Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Tarnowska

14:23 / 19-10-2017

Tarnów: bp Andrzej Jeż poświęci Miejsce Pamięci Dzieci Utraconych

To miejsce modlitwy i pamięci o dzieciach utraconych, ale ma ono także działać terapeutycznie. W sobotę, biskup tarnowski Andrzej Jeż poświęci Miejsce Pamięci Dzieci Utraconych na cmentarzu w Tarnowie-Mościciach.

17:06 / 16-10-2017

Tarnów: „Daj nam oczy widzące” – kolejny zbiór kazań ks. prof. Michała Hellera

„Żyjemy w epoce środków masowego przekazu. Trwa walka o widza i słuchacza. Chodzi nie tylko o pieniądze z reklam i głosy w najbliższych wyborach – chodzi o człowieka. Niedzielne kazania są jeszcze ciągle potężnym środkiem masowego przekazu” – podkreśla ks. prof. Michał Heller, we wstępie do najnowszej książki „Daj nam oczy widzące. Kazania krótkie” . To trzeci tom kazań światowej sławy naukowca.

16:44 / 08-10-2017

Bp Jeż: sprzeciwiamy się prawu, które pozwala manipulować istotą ludzką

– Chcemy wyrazić nasz sprzeciw wobec prawa, które pozwala manipulować istotą ludzką. Raz chce tworzyć byty ludzkie, a innym razem istoty ludzkie pozbawiać człowieczeństwa – mówił biskup tarnowski Andrzej Jeż, podczas IX Diecezjalnego Marszu dla Życia i Rodziny. Przeszedł on ulicami Grybowa.

15:44 / 07-10-2017

Diecezja tarnowska: „Różaniec do granic” na flisackich łodziach, w górach i na moście granicznym

Ok. 120 osób modliło się na różańcach, płynąc Dunajcem flisackimi łodziami. Tysiące innych osób odmówiły różaniec w górach, na moście granicznym, w kościołach i kaplicach. Z Polakami modlili się także Słowacy. Modlitwa w ramach „Różańca do Granic” rozbrzmiewała w różnych językach.

15:44 / 30-09-2017

Bp Miziński: zaangażowanie w działalność ruchów katolickich to cenne świadectwo

„Zaangażowanie w działalność ruchów i stowarzyszeń katolickich jest szczególnie cennym świadectwem oraz wysiłkiem na rzecz budowania jedności i przemieniania współczesnego świata w duchu Ewangelii” – powiedział sekretarz Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński podczas Mszy św. w tarnowskiej katedrze. Zainaugurowała ona Diecezjalne Forum Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich pod hasłem „Kościół na wzór Chrystusa”.

14:22 / 24-09-2017

Szczepanów: modlitwa o trzeźwość

Polska potrzebuje nawrócenia – apelował ks. Jacek Miszczak, dyrektor diecezjalnego radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, podczas 36. Diecezjalnej Pielgrzymki w Intencji Trzeźwości w Szczepanowie.

21:34 / 23-09-2017

Bp Andrzej Jeż do młodych: Rówieśnicy – to pole waszej ewangelizacji!

„Rówieśnicy – to pole waszej ewangelizacji!” – mówił biskup tarnowski Andrzej Jeż do młodych diecezji tarnowskiej. Kilka tysięcy osób zgromadził Synaj w Limanowej. Wieczorem zostanie jeszcze na żywo pierwszy raz wykonana polska aranżacja hymnu ŚDM w Panamie.

11:30 / 20-09-2017

Ruszył Tarnowski Wolontariat Misyjny

Powstał Tarnowski Wolontariat Misyjny – propozycja dla osób, które chcą angażować się w misyjne przedsięwzięcia w diecezji tarnowskiej i myślą, by pojechać na misje jako np. murarz, lekarz czy pielęgniarka. Do tej pory do krajów misyjnych wyjechało z diecezji tarnowskiej 69 osób świeckich. Tylko w minionym roku wyjechało na różne kontynenty kilkunastu wolontariuszy i misjonarzy.

18:32 / 10-09-2017

Tarnów: zakończył się Międzynarodowy Zjazd Animatorów Spotkań Małżeńskich

Formacja animatorów, promocja ruchu, większa liczba animatorów i prośba do kapłanów, by zaangażowali się w działalność stowarzyszenia „Spotkania Małżeńskie” – to m.in. wnioski po Międzynarodowym Zjeździe Animatorów Spotkań Małżeńskich w Tarnowie. Zgromadził on ok. 350 liderów z dziesięciu krajów świata, którzy wymieniali się doświadczeniami i dyskutowali jak jeszcze lepiej wspierać małżeństwa.

22:06 / 09-09-2017

Tarnów: Modlitwa w intencji rodzin podczas Międzynarodowego Zjazdu Animatorów Spotkań Małżeńskich

Trzeba zjednoczyć siły, by pomóc młodym w przygotowaniu się do małżeństwa – mówił biskup tarnowski Andrzej Jeż w bazylice katedralnej w Tarnowie. Na wieczornej Mszy św. zgromadziło się ok. 350 osób – uczestników Międzynarodowego Zjazdu Animatorów Spotkań Małżeńskich. To ruch,
który wspiera rodziny m.in. przeżywające kryzys i pomaga młodym w przygotowaniach do sakramentu małżeństwa.

1 2 3 125
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.