Archidiecezja szczecińsko-kamieńska: dziewięć miast przyjmie pielgrzymów przed ŚDM

pk, Szczecin, 2016-02-21

Dziewięć miast z terenu archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej przyjmie pielgrzymów z całego świata na tydzień przed Światowymi Dniami Młodzieży. Do Szczecina, Stargardu, Świnoujścia i innych miast może przyjechać 6 tys. osób. Do tej pory przyjazd zadeklarowała połowa tej liczby.

Zorganizowane grupy przyjadą z różnych miast Europy, ale także z Kanady, Meksyku, Brazylii czy Kolumbii. Ci, którzy chcą przyjąć pielgrzymów, mogą zgłaszać się w parafiach.

- Z tym, pewnie jak w życiu, jest różnie - przyznaje ks. Grzegorz Adamski z parafii pw. św. Rodziny w Szczecinie. - Są parafianie, którzy sami się zgłaszają i mówią, że chętnie przyjmą pielgrzymów. Są też tacy, w których jest opór. W naszej parafii nie mieliśmy problemów, żeby przyjąć 70 osób na nocleg – dodaje.

Diecezjalny koordynator Światowych Dni Młodzieży ks. Marcin Szczodry podkreśla, że ludzie są otwarci i ma nadzieję, że mobilizacja będzie rosła bliżej samego wydarzenia, a wtedy ludzie otworzą swoje domy.

Młodzież z całego świata odwiedzi polskie diecezje kilka dni przed Światowymi Dniami Młodzieży. W archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej między 20 a 24 lipca pielgrzymi poznają miasta regionu i będą wspólnie się modlić.

Światowe Dni Młodzieży rozpoczną się 26 lipca i potrwają pięć dni. W Krakowie na spotkaniu z papieżem Franciszkiem spodziewanych jest nawet 2-2,5 mln pielgrzymów.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook