Abp Dzięga: wszystko będzie miało sens, jeśli w centrum będzie Zmartwychwstały

pk, Szczecin, 2016-03-27

Niech Zwycięzca Śmierci oświeca Boskim blaskiem wszystkie wyzwania codzienności, abyśmy dochowali wierności łasce chrztu świętego - pisze w liście do wiernych archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej abp Andrzej Dzięga. Hierarcha przekazał wiernym życzenia z okazji Świąt wielkanocnych.

Przypominając, że obchodzony w tym roku jubileusz 1050. rocznicy Chrztu Polski powinien być dziękczynieniem za łaskę wiary narodu, arcybiskup szczecińsko-kamieński życzył wiernym, aby Zwycięzca Śmierci oświecał Boskim blaskiem wszystkie wyzwania codzienności, aby dochować wierności chrztu świętego.

- Zmartwychwstał Pan prawdziwie, Alleluja! Jest to nasze wyznanie wiary - stwierdził abp Dzięga. - My uczniowie Jezusa Chrystusa otwierając serca przepełnione miłością Bożą: żyjącą i zmartwychwstałą, idziemy z tą prawdą o miłości do dzisiejszego świata, bo miłość żyje i nigdy nie umiera - wskazał hierarcha.

Zdaniem abp. Dzięgi świat ciągle dziś szuka dróg miłości. - Świat powstał z Bożej miłości i człowiek powstał z Bożej miłości. Tylko wtedy, gdy świat będzie poddany Bożemu ładowi, i gdy człowiek będzie żył według Bożego prawa, również świat będzie przeniknięty miłością - ocenił metropolita szczecińsko-kamieński.

Wiele osób mówi dziś z troską o sprawach tego świata – wspomniał abp Dzięga. - O drzewach, o zwierzętach, o ptakach, o powietrzu, atmosferze, naszej glebie i o całej planecie. To wszystko może mieć głęboki sens, jeśli w centrum tego mówienia będzie Bóg. Jedyny, Prawdziwy, który jest Miłością, Ładem, Życiem i Pięknem. To wszystko będzie naprawdę sensowne, jeśli w centrum będzie Jezus Chrystus Zmartwychwstały - ocenił ordynariusz.

Hierarcha nawiązał także do Światowych Dni Młodzieży. - Niech Łaski Roku Świętego Miłosierdzia umacniają serca i pomnażają ufność we wszystkich rodzinach, a szczególnie w domach otwartych na uczestników Światowych Dni Młodzieży. Dziękując za Waszą życzliwość we współorganizacji ŚDM w parafiach i wspólnotach powierzam wszystkich Matce Bożej - napisał arcybiskup.

- Trwając w przygotowaniu do obchodów 100. rocznicy Objawień Fatimskich poświęcam Was Niepokalanemu Sercu Matki Bożej i otaczam swoją modlitwą. Niech Matka Boża Fatimska uprasza pokój dla świata, naszych rodzin i każdego z nas - zakończył metropolita szczecińsko-kamieński.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook