Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Tarnowska

18:50 / 20-02-2017

Afrykański szpital przekazany siostrom komboniankom

W Bagandou w Republice Środkowoafrykańskej nastąpiło przekazanie kierowania szpitalem, zbudowanym i finansowanym przez diecezję tarnowską, w ręce sióstr kombonianek. Funkcjonujący przez ponad 10 lat szpital pozostawał w rękach dyrektorów świeckich, przybyłych z Polski – Zofii Kaciczak, Elżbiecie Wryk i Izabeli Cywie.

11:54 / 17-02-2017

Tarnów: dzień otwartych drzwi u sióstr józefitek

Zgromadzenie Sióstr św. Józefa przeżywa Rok Powołaniowy. Jedną z inicjatyw jest dzień otwartych drzwi. Zostanie on zorganizowany w domach zakonnych w całej Polsce i na świecie. W Tarnowie taka okazja będzie już 21 lutego.

19:21 / 11-02-2017

Tarnów: bp Andrzej Jeż poprosił chorych, by modlili się w intencji Synodu

Biskup tarnowski Andrzej Jeż poprosił chorych, by modlili się w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Z okazji Światowego Dnia Chorego, ordynariusz diecezji tarnowskiej odwiedził podopiecznych Placówki Pielęgnacyjno-Opiekuńczej przy ul. Starodąbrowskiej w Tarnowie, prowadzonej przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

13:59 / 11-02-2017

Tarnów: 3 tys. osób na Forum Formacyjnym o mocy uzdrowienia

Prawie trzy tysiące osób bierze udział w Forum Formacyjnym w Tarnowie. Jest ono poświęcone mocy uzdrowienia. Przyjechali na nie wierni m.in. z Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Rzeszowa czy nawet ze Słowacji i przede wszystkim z całej diecezji tarnowskiej. Jedni chcą wzmocnić wiarę, drudzy proszą Boga o uzdrowienie duszy i ciała.

20:24 / 06-02-2017

Kościół tarnowski modlił się za bp. Leszkiewicza z okazji 1. rocznicy sakry

„Kochając ludzi i Kościół trzeba być jednoznacznym w swoich działaniach, słowach, wierności Ewangelii i Chrystusowi” – powiedział biskup tarnowski Andrzej Jeż, przewodnicząc Mszy św. z okazji pierwszej rocznicy przyjęcia sakry przez biskupa Leszka Leszkiewicza. W bazylice katedralnej modlili się duchowni, siostry zakonne, diakoni, alumni oraz mieszkańcy Tarnowa i okolic.

15:52 / 02-02-2017

Bp Jeż: klasztory i domy zakonne generują duchowe światło dla świata

„Klasztory i domy zakonne można porównać do elektrowni, która zwykle nie jest miejscem tłumnie odwiedzanym przez ludzi. Ale to właśnie stamtąd płynie prąd do oświetlenia miast i miejscowości. Klasztory i domy zakonne generują duchowe światło dla świata” – tak biskup tarnowski Andrzej Jeż mówił o roli sióstr i zakonników podczas obchodów Dnia Życia Konsekrowanego. Do Tarnowa przyjechali przedstawiciele zgromadzeń z całej diecezji.

14:32 / 28-01-2017

Bp Leszkiewicz poświęci ochronkę dla dzieci w Boliwii

„To miało być radosne święto, będzie żałoba” – mówi biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej Leszek Leszkiewicz, który wybiera się do Boliwii, by poświęcić ochronkę dla dzieci. To właśnie tam kilka dni temu zginęła Helena Kmieć, misyjna wolontariuszka z Polski.

16:05 / 27-01-2017

Puchar dla kleryków za ilość oddanej krwi

Klerycy tarnowskiego seminarium oddali najwięcej krwi w Polsce spośród uczelni i szkół wyższych w ramach trzynastego turnieju „Młoda krew ratuje życie”. Alumni dostali puchar i dyplom od PCK. Pierwsze miejsce zajęli także w etapie okręgowym w Małopolsce. W poprzednim roku akademickim oddali ok. 30 litrów krwi. Regularnie krew oddaje ok. 35 kleryków. Diakon Mateusz Kawa, […]

12:45 / 25-01-2017

Tarnów: najnowsze wskaźniki praktyk religijnych w diecezji

W diecezji tarnowskiej 66,9 proc. wiernych uczęszcza na niedzielną Mszę św., zaś 25,3 proc. przyjmuje Komunię św. – takie są najnowsze wskaźniki praktyk religijnych opracowane przez Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Statystyki opracowano na podstawie corocznego liczenia wiernych w kościołach, które odbyło się w niedzielę, 16 października ubiegłego roku.

14:31 / 24-01-2017

Tarnów: chora Maja twarzą kampanii 1 proc. dla Caritas Diecezji Tarnowskiej

Czteroletnia Maja i tysiące innych chorych czekają na pomoc Caritas Diecezji Tarnowskiej. Będzie ona możliwa dzięki funduszom przekazanym przez ofiarodawców w ramach 1% podatku.

1 2 3 117
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.