Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Depesze KAI:

Tarnowska

12:28 / 26-03-2017

Kapelan więzienny: ważne jest, aby więźniowie wiedzieli, że Bóg może im przebaczyć

Ważne jest, aby więźniowie mieli świadomość, że nawet na ostatnim etapie życia mogą się nawrócić, a Chrystus w każdej chwili może im przebaczyć – mówi ks. Leszek Stręk, kapelan więzienny w Zakładzie Karnym w Tarnowie. 26 marca przypada Dzień Modlitw za Więźniów, obchodzony w liturgiczne wspomnienie Dobrego Łotra, który jest symbolem miłosierdzia i pokazuje, że nawet w ostatniej chwili życia można powrócić do Boga.

16:46 / 18-03-2017

Bp Jeż do kapłanów: dziś trzeba wyjść naprzeciw ludzkim potrzebom

Biskup tarnowski Andrzej Jeż apelował do kapłanów, by wychodzili naprzeciw ludzkim potrzebom i byli dla parafian jak dobry ojciec. Do sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu przybyło dziś ponad siedmiuset duchownych. Podczas uroczystości modlono się także w intencji biskupa Władysława Bobowskiego z okazji 60-lecia kapłaństwa i 85. rocznicy urodzin. Księża składając ofiary, pomogą rodzinom w trudnych sytuacjach życiowych.

18:38 / 17-03-2017

Tarnów: album o ambonach dedykowany biskupowi Bobowskiemu

Był tort, życzenia i album. W tarnowskim seminarium uroczyście obchodzono 85. rocznicę urodzin i 60. rocznicę kapłaństwa bpa Władysława Bobowskiego. Jubilatowi zadedykowano także album „Idźcie i głoście. Ambony Diecezji Tarnowskiej”.

11:30 / 17-03-2017

600 prac w konkursie o bł. Karolinie Kózkównie

Bł. Karolina wynosząca z ruin miasta małe dziecko, czy dziewica i męczennica we współczesnym stroju młodzieżowym – m.in. tak widzą dziś tę postać dzieci, młodzież i dorośli. Prawie 600 prac napłynęło na Ogólnopolski Konkurs Poetycko–Plastyczny „Błogosławiona Karolino świeć nam przykładem”. W Publicznym Gimnazjum w Woli Radłowskiej odbył się finał konkursu. Laureatów jest ponad stu.

09:11 / 12-03-2017

Tarnów: ok. 130 osób na szkoleniach medialnych dla liderów parafialnych

Ok. 130 osób wzięło udział w warsztatach medialnych w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. W tym gronie byli członkowie ruchów i stowarzyszeń, a także księża i siostry zakonne. „Robicie fantastyczne rzeczy, ale kto o tym wie”? – pytał ks. dr hab. Józef Kloch, prof. UKSW.

21:13 / 09-03-2017

Tarnów: szkolenia medialne dla liderów parafialnych – wśród prowadzących dziennikarze KAI

Ok. 130 osób zapisało się na warsztaty medialne w Tarnowie. W tym gronie są liderzy ruchów i stowarzyszeń katolickich. Na temat wykorzystywania mediów społecznościowych do promowania Kościoła mówić będzie Dorota Abdelmoula z KAI, a Ewa Biedroń, diecezjalna korespondentka KAI z Tarnowa poprowadzi w jednej z grup, warsztaty na temat pisania informacji.

14:25 / 08-03-2017

Tarnów: ponad 2 mln zł dotacji na remont cmentarza żydowskiego

Będzie remont ogrodzenia, budowa alejek i ich oświetlenie, a także renowacje zabytkowych macew. Cmentarz Żydowski w Tarnowie odzyska dawny blask. W Ratuszu podpisano umowę na dofinansowanie prac.

15:11 / 03-03-2017

Dwie siostry kombonianki otwierają szpital w Bagandou

Siostry kombonianki zaczynają prowadzić tarnowski szpital w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskej. Dwie osoby świeckie posłane przez diecezję tarnowską za kilka dni wrócą do kraju. „Oddajemy placówkę w bardzo dobre ręce” – mówi ks. Krzysztof Czermak, wikariusz biskupa tarnowskiego ds. misji, który wrócił z Afryki.

11:24 / 03-03-2017

Tarnów: cukrowe baranki w Wielkanocnym Dziele Caritas

Blisko 50 tys. baranków z cukru trafi do parafii diecezji tarnowskiej w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas. Kościelna organizacja charytatywna przygotowała także 33 tys. świec paschalnych. Nabywając je możemy pomóc ludziom chorym.

15:16 / 28-02-2017

Tarnów: makulatura i kolorowy złom mogą pomóc misjom

Przekazując kolorowy złom i makulaturę, można pomóc misjom. Po sukcesie akcji pod hasłem „Mały bucik dla czarnego brata”, Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej ogłasza kolejne akcje charytatywne – „Makulatura na misyjne studnie” oraz „Kolorowy złom na misyjny dzwon”. Pod tymi hasłami kryją się ogromne możliwości pomocy mieszkańcom krajów misyjnych – uważa ks. Piotr Boraca z Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

1 2 3 118
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.