Tarnów: ksiądz zawieszony w związku z zarzutami o molestowanie 15-latki

eb, Tarnów, 2016-03-09

W związku z zarzutami, jakie pojawiły się pod adresem ks. Leszka L., kapłana diecezji tarnowskiej, został on odwołany z parafii, gdzie dotychczas pełnił funkcję wikariusza. Nie sprawuje też innych funkcji. Ksiądz miał uwieść swoją 15-letnią uczennicę.

„W trybie natychmiastowym od zgłoszenia tego przypadku zostały podjęte działania przez Kurię Diecezjalną w Tarnowie. Kapłan nie pełni obecnie żadnej funkcji, została mu też odebrana misja kanoniczna do nauczania katechezy w szkole. Powołany został delegat Biskupa Tarnowskiego, który prowadzi postępowanie wyjaśniające w tej sprawie” - informuje ks. Ryszard Nowak, rzecznik biskupa tarnowskiego.

Kapłan opuścił jedną z sądeckich parafii, gdzie był wikariuszem i przebywa na terenie diecezji tarnowskiej. Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu. Przesłuchiwani są świadkowie, zabezpieczono też telefony i sprzęt komputerowy.

Kapłan miał składać niemoralne propozycje swojej 15-letniej uczennicy. Dowodem mają być m.in. komentarze na portalu społecznościowym.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook