Tarnów: 1 lutego wprowadzenie relikwii bł. o. Strzałkowskiego

jms, Tarnów, 2016-01-29

1 lutego do tarnowskiej katedry zostaną wprowadzone relikwie misjonarza-męczennika bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, beatyfikowanego dwa miesiące temu. W świątyni tej bowiem został on ochrzczony 58 lat temu. Będzie to diecezjalny dzień dziękczynienia za wyniesienie go na ołtarze.

Po uroczystych Nieszporach w tarnowskiej katedrze będzie celebrowana Msza św. pod przewodnictwem ordynariusza diecezji bpa Andrzeja Jeża. Okolicznościowe kazanie wygłosi prowincjał franciszkanów o. Jarosław Zachariasz.

Po Eucharystii uczestnicy dziękczynienia otrzymają obrazki z relikwiami II stopnia bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i jego współbrata bł. Michała Tomaszka. Obaj zostali zamordowani w Pariacoto blisko ćwierć wieku temu, a beatyfikowani 5 grudnia 2015 r. w Chimbote w Peru.

W Krakowie z kolei Światowy Dzień Życia Konsekrowanego obchodzony będzie tradycyjnie 2 lutego. Będzie to również zakończenie Roku Życia Konsekrowanego, ogłoszonego przez papieża Franciszka.

Zakonnice, zakonnicy, członkowie instytutów świeckich, dziewice i wdowy konsekrowane oraz pustelnicy o godz. 17.00 spotkają się w kościele św.św. Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej na nabożeństwie Słowa Bożego. Po nim przejdą w procesji ze świecami do Bazyliki Mariackiej, gdzie o godz. 18.30 będą uczestniczyć we mszy św. pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook