy zamordowanego w Berlinie 19 grudnia br.

09:18 / 18-12-2016

Abp Dzięga: politycy, którzy rozpoczęli kłótnię, powinni ją zakończyć

"Ci sami politycy, którzy tę kłótnię w Polsce rozpoczęli, powinni ją też zakończyć" – napisał abp Andrzej Dzięga. Słowo metropolity szczecińsko-kamieńskiego do kapłanów i wiernych Kościoła nad Odrą i Bałtykiem jest odczytywane w kościołach archidiecezji.

14:08 / 10-12-2016

Jezuita po 30 latach na Bliskim Wschodzie: wierzę, że wróci dawna Syria

Polityka, a nie religia to główne źródło konfliktu na Bliskim Wschodzie – uważa o. dr Zygmunt Kwiatkowski. Jezuita, który 30 lat spędził w Syrii, Libanie i Egipcie wygłosił w sobotę w Szczecinie wykład "Życie między pustyniami".

16:42 / 03-12-2016

Z Nowogardu na brazylijską misję

14 miesięcy spędzi w Brazylii Tomasz Kwiatkowski. 32-latek z Nowogardu należy do wspólnoty
Domy Serca, której charyzmat opiera się na trzech filarach życiu we wspólnocie, modlitwie i niesieniu pomocy potrzebującym.

11:59 / 20-11-2016

Abp Dzięga: Pod Aktem Przyjęcia Chrystusa może podpisać się każdy

Pod Aktem Przyjęcia Chrystusa może podpisać się każdy – powiedział abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński w Radiu Szczecin. był Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana miał miejsce 19 listopada.

10:30 / 15-11-2016

Ruszyła kolejna edycja „Paczki dla Rodaka i Bohatera na Kresach”

Do 12 grudnia można wesprzeć akcję „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”, którą Fundacja Polskich Wartości organizuje wraz z Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej na rzecz Polaków na Wileńszczyźnie, tak aby godnie spędzili święta Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym. Akcja zadedykowana jest pochodzącym z Kresów żołnierzom Armii Krajowej ze Szczecina.

15:35 / 14-11-2016

Archidiecezja szczecińsko-kamieńska: spotkania motywacyjne dla katechetów

„Motywacja nauczyciela drogą do motywacji i sukcesu ucznia” – to temat warsztatów dla katechetów, które trwają na terenie archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Spotkania dla 700 nauczycieli religii odbywają się m.in. w Chojnie, Choszcznie, Gryficach, Myśliborzu, Nowogardzie, Stargardzie czy Świnoujściu. Prowadzą je psychoterapeutka i doradca metodyczny, którzy są jednocześnie nauczycielkami.

14:26 / 11-11-2016

Abp Dzięga: potrzeba przyjąć Jezusa, by był naszym królem

Ojczyzna to jest dom, naród to jest rodzina. Poglądy mogą być różne, ale świadomość, że jesteśmy z jednego domu i za ten dom wspólnie odpowiadamy to jest droga wspólna – mówił metropolita szczecińsko-kamieński. Abp Andrzej Dzięga przewodniczył Mszy św. za ojczyznę w bazylice archikatedralnej w Szczecinie. Mówił do zebranych, że potrzeba, abyśmy przyjęli Jezusa, by był naszym królem i byśmy poddali się Jego woli.

13:59 / 06-11-2016

Znajdzrekolekcje.pl – wszystkie rekolekcje na jednym portalu

Dzięki nowemu portalowi internetowemu Znajdzrekolekcje.pl, wierni zainteresowani pogłębieniem swojej wiary, bez problemu będą mogli znaleźć dom pielgrzyma czy inne miejsce na dni skupienia. Na stronie można też wybrać konkretne rekolekcje, które zostały pogrupowane tematycznie.

1 2 3 54
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.