Wspólnota Cenacolo pomaga przy budowie tarnowskiego hospicjum Via Spei

eb, Tarnów, 2013-08-01

Kiedyś sami potrzebowali wsparcia, dziś pomagają w budowie pierwszego w Tarnowie stacjonarnego Hospicjum Via Spei. Członkowie Wspólnoty Cenacolo zostali wolontariuszami na placu budowy.

Młodzi ludzie walczący z nałogami pochodzą m.in. ze Słowacji, Chorwacji, Włoch i Polski. W Tarnowie pomagają w przygotowaniu desek, z których powstaje konstrukcja dachu.

- To hospicjum jest nadzieją dla chorych, dużo się mówi na świecie o eutanazji, a to miejsce będzie czymś przeciwnym. Chcemy zrobić coś dobrego i to jest dar od nas. Praca również pomaga nam w walce z trudnościami i nałogami, z którymi się borykamy – mówi Maciek.

- Teraz pomagamy budować hospicjum, ale i też dzięki pracy budujemy od nowa swoje życie – podsumowuje krótko Goran z Chorwacji.

- Cieszę się, że możemy tutaj pomagać i że właśnie w tym hospicjum zostanie ślad naszej pracy – mówi z kolei Józef ze Słowacji.

Z pracy wolontariuszy zadowolony jest Ryszard Zięcina, który odpowiada za przygotowanie materiału na dach. - Jest sporo pracy - podawanie, odbieranie, równanie desek, chłopaki radzą sobie bardzo dobrze. Bez nich byłoby trudniej – dodaje.

Obecność podopiecznych Wspólnoty Cenacolo na placu budowy to wynik wieloletniej współpracy z Fundacją Kromka Chleba, której również głównym celem jest pomoc w walce z nałogami – mówi prezes Anna Czech. - Z jednej strony młodzie ludzie walczą ze swoimi nałogami modlitwą, z drugiej - pracą, również na rzecz potrzebujących. Dlatego dzieło powstania Hospicjum w Tarnowie będzie miało jeszcze większe znaczenie - dodaje Anna Czech.

Wspólnota Cenacolo powstała w lipcu 1983 r. z inicjatywy włoskiej zakonnicy Elwiry Petrozzi. Wspólnota niesie pomoc młodym ludziom z problemami, w szczególności narkomanom i alkoholikom. Obecnie działa 56 domów wspólnoty na całym świecie, w tym 3 w Polsce. Metoda terapii opiera się na intensywnej pracy, modlitwie, dzieleniu się uczuciami, rozwijaniu talentów i zajęciach sportowych. Od początku 2004 r. funkcjonuje trzeci dom Cenacolo w Polsce zlokalizowany w Porębie Radlnej koło Tarnowa.

Komentarze (2)

MK

3 lata, 3 miesiące temu

Brawo panowie!!!

Odpowiedz

Luk

2 lata, 11 miesięcy temu

To wielka RZECZ

Odpowiedz

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook