Tarnowska

17:28 / 23-09-2018

40-lecie sakry biskupiej i 60 lat kapłaństwa Adama Dyczkowskiego

Bp senior Adam Dyczkowski przewodniczył 23 września Eucharystii w swych rodzinnych Kętach na Podeskidziu z okazji jubileuszu 40 lat posługi biskupiej i 60. rocznicy święceń kapłańskich. Kęczanie dziękowali także za koronację łaskami słynącego wizerunku Matki Bożej Pocieszenia, który 30 lat temu został przyozdobiony koronami.

15:54 / 18-09-2018

Abp Depo do rodzin: chciejmy uczyć się na nowo myślenia naszą wiarą

„Chciejmy dzisiaj uczyć się na nowo myślenia naszą wiarą a nie bierzmy wzoru z tego świata” – powiedział metropolita częstochowski abp Wacław Depo podczas Wielkiego Odpustu ku czci Matki Bożej Bolesnej w Limanowej.

13:08 / 16-09-2018

Bp Jeż zachęcił rodziny, by chroniły skarb wiary, nadziei i miłości

„Pragniemy, aby rodziny były miejscem twierdzy, która chroni nas przez złem świata, a z drugiej strony, aby były twierdzami, które chronią skarb naszej wiary, nadziei i miłości, skarb naszych rodzin” – powiedział biskup tarnowski Andrzej Jeż podczas odpustu ku czci Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Kaznodzieja podkreślił, że dziś potrzeba, aby nasze domy stawały się przestrzenią wolności i miłości.

17:24 / 15-09-2018

Dębica: kard. Tagle spotkał się z młodzieżą diecezji tarnowskiej

Czy znacie kogoś, kto myślał o samobójstwie? – pytał młodych kard. Luis Antonio Tagle. Gość z Filipin spotkał się w Dębicy z młodzieżą diecezji tarnowskiej. „Mapa Serca. Młodzi ludzie, wiara i rozeznanie powołania” – takie jest hasło Synaju. Młodzi też mogli zadawać pytania kardynałowi.

14:53 / 15-09-2018

Bp Jeż: możemy się wiele nauczyć od Kościoła na Filipinach

„Kardynał Luis Antonio Tagle pokazał nam głęboką wiarę Filipińczyków. Wyznawanie wiary w miejscach publicznych jest czymś normalnym” – mówi biskup tarnowski Andrzej Jeż, który zaprosił kardynała na rekolekcje dla kapłanów z okazji V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Uczestniczyło w nich ponad pół tysiąca duchownych.

12:53 / 15-09-2018

Tarnów: Media o mediach z okazji synodu i Dnia Środków Społecznego Przekazu

Jakie media diecezjalne są w Kościele tarnowskim, czym się charakteryzują, jak się z nimi skontaktować? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w prasie, radiu i w internecie. Z okazji diecezjalnego synodu i 52. Dnia Środków Społecznego Przekazu w mediach ukazała się specjalna prezentacja. Media w diecezji tarnowskiej piszą też o KAI.

10:28 / 15-09-2018

Kard. Tagle do kapłanów: wewnętrzna wolność da nam prawdziwą radość

Wewnętrzna wolność uczyni z nas misjonarzy pełnych radości – mówił kapłanom kard. Luis Antonio Tagle. Hierarcha z Filipin głosił w Tarnowie rekolekcje dla ponad pół tysiąca duchownych.

09:33 / 13-09-2018

Kard. Tagle do kapłanów: nie zastępujcie Chrystusa

Łatwo jest przygotować ołtarz do Eucharystii, a co z przygotowaniem do niej naszego życia? Pytał kapłanów diecezji tarnowskiej kardynał Luis Antonio Tagle z Filipin. Rekolekcjonista podkreślił także, że Jezus jest obecny podczas sprawowana sakramentów, dlatego kapłani nie muszą i nie powinni Go zastępować.

08:15 / 12-09-2018

Kard. Tagle: nigdy nie zapominajmy o człowieku

„Jesteśmy pouczani przez Jezusa, aby nigdy nie zapomnieć o człowieku, aby nigdy człowieka nie zastępować niczym, nawet tak ważnymi wartościami jak pieniądze, zaszczyty i prestiż” – mówił do kapłanów diecezji tarnowskiej kardynał Luis Antonio Tagle z Filipin. W dwóch turach rekolekcji weźmie udział ponad pół tysiąca kapłanów. Dziś zakończy się pierwsza z nich.

08:04 / 10-09-2018

Kard. Tagle głosi rekolekcje dla kapłanów z Tarnowa

Kard. Luis Antonio Tagle z Filipin głosi w Tarnowie rekolekcje dla kapłanów. W pierwszej turze uczestniczy trzystu kapłanów diecezji tarnowskiej. Kardynała zaprosił biskup tarnowski Andrzej Jeż w związku z trwającym V Synodem Diecezji Tarnowskiej.

1 2 3 141
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.