Szczecin: akcje ewangelizacyjne w sieci

pk, Szczecin, 2016-01-04

Coraz popularniejszym miejscem głoszenia Ewangelii jest internet. Taki też sposób docierania do młodych wybrał ks. Piotr Śliżewski. Kapłan przyjął święcenia kapłańskie z rąk metropolity szczecińsko-kamieńskiego w listopadzie ubiegłego roku, a od blisko trzech lat prowadzi portal ewangelizuj.pl, jest także pomysłodawcą sklepu z gadżetami chrześcijańskimi.

W tworzeniu portalu pomagają mu mama, która jest wieloletnią katechetką zaangażowaną w Ruch Światło-Życie, a także członkowie wspólnot Ruchu Światło-Życie, Drogi Neokatechumenalnej, Odnowy w Duchu Świętym, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i innych.

Na portalu obok komentarzy do ewangelii, są też m.in. filmy wideo czy quiz biblijny.

- Widać, że młodzież jest w sieci, szczególnie widać to na portalach społecznościowych - przyznaje ks. Piotr Śliżewski. - Spędzają tam dużo czasu, więc skoro są już tam zalogowani, to również mogą skorzystać z treści związanych z Panem Bogiem.

Kapłan przyznaje jednak, że ważniejszy od internetowego jest kontakt osobisty. - Zdecydowanie akcentowałbym kontakt osobisty i zawsze odsyłam do duszpasterzy, bo ludzie pytają na Facebooku o różne sprawy związane z ich życiem. Przeważnie odsyłam, bo mówię, że nie jestem w stanie krótko przez portal odpowiedzieć na ich zawiłe pytania. Musi być ktoś obok nich - uważa ks. Śliżewski.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook