Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Tarnowska

12:10 / 10-12-2017

Tarnów: studnie w Afryce dzieki zbiórkom makulatury

Szkoły, przedszkola, zakłady pracy przekazują makulaturę, dzięki której powstaną studnie w Afryce. Do stycznia osoby i instytucje, które chcą przekazać stare książki, zeszyty, gazety czy kartony mogą się kontaktować z Wydziałem Misyjnym Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

11:45 / 03-12-2017

Diecezja tarnowska dumna ze swego biskupa-misjonarza

Diecezja tarnowska modli się za nowego biskupa diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej. Decyzją papieża Franciszka został nim ks. Mirosław Gucwa. Pracuje on w tym kraju od roku 1992, a od 2006 był wikariuszem generalnym diecezji Bouar. Jest pierwszym tarnowskim misjonarzem, który został biskupem w Afryce.

22:16 / 30-11-2017

Tarnów: w drogę z nowo powstałym biurem pielgrzymkowym ITER

Biskup tarnowski Andrzej Jeż pobłogosławił i otworzył biuro Diecezjalnego Duszpasterstwa Pielgrzymkowo-Turystycznego ITER. Powstało ono przy ul. Urszulańskiej 9 w Tarnowie.

09:44 / 28-11-2017

Chorał na Jamnej – od roku w sanktuarium trwa modlitwa Kościoła

Mija rok, odkąd w Sanktuarium Matki Bożej Niezawodnej Nadziei na Jamnej rozbrzmiewa regularnie – co tydzień lub częściej – chorał gregoriański. Jego melodie wznoszą się do nieba podczas Mszy Świętych w rycie tradycyjnym (tzw. trydenckim), odprawianych w jamneńskim kościele w niedziele i święta o godz. 16.

18:25 / 27-11-2017

Tarnów: 21 kwietnia początek V Synodu Diecezji Tarnowskiej

Znana jest data rozpoczęcia V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Uroczysta inauguracja odbędzie się w sobotę 21 kwietnia 2018 r. To wigilia Niedzieli Chrystusa Dobrego Pasterza. Tak zdecydował biskup tarnowski Andrzej Jeż, który ogłosił datę podczas spotkania Rady Kapłańskiej w Wyższym Seminarium Duchownym. Od prawie roku w diecezji działa Komisja Przygotowawcza.

13:50 / 26-11-2017

Tarnów: bp Jeż wręczył medale zasłużonym działaczom katolickim

Od wielu lat służą Kościołowi tarnowskiemu, angażują się w życie parafii, pamiętają o potrzebujących. Właśnie takie osoby wyróżnił dziś biskup tarnowski Andrzej Jeż, wręczając medale „Dei Regno Servire” (Służyć Królestwu Bożemu).

11:50 / 25-11-2017

Gianluca Libertucci: organista nie powinien robić z siebie gwiazdy

Do Tarnowa przyjechał Gianluca Libertucci, organista Bazyliki św. Piotra w Watykanie. Jest on gościem Tarnowskich Dni Cecyliańskich. W ocenie artysty, wyzwaniem dla organistów obok solidnej edukacji jest także świadomość ich służebnej roli. „Organista nie powinien robić z siebie gwiazdy” – podkreśla Libertucci.

12:43 / 20-11-2017

W Zabawie modlono się za ofiary wypadków drogowych i ich rodziny

Znicz z ponad 3 tys. lampek zapłonął w Zabawie przy pomniku „Przejście”. To znak pamięci o osobach, które w ubiegłym roku zginęły na drogach. W obchodach Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych uczestniczyły m.in. rodziny, które w wypadkach straciły najbliższych

15:20 / 18-11-2017

Bp Jeż na Światowy Dzień Ubogich: pokonujmy ubóstwo duchowe

Dziś trzeba pokonywać zwłaszcza ubóstwo duchowe – podkreśla biskup tarnowski Andrzej Jeż w liście pasterskim z okazji I Światowego Dnia Ubogich. Jak dodaje ordynariusz diecezji, w Polsce, dzięki rozwojowi gospodarczemu oraz różnym formom wsparcia, stopniowo zanika zjawisko ubóstwa. Dlatego też, bp Jeż zwraca uwagę na przeniesienie akcentu z troski o pomoc materialną na pokonywanie ubóstwa duchowego.

21:53 / 15-11-2017

Tarnów: Sąd Diecezjalny ma nową siedzibę

Sądu Diecezjalny w Tarnowie ma nową siedzibę. Teraz mieści się on na terenie Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Piłsudskiego 6. Na wokandzie jest aktualnie ok. 800 spraw o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Rocznie wpływa ok. 200 skarg procesowych.

1 2 3 127
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.