Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Tarnowska

14:03 / 19-07-2017

We wrześniu premiera polskiej wersji hymnu ŚDM Panama 2019

10 września zostanie zaprezentowana oficjalna polska wersja hymnu ŚDM Panama 2019 pt. „Oto ja służebnica Pańska” – zapowiada w rozmowie z KAI Karolina Błażejczyk z Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. Autorami polskiej aranżacji i teledysku będą młodzi z Okręgowego Duszpasterstwa Młodzieży w Limanowej, autorzy jednego z opracowań hymnu ŚDM Kraków 2016 „Błogosławieni Miłosierni”.

10:54 / 17-07-2017

Ogólnopolskie rekolekcje „Uzdrowienie po aborcji”

Ogólnopolskie rekolekcje „Uzdrowienie po aborcji” odbędą się na początku sierpnia na terenie diecezji tarnowskiej. To propozycja dla kobiet i mężczyzn, którzy bezpośrednio lub pośrednio uczestniczyli w aborcji i odczuwają z tego powodu konsekwencje emocjonalne i duchowe. Uczestnikom zapewnia się dyskrecja, organizatorzy nie podają do publicznej wiadomości nawet miejsca tych rekolekcji. W spotkaniu mogą uczestniczyć także osoby niewierzące.

12:22 / 09-07-2017

Tarnów: Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia dziękują darczyńcom

Studenci Fundacji KEP „Dzieło Nowego Tysiąclecia” odwiedzają dziś tarnowskie parafie. Modlą się podczas Mszy świętych za darczyńców i dziękują za okazane wsparcie. Tak przebiega ostatni dzień wakacyjnego obozu dla ok. siedmiuset osób. Działająca od 17 lat Fundacja KEP „Dzieło Nowego Tysiąclecia” ma aktualnie pod opieką ma blisko 2000 stypendystów.

15:09 / 08-07-2017

Stary Sącz: stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia przy Papieskim Ołtarzu

Studenci z całej Polski, stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zgromadzili się dziś przy Papieskim Ołtarzu w Starym Sączu. To miejsce kanonizacji św. Kingi, której dokonał św. Jan Paweł II.

17:07 / 07-07-2017

Tarnów: władze i stypendyści o przyszlości Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

Władze Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zapytali swoich stypendystów o to, jak widzą przyszłość tej organizacji. Studenci odpoczywający na obozie w Tarnowie dyskutowali na ten temat podczas tzw. „szczytu” stypendystów. Fundacja działa od 17 lat. Aktualnie pod opieką ma prawie 2000 stypendystów,

14:51 / 06-07-2017

Bp Jeż: Kazachstan czeka na misjonarzy

Kazachstan czeka na misjonarzy – mówi biskup tarnowski Andrzej Jeż, który zakończył wizytę duszpasterską w tym kraju. Ordynariusz diecezji tarnowskiej spotkał się z tamtejszymi biskupami, tarnowskimi kapłanami i wiernymi świeckimi. Bardzo często słyszał prośby o kolejnych duchownych i siostry zakonne.

14:43 / 06-07-2017

Studenci z całej Polski u bł. Karoliny

Modlitwa nas jednoczy – mówią stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Przebywający na obozie studenci z całej Polski dziś odwiedzają Wał-Rudę i Zabawę, czyli miejsca związane z bł. Karoliną. To dzień skupienia dla ok. siedmiuset osób.

15:29 / 05-07-2017

Tarnów: 700 studentów rozpoczęło obóz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Około siedmiuset młodych ludzi w żółtych koszulkach zwiedza dziś Tarnów, poznając historię miasta i jego zabytki. Przed południem obóz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” rozpoczęła Msza św. w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Do Tarnowa przyjechali studenci z całej Polski.

08:37 / 04-07-2017

Trzeci dzień Wielkiego Odpustu Tuchowskiego

Mszą świętą o godz. 6.00 pod przewodnictwem o. Stanisława Gruszki CSsR oraz godzinkami do Najświętszej Maryi Panny rozpoczął się kolejny dzień Wielkiego Odpustu Tuchowskiego. W tym dniu do Matki Bożej Tuchowskiej przybyli głównie emeryci i renciści, osoby chore, niepełnosprawne, pracownicy służby zdrowia i instytucji charytatywnych oraz należący do Akcji Katolickiej. Na każdej Mszy tego poniedziałku główny celebrans był zarazem kaznodzieją.

14:53 / 03-07-2017

Tarnów: od jutra letni obóz formacyjny stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Kilkaset osób z całej Polski przyjedzie jutro do Tarnowa, gdzie rozpocznie się obóz dla studentów – stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Będą się modlić, dyskutować, poznawać region, a przede wszystkim życie i przesłanie bł. Karoliny i św. Kingi – stąd hasło spotkania „K2 Szczyt Świętości”.

1 2 3 123
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.