Tarnowska

09:57 / 14-02-2018

Biskup tarnowski Andrzej Jeż w Kamerunie

Biskup tarnowski Andrzej Jeż i arcybiskup Bertoua, Joseph Atanga poświęcili szkołę dla dzieci głuchoniemych i niepełnosprawnych w Bertoua w Kamerunie. To placówka edukacyjna wybudowana przez tarnowską misjonarkę Ewę Gawin, dzięki funduszom zebranym przez kolędników misyjnych diecezji tarnowskiej. W szkole uczy się jest ponad 140 uczniów, 32 z nich korzysta z internatu.

10:20 / 13-02-2018

Tarnów: #SmakiWielkopostne, czyli internetowe rekolekcje młodych dla młodych

Młodzi będą mówić rówieśnikom o Bogu i ich przeżywaniu wiarę. Przez cały Wielki Post w internecie będą zamieszczane krótkie filmiki przygotowywane przez młodzież z ruchów, stowarzyszeń i duszpasterstw diecezji tarnowskiej. Rekolekcje rozpoczną się w Środę Popielcową.

20:28 / 11-02-2018

RŚA: „Złóżcie broń” – polski biskup podczas sakry zaapelował o pokój

„Złóżcie broń, pojednajcie się ze sobą i z ludźmi, którym czynicie zło” – zaapelował nowy biskup Bouar Mirosław Gucwa do ludzi, którzy ciągle poniżają godność mieszkańców Republiki Środkowoafrykańskiej. W dniu sakry biskupiej misjonarz odniósł się w ten sposób do sytuacji, jaka panuje w tym kraju.

12:03 / 11-02-2018

Tarnowski misjonarz ks. Mirosław Gucwa przyjął sakrę biskupią

Uroczystość z udziałem m.in. delegacji z diecezji tarnowskiej odbyła się w katedrze w Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej. Konsekratorami byli nuncjusz apostolski w Republice Środkowoafrykańskiej Santiago De Wit Guzmán, arcybiskup Bangui,kardynał Dieudonné Nzapalainga, a także biskup tarnowski Andrzej Jeż.

22:32 / 10-02-2018

Yolé: seminarzyści dziękują za misjonarzy

Seminarzysta Georges z małego seminarium w Yolé ( Republika Środkowoafrykańska) podziękował za tarnowskich misjonarzy. Te słowa w imieniu całej wspólnoty skierował do biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, który modlił się z młodzieżą. Placówka powstała z myślą o chłopcach, którzy chcieliby podjąć formację w wyższym seminarium duchownym w perspektywie przygotowania do kapłaństwa. Została ona założona w 1997 roku, a jej dyrektorem został wówczas ks. Mirosław Gucwa.

13:21 / 10-02-2018

Bouar: w niedzielę sakra biskupa nominata Mirosława Gucwy

„Dla mnie żyć to Chrystus” – takie będzie hasło posługiwania nowego biskupa diecezji Bouar. W niedzielę, 11 lutego w Republice Środkowoafrykańskiej odbędą się święcenia biskupie ks. Mirosława Gucwy. Kapłan diecezji tarnowskiej od 1992 roku głosi Ewangelię w diecezji Bouar i jest zaangażowany w przywrócenie pokoju w tej części świata.

09:11 / 10-02-2018

Diecezja Bouar przygotowuje się do święceń biskupich tarnowskiego misjonarza

Biskup nominat Mirosław Gucwa staje się ojcem dla Was wszystkich – powiedział na afrykańskiej ziemi, biskup tarnowski Andrzej Jeż. Ordynariusz diecezji tarnowskiej jest już na terenie diecezji Bouar. Święcenia biskupie tarnowskiego misjonarza odbędą się w niedzielę.

18:40 / 07-02-2018

RŚA: kard. Nzapalainga z uznaniem o pracy tarnowskich misjonarzy

Arcybiskup Bangi kard. Dieudonné Nzapalainga docenia pracę tarnowskich misjonarzy. Jak podkreślił podczas spotkania z biskupem tarnowskim Andrzejem Jeżem, ich posługa jest zawsze blisko ludzi, których chcą poznać. Rozmowa dotyczyła również założenia nowej parafii przez księży tarnowskich.

08:09 / 06-02-2018

RŚA: polski biskup odwiedził wioskę Pigmejów

Przebywający w Republice Środkowoafrykańskiej biskup tarnowski Andrzej Jeż odwiedził Pigmejów z plemienia Aka. Wioskę Nguma zamieszkuje około 400 mieszkańców. Codzienność Pigmejów to las. Noce spędzają w prymitywnych szałasach.

07:20 / 06-02-2018

W Bagandou konsekrowano kościół pw. św. Piotra

Bp Guerrino Perin konsekrował kościół pw. św. Piotra w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej. Uroczystość zgromadziła ok. 1500 wiernych. Uczestniczył w niej także biskup Andrzej Jeż i tarnowscy misjonarze. Kościół powstał dzięki staraniom tarnowskiego misjonarza ks. Mieczysława Pająka.

1 2 3 131
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.