Tarnów: 46,5 tys. baranków w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas

eb, Tarnów, 2016-02-18

Do parafii diecezji tarnowskiej w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas trafi 46,5 tys. baranków z cukru i prawie 33 tys. paschalików – wielkanocnych świec. Nabywając je możemy pomóc ludziom chorym.

Baranki i świece będą rozprowadzać członkowie Parafialnych Oddziałów Caritas we wszystkich kościołach naszej diecezji. Ofiara składana przy tej okazji wynosi co najmniej 5 zł. Połowa pieniędzy pozostanie w parafiach, a druga część zasili fundusz, z którego Caritas pomaga chorym z diecezji oraz przebywającym w placówkach w Tarnowie, Dąbrowie Tarnowskiej, Grybowie i Jadownikach Mokrych.

„Dzięki tej akcji nadal będziemy mogli pomagać chorym dzieciom i osobom starszym. Zgłaszają się do nas osoby, które proszą o wsparcie przy zakupie leków, sprzętu medycznego czy o dofinansowanie zabiegów rehabilitacyjnych” - mówi ks. Krzysztof Majerczak, zastępca dyrektora Caritas.

W roku 2015 r. z pozyskanych między innymi w ten sposób funduszy, tarnowska Caritas dofinansowała operacje dzieci i starszych oraz pomogła w zakupie różnych sprzętów medycznych na kwotę ponad 81 tys. zł.
„614 razy udzielono pomocy w rehabilitacji i zakupie leków na kwotę ponad 350 tys. zł. Ponadto podpisano 75 porozumień na środki uzyskane z 1% na 465 tys. zł. również z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację” - informuje ks. Krzysztof Majerczak.
O tym, że warto pomagać, Caritas chce także uczyć najmłodszych. W ramach Jałmużny Wielkopostnej przygotowano 35 tys. papierowych skarbonek.
„Akcja Jałmużny Wielkopostnej skierowana jest głównie do dzieci szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej. Ma ona przede wszystkim wymiar edukacyjny i formacyjny. Dzieci i młodzież w niej uczestniczące uczą się umiejętności dostrzegania potrzeb innych i dzielenia się tym, co posiadają z bardziej potrzebującymi. Rezygnując w okresie Wielkiego Postu z drobnych przyjemności, odkładają do skarbonek miłosierdzia zaoszczędzone pieniądze” - dodaje zastępca dyrektora Caritas.

Katecheci rozdają uczniom skarbonki Caritas. Są one także dostępne w biurze Caritas przy ul Prostopadłej 9A (Dom dla Bezdomnych). Pieniądze ze skarbonek w całości pozostaną w parafiach i będą przeznaczone na pomoc potrzebującym.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook